Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bestia do CQB


Recommended Posts

Cześć.

Mam cm.041(MP5 z risami) CYMY.

Ponieważ nie jestem zadowolony z jego szybkostrzelności to chiałbym wstawić mocniejszą batkę/mocniejszy silnik.

Jestem jednak za wstawieniem SYSTEMY TURBO i do tego 8.4v FIREFOXa do chwytu przedniego.

Jaka będzie szybkostrzelność przy takiej konfiguracji?

Czy nic się nie zniszczy?

 

 

Dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Nic się nie zniszczy. Chociaż gwarancji nikt Ci nie da - Cyma to niezły producent ale to wciąż chinol. Tylko nie rozumiem po co tyle kasy wyrzucać na silnik tymbardziej, że nie wspominasz o zebatkach High Speed. Lepiej zainwestuj w lipola a jak nie jestes przekonany do tych akumulatorów to daj zasilanie np. 10.8v. Bedziesz miał kosiarkę.

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Pomyślałbym natomiast nad lipolem 11,1V, do którego dodasz diodę, która zmniejsza napięcie do takiej konfiguracji jakiej Tobie będzie odpowiadać.

Zarówno do batki 9,6V jak i do każdej innej musisz dokupić ładowarkę mikroprocesorową [koło 200PLN], aby nie zniszczyć pakietu.

Lipol z ładowarką wyjdzie Cię taniej niż batka 9.6 z mikroprocesorówką.

Oczywiście nowe okablowanie + MOSFET to podstawa do dobrego ROFa.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

 

Lipol z ładowarką wyjdzie Cię taniej niż batka 9.6 z mikroprocesorówką.

Oczywiście nowe okablowanie + MOSFET to podstawa do dobrego ROFa.

 

Pozdrawiam.

 

Trochę przesadzasz, chyba, że mówisz o ładowarkach E-sky i im podobnych. Poza tym aby uzywać lipola trzeba zdawać sobie sprawę z czym mamy do czynienia. Wiele osób nie dedyduje się na takie rozwiązanie i zostaje przy "standardach". Osobiście też dopiero poznaję świat lipoli i póki co jestem zachwycony. Jednak jestem wyznawcą prostej zasady - Tanie mięso psy jedzą - i odnoszę to do ładowarek dla lipo. Osobiście nie zaryzykowałbym z kupnem badziewia.

Link to post
Share on other sites

Ja na początku tego tematu widzę tytuł "bestia do cqb" i wchodząc w ten temat widzę post "nie zadowala mnie rof" ..jesli nie chodzi o kosiarkę to o co ?

Błażej oświeć mnie ? twórca tematu pisze o tym czego chce,a nie o tym co napisałes na górze)

ps:major m 110 faktycznie daje 350 fps..jesli komus powietrze z repliki ucieka-ja mam tylko chrono i tylko chronuję bo szczelna nieugnieciona m110 daje do 380 :P

Edited by rain777
Link to post
Share on other sites

ps:major m 110 faktycznie daje 350 fps..jesli komus powietrze z repliki ucieka

Wiesz, w ten sposób to z SP170 można 400FPS wyciągnąć. Co do sprężyn w CQB - dla mnie SP110 to idiotyzm do budynków ale to moje zdanie. SP90 jest zupełnie wystarczające i bezpieczne na ile to możliwe (bo jak ktoś jest idiotą to się i szarym mydłem potnie jak przyjdzie co do czego), SP100 maks jeśli ma to być replika i do lasu i do budynków i wtedy już strzelanie z bardzo dużą uwagą.

Uprzedzając zarzuty że to zabawa urazowa i bywa bolesna - argument najgłupszy ze wszystkich. Idąc tym tropem to czemu nie wchodzić z 500FPS i ROFem 30k/s do budynków?? Przecież to i tak urazowa zabawa a wtedy przynajmniej nie byłoby terminatorów :wink: Owszem, Airsoft to zabawa urazowa ale należy ograniczyć niebezpieczeństwo do minimum bo to TYLKO zabawa, i powinna to być dobra zabawa.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Siema. Mam w swoim aksu coś koło M85, batkę 8.4V Firefox, łożyska kulkowe, ładnie spodkładkowane zębatki itd. ROF jest niesamowity. I to bez kabli, mofsetów itd. Strzela bardzo pięknie i to nawet na 0.25 (jeszcze kręci w górę jeśli chcę).

 

Więc nie baw się w silniki itp rzeczy, wstaw M90 batkę 9.6 i zobacz czy Cie zadowoli. I na dodatek, nikt nie powie że mu QQ zrobiłeś.

