Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

cos o kalasznikowie


Recommended Posts

Hmm, watpie aby naboj wz 43 byl jakos specjalnie popularny w USA, choc na pewno ta amunicja jest tam dostepna. Nie widze powodu, aby kolekcjonerzy przeplacali za karabinek, ktory pod wzgledem osiagow z tak "nowoczesna" amunicja pewnie niczym szczegolnym sie nie wyroznia.

 

Co do ciekawostki na targi, to owszem, ale nawet firmy dosc bogate rzadko sie bawia w prezentowanie broni, ktorej sprzedaz bedzie niska (zeby nie powiedziec ZADNA).

 

A jesli idzie o kraje tzw 3go swiata, to z tego co wiem, sa jednym z najwiekszych odbiorcow uzbrojenia i wydaja na zbrojenia krocie...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

po kolei :

 

amunicja wz.43 jest stosunkowo popularna w USA (jakby ktos znalazl jakies statystki sprzedazy amunicji Za Wielka Woda i wrzucil linka to bylbym wdzieczny)

 

kolekcjonerzy 'lubia' przeplacac za rozne nowinki - pamietacie SIG 550 w 4 wersjach kolorystycznych ( moja ulubina to ta czerwona, z krowka :wink: )

 

nie wiem jak czesto bywasz na targach .. ale to wlasnie to te nietypowe konstrukcje przyciagaja publike ... nie wazne ze sprzedadza ich 5 sztuk - wazne ze beda o tym pisac w magazynach o broni ...

 

ta konsrukcja NA PEWNO nie jest skierowana na sprzedaz masowa w krajach trzeciego swiata - i nie widze sensu dowodzenia tego

 

pozdr

Link to post
Share on other sites
ta konsrukcja NA PEWNO nie jest skierowana na sprzedaz masowa w krajach trzeciego swiata - i nie widze sensu dowodzenia tego

Moje dywagacje maja charakter przypuszczen i spekulacji, w przeciwienstwie do kolegi Skoka nie mam bezposrednich kontaktow z dobrze poinformowanymi osobami w firmie SIG, aby moc stwierdzic na PEWNO, jaki byl cel przygotowania takiego modelu.

 

Zreszta trzeba byc wrozka, aby stwierdzic a priori kto dana bron kupi, a kto nie, takze skad ta pewnosc??? Jak sie zglosi jakis szejk i bedzie chcial wyposazyc swoja armie akurat w ta bron, to szwajcarzy chyba nie odesla go do konkurencji, czyz nie? :P

Link to post
Share on other sites

ktos kto bedzie zbroil swoja armie nie uzbroi jej w bron na tak "nowoczesna" amunicje - jak sam nazwales ammo wz.43 :wink:

 

znam tylko kilku Szwajcarow, nikt z nich niestety nie pracuje w SIG-u ... a szkoda :wink:

 

jednym z przydatnych elementow przy okreslaniu potencjalnej grupy odbiorcow jest cennik ... a mowiac po "ekonomicznemu": trzeba sprawdzic ile sztuk dannego towaru nalezy sprzedac po jakiej cenie by zanotowac superate :wink: ... i podejrzewam, ze przy konstruowaniu broni jeszcze zanim zasiadzie sie do desek kreslarskich robi sie podobne obliczenia :D

 

pozdr

Link to post
Share on other sites
A jesli idzie o kraje tzw 3go swiata, to z tego co wiem, sa jednym z najwiekszych odbiorcow uzbrojenia i wydaja na zbrojenia krocie...

 

Oczywiście kraje które zaliczyłbyś do IIIgo świata (choć chciałbym żebyś wymienił konkretnie które kraje masz na myśli - np. Pakistan?) inwestują znaczne sumy w nowoczesne SYSTEMY uzbrojenia. Myśliwce, stacje radiolokacyjne, systemy rakietowe, czołgi etc. Broń ręczna w perspektywie strategicznej rzecz niezbyt istotna - mogąc kupić 10 AK albo jednego SIGa551 na taką samą amunicję wybór każdego ministerstwa obrony jest dosyć oczywisty. Wiesz ile na wolnym rynku kosztuje Sig 551? A nietypowy SIG 551 z masą szyn Picatinny, celownikiem Trijconu? :wink:

 

Aha - wyciągnąłem spod łóżka ten numer "Strzału" od którego zaczeła się ta kuriozalna dyskusja. Autor wyraźnie pisze o zastosowaniu tego karabinka jako "broni sportowej" na popularną i relatywnie tanią amunicję 7,62x39 a po bliższym spojrzeniu na zdjęcie zauważysz że przełącznik/bezpiecznik trybu ognia jest tylko dwupołożeniowy (bezp/pojedynczy)- co ewidentnie sugeruje broń do użytku sportowego.

Link to post
Share on other sites
Aha - wyciągnąłem spod łóżka ten numer "Strzału" od którego zaczeła się ta kuriozalna dyskusja. Autor wyraźnie pisze o zastosowaniu tego karabinka jako "broni sportowej" na popularną i relatywnie tanią amunicję 7,62x39 a po bliższym spojrzeniu na zdjęcie zauważysz że przełącznik/bezpiecznik trybu ognia jest tylko dwupołożeniowy (bezp/pojedynczy)- co ewidentnie sugeruje broń do użytku sportowego.

