Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dylemat ze spręzyną


Recommended Posts

Po przeczytaniu dość długiego tematu o Warriorze mam teraz dylemat. Jaką kupić sprężynę... Głównym problemem był zestaw spustowy --> zalecano kupno nowego ( Tigger 0) tyle, że on kosztuje więcej od samej repliki >_<. Jedak pojawiła się opcja zalania ( z ochroną części ruchomych ) spustu sylikonem/klejem. Tak zrobiłem i muszę przyznać, że wygląda wytrzymale. ( Ścianki zestawu spustowego zrobiłem u tokarza ze stalopodobnego, wytrzymałego materiału). Ogólnie spust jest DOŚĆ trwały.

 

Tłok i prowadnica są wymienione. Cylinder i head cylindra jest stockowy, z czasem ( 2-3) mieś zostanie wymienione na coś porządnego. I tu moje pytanie.

 

Mam zamiar kupić sprężynę sp190 ( http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...oducts_id=2226) lecz zalecana jest, nawet na stockowych częściach sp170.

 

Jeżeli bym kupił sp190 to ile mi wytrzyma stockowy cylinder/head cylindra ?

Jako, że Gokin doradził mi ( mam nadzieje ;) ) dobrze co do wyboru lufy, tak i tu otrzymam satysfakcjonującą odpowiedź.

 

P.S Proszę nie memłać mi tu o mocy, bo mam tulejkę, dzięki której ciśnienie mi ucieka.

Link to post
Share on other sites

Normalnie a jak ma sie przekladac... przeciez oznaczenia M symbolizuja moc w metrach na sekunde.

 

Mi na M190 pekl zalany klejem uklad spustowy oraz czesci w tym ukladzie odpowiedzialne za trzymanie tloka w tylnej, napietej pozycji. Jak uzywalem krotko (jakies 200 strzalow) m160 to sie nic z czesciami nie dzialo, a na m160 mozna wyciagnac ponad 550fps

(jak cos to mam tego springa na sprzedac :) )

Link to post
Share on other sites

Kupiłem TIgger boxa G&H ;) Teraz to mi sp190 udźwignie! A i czy prowadnica musi być super uber profesioanol za 125 zł ze specshopu cze zwykła aluminiowa ujdzie ? W sumie to ona ma tylko sprężynę trzymać tak ?

 

P.S Jak długo wytrzyma stockowa głowica na sp190 ?

Edited by Janek
Link to post
Share on other sites

To mnie teraz na prawdę zaskoczyłeś, myślałem że to orły jeśli chodzi o obsługę. Między M170 a M190 jest różnica 20 ms czyli ~~65 fps. Układ mam jako tako doszczelniony - jakiś noname tłok i prowadnica. Za to mam komorę Hop-up PDI.

 

Staram się być limitowy i tak 640 fps max. Co byś polecał ? Biorąc pod uwagę fakt, że na chrono jest wszystko mierzone na 0.20 a do promyka się wsadza straighty 0.36 to będzie spadek mocy...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...