 

Ktoś wspomniał, że "kosiarka w CQB" (chodzi o ROF) to nie jest zbyt dobra rzecz. Fakt. Wystarczy nauczyć się dobrze strzelać na semi. A przy dobrej reakcji na spust, takie semi jest jak "auto" w stocku. No chyba ze trzeba "zaporowym" sypnąć, to to już inna bajka.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Mi m90 - z odcietym jednym zebem tloka zeby mniej sprezalo, bez lozyskowania z zadnej strony, na wyciszonej glowicy tloka do normalnej glowicy cylindra (slabsze sprezanie bo nie dochodzi az do konca glowica) wychodzi 315-325 fps.

Przy duzym rofie gumka jakos lepiej sie uszczelnia (no i dobrac tez trzeba dobra) i fpsy naprawde nie sa slabe.

Nawet przy tej wielkosci fpsow boli ... a zwlaszcza ze natychmiast leci pare kulek.

Link to post
Share on other sites

Nigdy się nie wtrącałem w pogadanki na temat mocy replik ale tym razem chciałbym coś powiedzieć. Większość z Was ciągle głosi hasła o ograniczeniach mocowych itp. Suma sumarum - każdy z Was "wielbicieli" jakże klasycznych 320-380 FPS posiada w swoim arsenale "potwora", który znacznie odbiega od tego co głosicie. Nie mówię, że wszyscy lecz większość. 320 FPS do CQB ? Sorry ludzie ale tak można było sobie postrzelać 2 lata temu a nie teraz gdzie każdy rookie, kupujący giwerę ma w stocku 430. Chyba, że miejsce Waszych gier ma tyle m/2 co kiosk ruchu Poza tym bawicie się w ekstremalny sport a ograniczacie jego główną cechę dziwnymi hasłami. Możecie stać pod Sejmem z banerami a i tak tego "wyścigu zbrojeń" nie da się zakończyć. Każdy pieprzy o bezpieczeństwie i próbuje wciskać rację jakim to on w tym temacie nie jest fachowcem. Nasłuchaliście się bzdur i propagujecie je dalej. W moim środowisku każdy robi siku na jakieś ograniczenia i slogany. Może jesteśmy maso ? Może nienormalni - ale każdy z nas wie po co idzie na strzelankę i czego może się spodziewać. Urazy? Kontuzje ? Owszem - były niejednokrotnie. Podsumowując - zamiast powtarzać bzdury - zacznijcie inwestować w porządną ochronę oczu i całej twarzy, która niejednokrotnie przekracza koszt samej repliki a nie po 5 lat biegacie w castogoglach i tylko skamlecie.

Link to post
Share on other sites

Życzę Ci żeby ktoś kiedyś przejechał Ci z takiego "potwora" 430FPS z metra serią po twarzy i zostawił parę porządnych, bolesnych dziur, a później blizn. Może wtedy zmądrzejesz i zrozumiesz w jakim celu ludzie rozsądni mówią o ograniczeniach. I tak, wiem po co chodzę na strzelanki - żeby się dobrze bawić, a nie chodzić z rozwalonym zakrwawionym ryjem, co już mi się zdarzyło przez takiego "mądrego" Twojego pokroju z 430FPS w budynku.

I uprzedzając - tak, w moim środowisku od długiego już czasu panuje zasada - strzelanka z budynkami, wchodzisz do środka - główna na ramię i wyciągasz boczną. I jakoś nie ma problemów z wypadkami.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Życzę Ci żeby ktoś kiedyś przejechał Ci z takiego "potwora" 430FPS z metra serią po twarzy i zostawił parę porządnych, bolesnych dziur, a później blizn.

 

430..potwór...muahahaha.. Kolego wrzuć dwójkę bo jaskiniowcy Cię doganiają.. A ja życzę Ci tego abyś doświadczył takich kontuzji jakie ja miałem wtedy zrozumiesz co to znaczy ból po kulce. Człowieku - ogarnij się - dostałem z przystawu z 520 FPS tak, że kulki z policzka wyciągałem i ból był niesamowity.. W trakcie nocnych manewrów kolo wypalił mi z minimca podchodzącego pod 500 FPS chyba z pół boxa w dupsko (ot taki miał ciężki palec). Do nikogo jednak pretensji nie miałem choć to był naprawdę hardcore. Jest na tym forum sporo osób, które to zdarzenie potwierdzą. Więc nie mów mi o "swoich potworach" bo nie wiem czy Ci współczuć i zacząć pocieszać :poddanie: Poza tym jakbyś nie zauważył to ani jedno moje słowo nie było skierowane bezpośrednio do Twojej osoby a wcześniejszy post jedynie miał na celu wyrażenie opinii, z którą nie każdy musi się zgodzić.

 

Więc Major - następnym razem powstrzymaj się od ataków na moją osobe, póki jeszcze jestem grzeczny tymbardziej, że nic do Ciebie nie mam i uważam, że niepotrzebne są jakieś kwasy między nami.

