Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Najpewniej są to gwinty toczone. A toczone gwinty się kalibruje ( stosuje się sprawdzian - przymiarkę ). Na 95% niezastosowano tego typu sprawdzenia stąd za ciasne gwinty.

 

Nie szalejcie z pilnikami. Idźcie do sklepu i kupcie gwintowniki M14x1 L ( lub H - znaczenie lewoskrętnego gwintu ) i wkręćcie.

 

Na pewno pomoże.

Link to post
Share on other sites

A ja mam inne pytanie do was...może akurat ktoś miał z tym do czynienia. Otóż z racji tego, że podstawa szczerbinki od beryl/tantal jest trudno dostępna (ta od beryla głównie ze względów finansowych:P) a bardzo podoba mi się ta krótka szyna nad podstawą, czy gdybym kupił podstawę od ostrej 74 dałoby radę to dopasować nie kombinując przy tym specjalnie? Z tego co słyszałem te znalowe boyia przy tej szynie długo nie wytrzymują. Osobiście wolał bym coś bliższego oryginałowi no ale jest jak jest, a ewentualnie zostaje wtedy możliwość powrotu do starego AK74:) Jeśli ktoś się orientuje w temacie to pisać.

Link to post
Share on other sites

No właśnie, przyjąłem że do AKM jest taka sama. Znalazłem na allegro taka od ostrego. Kwestia ewentualnego szlifowania w związku z dopasowaniem nie będzie problemem, ale będę miał pewność że stalowe uszy nie odpadną przy tej szynie. Chodzi mi bardziej czy w kwestii dopasowania do repliki nie będzie problemu...czy wymiary są mniej więcej te same.

Link to post
Share on other sites

Na znalowej podstawie Boja szyna krótka siedzi pewnie i ładnie się blokuje, pod warunkiem, że zeszlifujesz ścianki boczne pod wymiar szyny i wytniesz rowki. Nie ma ryzyka "zgniecenia" uszu podstawy boja przez mocowanie szyny, pod warunkiem, że wstawi się szczerbinkę od oryginału.

Link to post
Share on other sites

To dobra wiadomość:) A jak to wygląda w kwestii długiej szyny? czy rozwiązanie z tym dorabianym dynksem przy ogonie i wycięcie rowków na podstawie szczerbinki jest stabilne i wytrzymałe czy nadaje się raczej tylko na ścianę? A tak przy okazji...ma ktoś do pchnięcia łoże z szynami albo którąś z tych szyn w rozsądnej cenie? Bardziej byłbym za ta krótką ale coś jej ostatnio nie widać na allegro:(

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanko , dotyczy podcięcia podstawy szczerbiny do zamocowania długiej szyny RIS. Ma ktoś może zdjęcie w jakiej odległości powinien być od "góry" środek tego rowka ? bo zamierzam poćwiczyć na podstawie od CM048 zanim nie zamówię ostrej podstawy od Beryla/Tantala.

 

I druga sprawa , kiedyś był tu przytoczony rysunek jak zamocować adapter kolby M4 do korpusu RK06/CM048.

 

fgfyf108.th.jpg

 

Ma ktoś może zdjęcie dociętego adatera przed montażem go w korpusie ? pytam bo kolega z teamu robi sobie Berylka z takową kolbą ze względu na długie ręce :

 

beryltdil.th.jpg[/img]

Edited by mg34
Link to post
Share on other sites

Jesli masz szynę to umiejscowienie rowka wyjdzie samo. Do zamontowania szyny będzie potrzebna modyfikacja pokrywy komory.

 

Porównaj zdjęcie z adapterem kolegi, polukaj w komorę RK/ Cyma... a na 100% będziesz wiedział co i jak. Nie mam niestety przyciętej przejściówki, a tą ostatnią szkoda mi ciąć.

Link to post
Share on other sites

Szynę zwykle trzeba było pasować indywidualnie. Czasem rowki wychodziły podejrzanie nisko, czasem prawie wychodziły poza zakres ścianek, czasem wchodziły na zwykłą pokrywę, czasami nie, a czasem w ogóle trzeba było stosować gładki dekiel.

Link to post
Share on other sites

Dobra :P czy wie którys z was która tuba kolby regulowanej pasuje bez większych przeróbek do adaptera z mojego postu z pocz. tej strony ? akurat nadszedł moment zakupu tego elementu [ tubusa] i nie chce kupic kota w worku :/

Edited by mg34
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jednak na zdjeciu zbrojowni, jest CM39c, który ma juz oryginalnie kolbe od M4. Na tych linkach, ktore zamiesciłem, adapret kolby jest troche pochyły, i nie wiem cz kolba nie bedzie zbyt przechylona. Mam zamiar zrobic cos podobnego do beryla commando

Edited by Pielus
Link to post
Share on other sites

Witam

Po paru godzinach z pilnikiem i poxipolem udało mi się upodobnić trochę podstawę muszki do berylowej. Teraz czas zabrać się za kolanko. I tutaj pojawia się pytanie jak to najlepiej zrobić :) Prosił bym bardziej doświadczonych berylomejkerów to jakieś wskazówki za które z góry dziękuję ;)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

U mnie siedzi kolanko od stockowego Boyi RK-06W. Spiłowałem i "zaokrągliłem" jedynie ten uchwyt od mocowania wyciora. Ten wystający kawałek, wraz z "obejmą" dotoczyli mi w zakładzie. Co do wymiarów to jest odpowiednio 17,3 mm oraz 20,8 mm - wymiary zdejmowałem z oryginału. :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...