Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

cos o kalasznikowie


Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

i co z tego ze jest to bron koncepcyjna, cywilna, czy jakakolwiek inna, co do terminow technicznych, czy ja jestem studentem WAT-u ? interesuje sie bronia jako tako znam sie i to mi wystarcza, a nie pisze zadnej nowej ustawy albo rozporzadzenia sejmowego aby uwazac czy uzylem odpowiedniego slowa, jezeli zaczelismy dyskusje i uzylem frazy "wproadzic do uzbrojenia" zamiast "przyjac do uzbrojenia" i zrozumiales o co mi chodzi (tak jak wiekszosc uzytkownikow) to trzymaj sie dalej tematu. a jaki jest temat postu? jak ktos nie wie niech spojrzy na pierwszy moj post na sam koniec bo poraz trzeci nie chce mi sie powtarzac :evil:

Link to post
Share on other sites
i co z tego ze jest to bron koncepcyjna, cywilna, czy jakakolwiek inna, co do terminow technicznych, czy ja jestem studentem WAT-u ? interesuje sie bronia
Jeżeli się czymś interesujesz, to musisz opanować słownictwo dotyczące zagadnień, które chcesz poznać. Inaczej nie będziesz rozumiał, co się do Ciebie mówi.
jako tako znam sie i to mi wystarcza
Jak widać nie starcza, bo co chwila się gubisz. Co za każdym razem punktuję.

 

Taka dyskusja już była przeprowadzona, wskaże ktoś nowemu koledze kiedy i z kim, bo mnie się nie chce szukać? Polecam przeczytać sobie wnioski, a nie starać się być złośliwy. Ja też mogę, a wierz mi na tym polu to zwykle jestem BARDZIEJ.

Link to post
Share on other sites

akurat chyba domyslam sie o ktory watek chodzi bo go czytalem i bynajmniej nie staram se byc zlosliwy. stwierdzam poprostu fakt.

 

i wrocmy do tematu broni albo niech administrator skasuje/zablokuje ten watek bo dalsza taka dyskusja do niczego innego nie doprowadzi oprucz zlosliwosci itp itd

Link to post
Share on other sites

Yunior, jeśli już wystarczy ci tego ping ponga z naszym Gliwickim erystą to poproszę o sformowanie jakiegoś ciekawego pytania/wniosku w tym wątku. Na przykład:

 

-Czy konwersje karabinków o układzie klasycznym do układu bezkolbowego - tak choćby jak pokazany przez ciebie Vepr mają racje bytu? Czy też raczej bullpupy aby być udaną konstrukcją (jako modelowy przykład podajmy Steyra AUG) muszą być projektowane jako takie od podstaw - gdyz w przeciwnym razie napotykają na pewne ograniczenia i mają niewielkie możliwości rozwoju i raczej nie zyskują sobie popularności(co podkreśla w przypadku wariantów AK Max Popenker w swoim komentarzu do "Vepra")?

 

-Jaki rodzaj optyki został przedstawiony w prezentowanym egzemplarzu "Vepra" (ukrainski produkt w obudowie z lotniczego aluminium przypominający osłonę PSO-1)?

 

Coś konstruktywnego innymi słowy... A nie po prostu wklejenie bez komentarza paru fotek z world.guns.ru i to wątpię czy pytałeś Popenkera o zgodę.

 

Swoją drogą rzuccie okiem na umieszczoną tamże zapowiedź książki co ją Tony Williams ze wzmiankowanym wyżej Maximem P. napisali o karabinkach szturmowych - ma wyjsc w pazdzierniku.

Link to post
Share on other sites

Czy prstota konstrukcji niezawodnosc i rozpowszechnienie AK/AK-74 spowodowaly iz ta 60 letnia konstrukcja zamiast byc wycofana jest nadal rozwijana i przystosowywana do nowych trendow ? - takie pytanie zadalem w pierwszym poscie. Dlaczego zamiast wykorzystywac konstrukcje (znaczy sie zasade dzialania jak to zrobili finowie w M82 i afrykanczycy w CR21), wykorzystywane sa wrecz czesci od AK do stworzenia broni.