 

Pozdrawiam

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Nigdy się nie wtrącałem w pogadanki na temat mocy replik ale tym razem chciałbym coś powiedzieć. Większość z Was ciągle głosi hasła o ograniczeniach mocowych itp. Suma sumarum - każdy z Was "wielbicieli" jakże klasycznych 320-380 FPS posiada w swoim arsenale "potwora", który znacznie odbiega od tego co głosicie. Nie mówię, że wszyscy lecz większość.

To źle, gdy się ma broń przystosowaną do każdych warunków? To akurat zaleta w moim mniemaniu.

 

 

320 FPS do CQB ? Sorry ludzie ale tak można było sobie postrzelać 2 lata temu a nie teraz gdzie każdy rookie, kupujący giwerę ma w stocku 430. Chyba, że miejsce Waszych gier ma tyle m/2 co kiosk ruchu Poza tym bawicie się w ekstremalny sport a ograniczacie jego główną cechę dziwnymi hasłami. Możecie stać pod Sejmem z banerami a i tak tego "wyścigu zbrojeń" nie da się zakończyć. Każdy pieprzy o bezpieczeństwie i próbuje wciskać rację jakim to on w tym temacie nie jest fachowcem. Nasłuchaliście się bzdur i propagujecie je dalej.

Kwestie propagowania bezpieczeństwa, utrwalenia pewnych niepisanych limitów/etyki airsoftowej w swoim mniemaniu nazywasz głupotą? Co takiemu "rookie" da 430fps w cqb (a nawet walki na dystansach nawet do 30m, pomijając fakt, że łatwiej nieświadomie zrobić komuś kuku)?

 

 

W moim środowisku każdy robi siku na jakieś ograniczenia i slogany. Może jesteśmy maso ? Może nienormalni - ale każdy z nas wie po co idzie na strzelankę i czego może się spodziewać. Urazy? Kontuzje ? Owszem - były niejednokrotnie.

Boże! Daj nam w Polsce więcej takich ludzi, niech sobie w końcu zrobią krzywdę, napiszą do TVN'u, zrobią aferę na cały kraj i niech wprowadzą limity dla prędkości wylotowej. Jak czytam takie wypowiedzi naprawdę jestem za.

 

Podsumowując - zamiast powtarzać bzdury - zacznijcie inwestować w porządną ochronę oczu i całej twarzy, która niejednokrotnie przekracza koszt samej repliki a nie po 5 lat biegacie w castogoglach i tylko skamlecie.

Chyba naprawdę kolego coś Ci się pogibało. Jako osoba przestrzegająca i potrafiąca zwrócić komuś uwagę gdy widzę/domyślam się (chrono i laserowej miarki nie mam w oczach, chodzi o skrajnie oczywiste sytuacje) nie stosuje się do ustalonych w pewnych społecznościach airsoftowych, lecz nie noszę "castogogli" i nie skomleję. Dbam o bezpieczeństwo innych uczestników.

 

 

A ja życzę Ci tego abyś doświadczył takich kontuzji jakie ja miałem wtedy zrozunmiesz co to znacz ból po kulce. Człowieku - ogarnij się - dostałem z przystawu z 520 FPS tak, że kulki z policzka wyciągałem i ból był niesamowity.. Do nikogo jednak pretensji nie miałem choć to był naprawdę hardcore. Jest na tym forum sporo osób, które to zdarzenie potwierdzą. Więc nie mów mi o "swoich potworach" bo nie wiem czy Ci współczuć i zacząć pocieszać :poddanie:

Pogratulować, prawie weteran Airsoftu.

 

Pytanie: Czy nie uważasz, że gdy chłopak napisał, że chce broń do CQB(temat), i zależy mu głównie na szybkostrzelności(treść tematu), powinieneś jako starszy doświadczeniem uwzględnić zejście ze springa?

 

To, że tutaj napisał świadczy o tym, że:

1) ma małe pojęcie o sprzęcie

2) gdybyś zajrzał w profil zobaczyłbyś, że nie jest zrzeszony (nie ma kogo zapytać o radę, niedawno zarejestrowany więc zapewne brak mu doświadczenia)

3) aktualny rof wg niego jest za niski, co też może świadczyć o braku techniki gry w cqb (bo jako i nie ma grupy/nowa grupa to może mu ciężko trenować)

 

Czy naprawdę uważasz, że u kogoś takiego w łapie szybkosztrzelająca replika z 400fps'ami jest odpowiednia? Wg. mnie 300fps - 25m skutecznego wystarcza (sam posiadam taką replikę z którą często biegam nawet po lesie).

