Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

100_1901.JPG

 

Berylek coraz lepiej się prezentuje. Został do zrobienia działający selektor i bezpiecznik. Wymiana chwytu pistoletowego (plastikowy łeb w chwycie, na którym trzymała się śruba pękł. Dlatego jest taka prowizorka) i ewentualnie dekla (na bardziej berylowy). Potem tylko grawerka oznaczeń, malowanie całości i będzie pięknie :icon_razz2:

 

A wtedy w końcu będę mógł zabrać się za tuning GB xD

Link to post
Share on other sites

Wygląda na jakiś Cymowy stock. Raczej od AK74. :icon_razz2:

Kiedyś był ładny selektor od AK74 Boyi, ale jak wysłałem stockową replikę do G&H (które w rezultacie nic nie zrobiło) to zwrócili mi z takim... Dobrze chociaż, że w ramach rekompensaty dostałem bezpiecznik od Beryla. Ale to dłuższy temat i nie będę teraz pisał jak to dokładnie było.

Link to post
Share on other sites

Łoże mini jest krótsze od tego w AKSU, do tego nie będzie pasować do obsady łoża. Rozwiązania są dwa - pierwsze to stoczyć lufę, kupić oryginalną obsadę łoża i zakołkować ją na nowo w nowym miejscu na lufie, drugie rozwiązanie, trochę mniej koszerne, to użyć obsady od AK zamontowanej na skróconej lufie od AK.

Generalnie, to trzeba przesunąć obsadę łoża i nakładki trochę w tył, żeby ładnie pasowało.

Na dniach powinienem mieć replikę podstawy szyny celownika do mini, jak chcesz to wal na PW.

 

A tak w ogóle, to miniberyle robi się z długiego AK, mniej roboty z tym, iż w przypadku AKSU.

Link to post
Share on other sites

Trzeba lekko poszerzyć pilnikiem sam montaż, albo zwęzić podstawę szczerbinki, potem naciąć w podstawie rowki, tak by weszły dwa dzyndzle na montażu, a na koniec zakręcić imbusem śruby na dziurach zawiasu szczerbinki. Trochę roboty z tym jest, dobrze mieć dremel.

Link to post
Share on other sites

Przy znalowej podstawie celownika Boyi ten montaż wyrwie Ci uszy trzymajace szczerbine, albo przy pierwszym dokreceniu albo po kilku strzelankach.

Lepiej ulokować kapitał w długą POPC.

 

A miałeś taki przypadek czy tylko spodziewasz się, że to możliwe?

Link to post
Share on other sites

Miło, że mogłem pomóc, a tak wygląda to w realu;

 

...aparacik stary, wiec fotka nie jest powalajaca :wink: mimo to widac efekt. Czarne są kolba i selek, fosforanowana POPC na podstawę celownika, no i malowana wspomnianą farbą szynka (na górze z wpiętym selkiem) upieczona w piekarniku :wink:

 

kolor prawie prawie, brak tylko "metalicznych centek" które można też spreparować

 

 

081kx.th.jpg

Edited by AeroL
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Chodos93 - fajnie fajnie' date=' kolanko od ostrego, ale czemu podstawa muszki od AKMa? :D[/quote']

Azur - wystarczy lekka modyfikacja i podstawa muszki od AKM wygląda według mnie dużo bardziej realnie niż ta od AK74. U siebie też tak mam i jest fajnie :icon_razz2:

berylzboku.th.jpg

 

mój idzie na spyl. jakby ktoś zainteresowany był.

Widzę że znowu zmieniasz koncecję. :icon_razz2:

Edited by Sab93
Link to post
Share on other sites
wystarczy lekka modyfikacja i podstawa muszki od AKM wygląda według mnie dużo bardziej realnie niż ta od AK74. U siebie też tak mam i jest fajnie

 

pods.jpg

http://img69.imageshack.us/img69/963/pods.jpg

 

Przepis na podstawę muszki w 5 minut :) Dla tych, co nie chcą używać muszki z AKM, albo z oryginału.

 

Wziąć muszkę, uciąć jak na rysunku, przeszlifować dzyndzel, żeby pasował, nawiercić, nagwintować, skręcić śrubą, obciąć łeb śruby i gotowe!

 

Sam zrobiłem w ten sposób ponad 10 podstaw do Beryla.

Link to post
Share on other sites

pods.jpg

http://img69.imageshack.us/img69/963/pods.jpg

 

Przepis na podstawę muszki w 5 minut :) Dla tych, co nie chcą używać muszki z AKM, albo z oryginału.

 

Wziąć muszkę, uciąć jak na rysunku, przeszlifować dzyndzel, żeby pasował, nawiercić, nagwintować, skręcić śrubą, obciąć łeb śruby i gotowe!

 

Sam zrobiłem w ten sposób ponad 10 podstaw do Beryla.

wezmiesz gwiezdny miecz i to odetniesz... zobacz ile tam jest miejsca...

 

po drugie - podstawa muskzi kosztuje ok 10zl..

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, to wystarczy dremel, albo brzeszczot modelarski. I wiem ile tam miejsca, bo tnę takie podstawy od prawie dwóch lat :)

 

Po drugie, to oryginalna podstawa kosztuje 70zł i jeszcze trzeba ją wiercić.

 

Po trzecie, to podstawa AKM może i kosztuje 10zł, ale śrubka kosztuje 5 groszy :)

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, to wystarczy dremel, albo brzeszczot modelarski. I wiem ile tam miejsca, bo tnę takie podstawy od prawie dwóch lat :)

 

Po drugie, to oryginalna podstawa kosztuje 70zł i jeszcze trzeba ją wiercić.

 

Po trzecie, to podstawa AKM może i kosztuje 10zł, ale śrubka kosztuje 5 groszy :)

 

Po czwarte, można zaczep bagnetu uciąć przy samym otworze i dopasować idealnie pilnikiem.

 

Dread, sceptyka nie przekonasz nawet jak zrobisz to na gotowo i podasz pod nos :wink: ...a łyżka na to niemożliwe :biggrin:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...