Link to post
Share on other sites
Coś konstruktywnego innymi słowy... A nie po prostu wklejenie bez komentarza paru fotek z world.guns.ru i to wątpię czy pytałeś Popenkera o zgodę.
Ale żeś sobie argument wymyślił! Powiedz mi, długo nad tym w pocie czoła pracowałeś? :wink:
Swoją drogą rzuccie okiem na umieszczoną tamże zapowiedź książki co ją Tony Williams ze wzmiankowanym wyżej Maximem P. napisali o karabinkach szturmowych - ma wyjsc w pazdzierniku.
Aha, a Tony pisze ją od kilku lat i miała już wychodzić chyba z dwa razy, ale to taki szczegół. Niemniej jednak wcześniejsza jego pozycja jest ciekawa, pewnie trzeba się będzie i na tą drugą skusić, choć dobór broni jest... taki sobie, moim skromnym zdaniem :wink:
Link to post
Share on other sites
Czy prstota konstrukcji niezawodnosc i rozpowszechnienie AK/AK-74 spowodowaly iz ta 60 letnia konstrukcja zamiast byc wycofana jest nadal rozwijana i przystosowywana do nowych trendow ?
Sam konstruktor AK, czyli M.T.Kałasznikow twierdzi, że z linii wyjdzie gdzieś w okolicy 2020 roku. Natomiast czy jest tak naprawdę rozwijana? Raczej nie.
Link to post
Share on other sites
to fakt ze kalasznikow tak szybko nie zniknie, tylko czy jest sens rozwijac go nadal ?
Gdyby sensu nie było, to nie byłby rozwijany (o ile sobie założyłeś, że faktycznie rozwijany jest). Dołożenie innej kolby czy zmiana łoża to raczej nie jest rozwój konstrukcji strzeleckiej jako takiej :wink:
Link to post
Share on other sites
to fakt ze kalasznikow tak szybko nie zniknie, tylko czy jest sens rozwijac go nadal ?
Gdyby sensu nie było, to nie byłby rozwijany (o ile sobie założyłeś, że faktycznie rozwijany jest). Dołożenie innej kolby czy zmiana łoża to raczej nie jest rozwój konstrukcji strzeleckiej jako takiej :wink:

 

zmiana ukladu broni i wokrzystanie jej czesci biore za rozwiniecie broni, jezeli tak nie jest to wyprostuj moj poglad. a nie wiem czy jest sens tworzyc bron ala Vepr wykorzystujac czesci z kalacha gdy powstaly juz nowe technologie i standardy

Link to post
Share on other sites
zmiana ukladu broni i wokrzystanie jej czesci biore za rozwiniecie broni
Niech Ci będzie.
nie wiem czy jest sens tworzyc bron ala Vepr wykorzystujac czesci z kalacha gdy powstaly juz nowe technologie i standardy
Bo poatrzysz na sprawę tylko z punktu widzenia techniki wojskowej, a nie powiedzmy finansowej. Jeżeli Ukraińcy chcą mieć tanim kosztem broń, która da im (pozorny lub rzeczywisty) skok w porównaniu do konstrukcji wcześniejszych, to dlaczego tego nie robić? :wink:
Link to post
Share on other sites
nie wiem czy jest sens tworzyc bron ala Vepr wykorzystujac czesci z kalacha gdy powstaly juz nowe technologie i standardy
Bo poatrzysz na sprawę tylko z punktu widzenia techniki wojskowej, a nie powiedzmy finansowej. Jeżeli Ukraińcy chcą mieć tanim kosztem broń, która da im (pozorny lub rzeczywisty) skok w porównaniu do konstrukcji wcześniejszych, to dlaczego tego nie robić? :wink:

 

to fakt nie wziolem pod uwage kwestii finansowej, wg mnie jedyny skok w poruwnaniu do wczesniejszych konkonstrukcji jest tylko to ze broń jest w ukladzie bullpup, a oprucz tej zmiany to jest poprostu zwykly AK74. Sam stwierdziles za przewiduje sie ze kalasznikow zostanie uzywany jeszcze brzez najblizsze 16 lat. przez ten czas powinien wejsc juz do uzbrojenia XM-8, XM-29 OICW, i pewnie tez inne kraje stworza bronie o poruwnywalnej (acz kolwiek nizszej klasy niz te wspomniane przezemnie), a Vepr bedzie juz przestarzaly konstrucyjnie/technologicznie. czy nie prosciej by bylo odrazu zainwestowac i stworzyc porzadna bron i miec spokuj na najblizsze 30-40 lat niz po 15 latach znow opracowywac nowa by chodz troche dogonic standardy?

