Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

szybkoszczelność PJ4A1


Guest konrad2271

Recommended Posts

Guest konrad2271

Cześć,

Posiadam replikę PJ4A1, replika posiada 430fps na kulkach 0.20g. Brakuje mi szybkostrzelności. Mam baterię Ni-Mh 9.6 1200. Nie wiem czy dobrze się orientuję, że im mocniejsza sprężyna tym trzeba bardziej uważać na ''Roof'a". Tak słyszałem, że jak mam mocną sprężynę to się będzie psuła broń przy baterią z 9 ogniwami (9.8).

Czy to prawda? Czy musiał bym coś wymienić, żeby się nie psuło? Jak tak to co?

Dzięki za odpowiedzi. :]

Link to post
Share on other sites

Na początek polecam wymienić obecną przeglądarkę na Mozillę ;-)

 

Później wymienić kulki 0.2g. na 0.25g. bo na tych to się nie postrzelasz.

 

Następnie polecam nie wymieniać sprężyny. Sądząc po tym jak piszesz i jaka jest twoja znajomość to nie jesteś już zaprawionym w boju maniakiem, no chyba że na jaką M110. Tak, jeżeli wsadzisz mocniejszą sprężynę to ci się zepsuje replika, wyskoczy ci sprężyna wraz z prowadnicą, wypychając przy tym tłok z cylindrem przez lufę wewnętrzną i komorę HU a zębatki nabiorą takich obrotów, że przewiercą się przez body. Nie kupuj mocniejszej sprężyny.

 

To że masz baterię 9.6V nie oznacza wcale, że ma ona 9 ogniw, a 8 (podziel sobie 9,6 na 1,2 i ci wyjdzie ilość ogniw).

 

W jakiż to sposób chciałbyś uważać na tego twojego Roofa i szypkoszczelność? ;-)

 

 

EDYTA. Ahh, bym zapomniał. Aby ci się nie popsuła replika to musisz kupić inną replikę.

Edited by Antek6
Link to post
Share on other sites
Guest konrad2271

Miało pisać 10,8 ale zrobił się jakiś uśmieszek :<. A poza tym nie napisałem "szypkoszczelność". I nie napisałem, że strzelam na 0.20 g tylko, że mam taką prędkość wylotową na tej wadze kulki. A sprężyny nie chcę wymieniać na mocniejszą. Jak już wymieniać to na słabszą. A nie dowiedziałem się jak uzyskać większą szybkostrzelność. Pozdrawiam i oczekuję na inteligentną odpowiedź. A o psucie chodzi mi czy jak tłok nie będzie za szybko "tłukł" to czy mi się tam wszystko nie połamie.

Link to post
Share on other sites

Żeby mieć większy ROF możesz wymienić :

 

1-kable na niskooporowe

2-silnik na hi speed

3-zębatki o innym przełożeniu

4-baterie

5-łożyska na kulkowe

6-możesz jeszcze wymienić sprężynę na słabszą a za to dać jeszcze BU i FPS zostanie na takim samym poziomie .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze markowa bateria - to co dostajesz w standardzie nie jest najlepsze. Weź co ci się największego zmieści do gripa z firm sanyo, gp lub innych wydajnych pakietów - nawet 9,6V więcej ci nie potrzeba (o ile markowy weźmiesz pakiet) - silnik neodymowy który masz w standardzie zapewni ci odpowiednią szybkostrzelność. Nie będzie to katorga dla sprzętu ale też lepiej by replika nie służyła jako karabin zaporowy. Kable nieco poprawią jeszcze szybkostrzelność ale nie tak bardzo jak markowy pakiet.

Link to post
Share on other sites
Guest konrad2271

Znalazłem taką baterię klik Będzie dobra w zimie itp? I ta ładowarka będzie pasowała? klik

 

A co do repliki to stokowo ma:

 

* sprężyna (125 m/s)

* chromowany cylinder o zwiększonej średnicy

* wzmocniona metalowa głowica cylindra (o zwiększonej średnicy przeznaczona do zestawu cichego)

* wzmocniona stożkowa kierunkowa głowica tłoka z łożyskowaniem (przeznaczona do zestawu cichego, łożyskowanie powoduje łatwiejszą pracę sprężyny)

* silnik o zwiększonym momencie obrotowym

* wszystkie zębatki są stalowe osadzone na stalowych łożyskach ślizgowych 6mm

* prowadnica sprężyny jest w standardzie wzmocniona(metalowa) wraz z łożyskowaniem, które powoduje łatwiejszą pracę sprężyny)

* zastosowano niskooporowe okablowanie gearboxa

Link to post
Share on other sites

Mam z tym modelem batki mam akurat średnio optymistyczne doświadczenia. http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=959 (można ich się spytać kiedy będzie bo aktualnie widać że nie mają) gdyby takie coś ci się udało zakupić to na pewno byłaby fajna inwestycja. Mieści się w m4a1 w gripie od G&P ale czy w p&j to nie dam za to głowy... Ta batka o ile się nie mylę jest na ogniwach GP, które powinny zapewnić wystarczająco dużo prądu dla dosyć szybkiej pracy mechanizmu. Co do ładowarki jest to najtańsza opcja mikroprocesorówki która powinna chodzić ale nie będzie to wieczność... (moja taka sama poszła w diabły po roku ).

Co do opisu to jest po prostu nieco zmieniona wewnętrznie wersja m4a1 od A&K...

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

@UP Fullymax jest porównywalny z firefoxem.

 

@Antek6 ja w swojej stock PJ4 na M110 Guardera miałem 383-390 fps, więc po teflonfixie powinien mieć te 400.

 

A co do tematu

 

Jeśli umiesz albo znasz kogoś kto potrafi grzebać w replikach:

-sprężyna M110 od guardera

-shimming

-kabelki audio

-mosfet?

 

Jeśli nie umiesz i nie znasz nikogo kto umie rozkładać repliki:

- bateria od firefoxa albo G&P

Link to post
Share on other sites

yyy fully max do frajer foxa porównujesz ? dziwne i śmieszne :)

jedna i druga firma produkuje ogniwa li-po i jest przepaśc technologczna pomiędzy nimi...

 

 

chyba musze zmienic podpis na :

tamiya to scierwo

frajerfox i G&P kupa kału

sanyo i deans rulez ;]

Edited by seger
Link to post
Share on other sites

Fajerfoxy i G&P nie są takie złe :P Miałem wszystkie 3 firmy i była rożnica między FF i G&P a Fullymaxem, ale nie jakaś strasznie duża. Sanyo są super, tylko drogie. Deansy to podstawa :D jedyna wada, to to, że przy pojedynczym przewodzie w ciasnych kolbach lubią się łamać na lutowaniu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Aby rozwiać wątpliwości:

U mnie śmiga stockowy P&J M16A4 na FIREFOX 12V. Jedyna część w GB która jest wymieniona to spring M140. Przy wymienionym okablowaniu na 1,5 mm2 ROF jest baaardzo zadowalający.

Co do trwałości - replika wypluła 20 000 BBs w stocku oraz około 15 000 na springu 140 i tak czekam, czekam... i jakoś się nie chce zepsuć, choć jestem przygotowany na zakup kompletnego GB, bo wiem, że jego czas jest bliski :-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...