 

Kolejna sprawa, że w związku z regulacjami prawnymi (a raczej ich braku w Polsce) jako gracze powinniśmy dbać o nasze otoczenie i jakąś edukację nowych. W airsofcie polegamy na naszym sprzęcie ale też wzajemnym zaufaniu. To, że Ty ufasz swoim kumplom, którzy walą Ci z 500fpsów w twarz i krwawisz, nie świadczy o tym, że jesteś zajebistym weteranem (Edytowałeś swój post dodając kolejny wyczyn z serii 500fps w trakcie gdy pisałem swój) lecz ograniczonym kolesiem który myśli, że dwa, trzy lata doświadczenia dają Ci umiejętność nie zrobienia komuś krzywdy posiadając replikę mocniejszą niż rzeczywiście jest to potrzebne w aktualnych warunkach. Wiatr zawieje lub na kulce która będzie w komorze będzie trochę sylikonu z maga, krzywo poleci i co Ci da Twoje doświadczenie?

 

Rzeczywiście, dajesz świetny przykład nowemu.

 

Między innymi dlatego osobiście nie zamierzam nigdy uczestniczyć w masówce typu XXX sztuk gdzie każde "bydło" które zapłaci ma wstęp, i idzie się "bawić" z obcymi osobami bo można trafić na w/w przykład osobnika.

 

Do tematu, zejdź sobie na M90, LiPo. Gdy naprawdę masz za dużo kasy to jakiś silnik High Speed.

 

Pozdrawiam,

Pain

Link to post
Share on other sites

Miloslups idac twoim tokiem rozumowania nie powinno byc problemu ze ktos z 700 fps przebije ci okulary i oslepi z metra ?

Nawet nie musi byc seria.

Wiekszosc okularow (tych markowych) nie wytrzyma takiego strzalu.

Wiatrowki tez preferujesz ? 5.5 mm srut ma naprawde ladna energie do przebijania czaszki.

Polecam naprawde - zamiast pisania bzdur na forum.

 

Tylko idiocie potrzebne jest ponad 400 fps w budynku.

Dobrze doszczelniona replika 300 fps ma zasieg skutecznego trafienia w glowe jakies 30-40 m w zaleznosci od jakosci kulek. Gdzie ty masz takie budynki gdzie wymagasz wiecej ?

Przechwalanie sie jakim to sie jest twardym S...em jest dosc smieszne.

Slyszales o przypadku oslepienia przez idiote z gazowa podkrecona replika i strzalem ze zbyt bliska ?

Jeszcze takie bzdury pisac komus kto zaczyna zabawe z airsoftem.

 

A co do ochrony to jasna sprawa ze na tym sie nie oszczedza.

Niestety malo jest rozwiazan gotowych dla asg (nie mylic z parujacymi i niewygodnymi maskami paintballowymi).

Link to post
Share on other sites

Myślcie sobie co chcecie. Swój punkt widzenia co do mocy replik przedstawiłem i wisi mi czy się komuś podoba czy nie. Powtórzę jeszcze raz bo widzę, że macie problemy z czytaniem - NIKOGO NIE NAMAWIAM do upgreadowania replik. Każdy robi to na co pozwala mu portfel, środowisko, umiejętności... NAMAWIAM do inwestowania w porządną ochronę, przede wszystkim oczu. Osobiście wolę dać 1000 zł za okulary (cena to oczywiście przykład) niż jak wielu buraków wywalić tą kasę na replikę G&P i kupić okularki z hipermarketu budowlanego za 7 zł.

 

Wtrąciłem się do tego tematu bo niektórzy trochę przeginają. 300 FPS to masochizm z odwrotnym działaniem :poddanie: A jak czytam, że najlepiej podkręcić replikę do 370 i wtedy będzie się mieć uniwersalny sprzęt do budynku i do lasu to mi się śmiać chce. Nie wiem ale ja z takiego wagonu myślenia wysiadam bo nie jara mnie strzelanie w lesie na dystansie 35 metrów i podbieganie do gościa na taki dystans aby go trafić. Wolę walkę na nieco dalszych dystansach ;-)

 

P.S: Głównie o to mi chodzi a nie o spór kto jest twardzielem a kto nie. Słaba replika - walka na mniejszym dystansie. Mocna replika - więcej realizmu, lepsza zabawa. Pewnie znowu się to komuś nie spodoba lecz to moje zdanie i nikt nie musi go podzielać.

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Huhuhuuuuu... Fachowiec .... To była przenośnia mająca na celu odzwierciedlenie mocy do dystansu a nie dokładny pomiar. A jeżeli twierdzisz, że Twoje 350 FPS ciśnie tak samo jak 520 i nie zauważyłeś różnic to zmień miarkę, którą sprawdzałeś dystans.

 

P.S: Właściwie o co my się tu sprzeczamy i do czego przekonujemy wzajemnie? Odpuśćmy sobie i zakończmy ten temat na tym etapie co jest bo zrobiło się niepotrzebne bagno. Kwasy są niepotrzebne.

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...