Link to post
Share on other sites
Sam stwierdziles za przewiduje sie ze kalasznikow zostanie uzywany jeszcze brzez najblizsze 16 lat.
Niczego takiego nie napisałem. Proszę bez nadinterpretacji moich wypowiedzi.
przez ten czas powinien wejsc juz do uzbrojenia XM-8, XM-29 OICW, i pewnie tez inne kraje stworza bronie o poruwnywalnej (acz kolwiek nizszej klasy niz te wspomniane przezemnie)
(X)M8 pewnie wejdzie, XM29 pewnie nie wejdzie. Na dobrą sprawę ten pierwszy to nic nowego, ot nowoczesny karabinek automatyczny, o nieco bardziej modułowej konstrukcji od innych.
a Vepr bedzie juz przestarzaly konstrucyjnie/technologicznie.
Mnie to on już na takiego wygląda :wink:
czy nie prosciej by bylo odrazu zainwestowac i stworzyc porzadna bron i miec spokuj na najblizsze 30-40 lat niz po 15 latach znow opracowywac nowa by chodz troche dogonic standardy?
Po pierwsze - to pytanie do Ukraińców, a nie do mnie. Konstruktorem broni jest Олександр Селюков (Oleksandr Sieljukow), weź napisz do niego maila i się dowiedz. Po drugie - obecnie projektowane karabinki raczej nie wytrzymają tych 40 lat w linii, ale o tym się jeszcze przekonamy. Po trzecie - to wcale nie jest taki głupi pomysł za 15 lat wymienić broń na znacznie nowocześniejszą.
Link to post
Share on other sites
Yunior napisał:  

Czy prstota konstrukcji niezawodnosc i rozpowszechnienie AK/AK-74 spowodowaly iz ta 60 letnia konstrukcja zamiast byc wycofana jest nadal rozwijana i przystosowywana do nowych trendow ?  

Sam konstruktor AK, czyli M.T.Kałasznikow twierdzi, że z linii wyjdzie gdzieś w okolicy 2020 roku. Natomiast czy jest tak naprawdę rozwijana? Raczej nie.

 

napisales - inaczej przytoczyles to bedzie lepsze okreslenie :twisted:

 

XM8 juz jest jako takim krokiem naprzod ze wzgledu chociaz na ta " nieco bardziej modulowa konstrukcje.

 

Cytat:  

a Vepr bedzie juz przestarzaly konstrucyjnie/technologicznie.  

Mnie to on już na takiego wygląda  

 

no wlasnie

 

Po trzecie - to wcale nie jest taki głupi pomysł za 15 lat wymienić broń na znacznie nowocześniejszą.

 

ale jak sie odrazu stworzy dobra bron to nie bedzie jej trzeba za te 15 lat wymieniac (vide TAVOR, SAR21, a nawet AUG ktory jest juz na "rynku" od ponad 20 lat i nic nie wskazuje na to aby jakas armia miala go wymienic) i w tym momencie sie zaoszczedzi pieniazkow jezeli tez juz rozpatrujemy kwestie finansowe

Link to post
Share on other sites

A ja pozwole sobie przerwac pytaniem:

 

REMOV skad ty tyle wiesz :) ?...no bo nie ma co ukrywac ze miedzy innymi udowadniasz swoja ogromna wiedze wojenna na tym forum (i innych) i na pl.misc.militaria....chyba nie powiesz ze to wszsytko z ksiazek?...a moze ty jestes oficer Grom :wink: .