 

jezeli to od tego sie zaczelo, no to chyba pan Wolf ukrocil sens jakichkolwiek dywagacji na ten temat ...

Link to post
Share on other sites
uzylem skrotu myslowego
Nie używaj skrótów myślowych.
pozwolilem sobie wysnuc taka (osobista teorie) biorac pod uwage historie broni w ostatnim polwieczu ze amunicja uzawana brzez bron szturmowa jak i pistolety sie tak szybko nie zmieni
4,6mm, 5,7mm, 6,8mm SPC, 6,5mm Grendel, nowe koncepcje bezłuskowe w USA, 25mm granaty. Hmm...
a pozatym nie wspominalem nic o amunicji tylko o technologii wytwarzania broni.....  problemy ze zrozumieniem tekstu, czy prowokacja?
Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałeś wcześniej :wink:
to tez moja osobista opinia ale nie wydaje mi sie aby armie ktore dosyc niedawno (mozna to tak ujac)
27 lat temu? :wink:
wyposazyly sie w AUG'i juz je mialy zmieniac i zlecac opracowanie nowych projektow bo amerykanie przyjeli nowy karabinek na swe wyposazenie.
Niektórzy na tą broń bardzo narzekają.
Link to post
Share on other sites
dlaczego narzekaja i ktorzy?
Austriacy, Nowozelandczycy, Australijczycy, a nawet... testujący ją Polacy. Narzekania dotyczą niezawodności w niskich temperaturach, jakości zastosowanego celownika optycznego, działania mechanizmu spustowego. A i nie kupujcie malezyjskich Steyrów AUG, cieszą się podobną renomą pod względem niezawodności działania oraz jakości jak tureckie MP5 :wink:

 

_Kuwejt_GROM.jpg

Kuwejt, początek XXI wieku, żołnierz pewnej bliżej nieokreślonej jednostki specjalnej z kbk Steyr AUG.

 

Niczego nie widzieliście, nikt Wam nic nie pokazywał, nawet mnie nie znacie, OK? :wink:

Link to post
Share on other sites
Guest LooK OuT!

Przeczytalem mozolnie cala te dyskusje...

 

Heh! Widac, ze kolega Yunior mlody, bo jeszcze nie umie z REMOVem dystkutowac (czyt. sie_nie_klocic) ;)

 

BTW, to jest chyba watek o AK i ewentualnie jego odmianach... to tak, zeby wrocic na tory.

Link to post
Share on other sites
Wbrew pozorom raczej ją porzucić. Poza tym, stosować brudne chwyty podczas dyskusji również trzeba umieć.

 

no to dales mi do myslenia :roll:

 

co do SIG'a:

w sumie to sie moze nawet sprzedac: relatywnie tania amunicja, wykonanie przez szwajcarow, no i wyroznia sie na strzelnicy wsrod masy .223-ek

 

Testowałem cyfrówkę przed MSPO

8)

Link to post
Share on other sites
co do bledow ort. to jestem dyslektykiem i jak kogos to razi to przepraszam
Dla mnie to nie jest żadne wytłumaczenie, wybacz. Teraz dyslektykiem jest dosłownie każdy, bardzo modne się to zrobiło. Zawsze możesz testować list przed wysłaniem w Wordzie czy innych programach (Star Office też ma tą opcję) Mnie zmuszano w podstawówce do pracy nad tym jak piszę i to na dobre wyszło.
a do wieku to sie mozna Remov pomylic
Pokaż mi, jak piszesz, a powiem mniej więcej ile masz lat. Stosowane sformułowania, zakres słownictwa, korzystanie ze zdań złożonych i tak dalej. Poza tym, na zdjęciu obok jest Twoja twarz. Na staruszka to Ty mi, chłopie, nie wyglądasz :wink:
a ten SIG to jak na moje oko troche podobny do SR-47
Tia... bo ma ten sam magazynek podpięty i szyny uniersalne, tak? :wink:
Link to post
Share on other sites

1. moze i dyslektyzm stal sie modny, a ja nie wmowilem go sobie tylko poto aby zdac mature,

 

2. fota jest a z niej nic nie mozesz powiedziec i tylko mozesz sie baardzo pomylic :)

 

3. wlasnie dlatego przypomina mi SR-47

 

4. baaardzo nie lubie kiedy ktos sie wypowiada na moj temat nie znajac mnie tak jak ty Remov, wiec jezeli mamy zyc w zgodzie to daj sobie spokuj ok? Jak narazie szanuje Ciebie i Twoje wypowiedzi i oczekuje tego samego z twojej strony a chwile obecna wypowiedzi dotyczace mojej osoby odczytuje jako brak szacunku z twojej strony

Link to post
Share on other sites

Ten magazynek od ak w Sigu mi sie bardzo nie podoba (wole tradycyjny n widokiem na amunicje).

 

a tak na dysleksje jak w VII klasie podstawówki w klasie było 5 osób z dysleksją w tym ja to sie z nas śmiali ale rok później to już wszyscy mieli dysleksje (no pół klasy). Dysleksja nie zwalnia z poprawnej pisowni i ja tez cwicze ortografie (czasami walne byka ale już nie rażacego).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...