Prosze o szczera odpowiedz

 

ps...kontunujcie to swoje battle of the year :)

Link to post
Share on other sites
napisales - inaczej przytoczyles to bedzie lepsze okreslenie
Przeczytaj to, co napisałem, a co Ty z tego zrozumiałeś. Dwa razy, jeżeli jeden nie wystarcza.
ale jak sie odrazu stworzy dobra bron to nie bedzie jej trzeba za te 15 lat wymieniac
A skąd wiesz? Znasz drogę rozwoju amunicji w horyzoncie 15 lat? Bo ja na przykład niespecjalnie :wink:
(vide TAVOR, SAR21, a nawet AUG ktory jest juz na "rynku" od ponad 20 lat i nic nie wskazuje na to aby jakas armia miala go wymienic)
Tavor dopiero wchodzi i na dobrą sprawę nie znamy jego historii, może się skończyć jak z Galilem. To samo dotyczy SAR-21. A co do AUG, to zobaczymy, jakie będą przetasowania po wprowadzeniu (X)M8.
i w tym momencie sie zaoszczedzi pieniazkow jezeli tez juz rozpatrujemy kwestie finansowe
Tylko przy pewnych milczących założeniach, które sobie tu i ówdzie poczyniłeś :wink:
Link to post
Share on other sites

fuck Remov uzylem skrotu myslowego co do twojej wypowiedzi z wczesniejszego postu kiedy to PRZYTOCZYLES slowa Michaila kalasznikowa ktoey stwierdzil iz kalasznikow bedzie uzywany do 2020 roku.

 

a jezeli nadal twierdzisz ze tego nie napisales to zobacz czy nikt sie nie bawi twoim kompem i nie pisze postow za twoimy plecami podpisujac sie pod ciebie :evil:

 

Cytat:  

ale jak sie odrazu stworzy dobra bron to nie bedzie jej trzeba za te 15 lat wymieniac  

A skąd wiesz? Znasz drogę rozwoju amunicji w horyzoncie 15 lat? Bo ja na przykład niespecjalnie

 

pozwolilem sobie wysnuc taka (osobista teorie) biorac pod uwage historie broni w ostatnim polwieczu ze amunicja uzawana brzez bron szturmowa jak i pistolety sie tak szybko nie zmieni (no moze oprucz wprowadzenia naboju bezluskowego chociarz gdyby mial sie przyjac to czemu niemcy skasowali projekt G11 a zamiast niego wprowadzili G36), a pozatym nie wspominalem nic o amunicji tylko o technologii wytwarzania broni..... problemy ze zrozumieniem tekstu, czy prowokacja? :twisted:

 

Cytat:  

(vide TAVOR, SAR21, a nawet AUG ktory jest juz na "rynku" od ponad 20 lat i nic nie wskazuje na to aby jakas armia miala go wymienic)  

Tavor dopiero wchodzi i na dobrą sprawę nie znamy jego historii, może się skończyć jak z Galilem. To samo dotyczy SAR-21. A co do AUG, to zobaczymy, jakie będą przetasowania po wprowadzeniu (X)M8.

 

to tez moja osobista opinia ale nie wydaje mi sie aby armie ktore dosyc niedawno (mozna to tak ujac) wyposazyly sie w AUG'i juz je mialy zmieniac i zlecac opracowanie nowych projektow bo amerykanie przyjeli nowy karabinek na swe wyposazenie. troche logiki ...........

Link to post
Share on other sites

Co do amunicji, to nie wiem czy zwrociliscie uwage na zdjecie w ostatnim STRZALe, pochodzace z jakichs targow broni, a prezentujace SIGa 551 z podpietym magazynkiem od AK47/AKM? Czyzby nadchodzil renesans naboju 7,62x39, albo szwajcarzy chca szerzej zaoferowac swoje SIGi na rynkach 3go swiata, opanowanych do tej pory przez klony Kalasznikowa i wspomniany naboj...

Link to post
Share on other sites

Jasne że Szwajcarom chodzi o rynki 3-go świata, przecież powszechnie wiadomo że Sigi to broń tania jak barszcz i moze tam śmiało konkurowac z popularnoscia i dostepnoscia czesci z AK47/AKM :wink: To raczej kolekcjonerska zabawka dla bogatych na rynek US i ciekawostka na targi... Nic seryjnego tak naprawdę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...