Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Był faza odlewania podstawy szczerbinki do mini beryla - ale był to eksperyment nieudany. Tam faktycznie żywica była za cienka i nie dawała rady. Tu mamy solidne były (będa jeszcze poprawki) i zapowiada się solidna rzecz.

Za jakiś tydzień jak żywica osiągnie finalną twardość zrobię testy wytrzymałościowe :-)

Faktura powierzchni i odwzorowanie szczegółów są więcej niż zadowalające (oczywiście muszą popracowac nad tym,żeby forma w całości się wypełniła. Za wilgotno podobno było w warsztacie czy coś.... nie znam się.

 

34in490.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest ciapek22

Skoro inni mogą to i ja. Wrzucam zdjęcia mojego "beryla". Wiem że jeszcze daleko mu do bycia berylem z prawdziwego zdarzenia ale podstawa przynajmniej jest. Brakuje mu berylowej podstawy szczerbinki i muszki. Na korpusie co prawda jest jaskółka ale dzisiaj znalazłem imbusa i ją odkręcę. Na zdjęciach brakuje przedłużki lufy z tłumikiem ale akurat była u kolegi. U Pana Koksos-a kupuję selektor na prawą stronę. Piszcie co jeszcze muszę zmienić żeby był bliżej oryginału.

 

x54 jaka cena będzie tych odlewów ?

 

http://postimg.org/gallery/2fglt2fm/1c3d4bd7/

Link to post
Share on other sites

łoo konkretnie to zrobiłeś :icon_smile: a jakim sposobem to "wypełniałeś" ?

Spawanie

 

Co do wielkości oczek... wiadomo idealnie równe nie są, na ostatniej focie wyszedł "efekt piłowania". Przez pól wieczoru siedziałem i przyglądałem się tej obsadzie i mogę powiedzieć tak że z 15cm widać jakąś różnice, ale z 0,5 m już nie.

Edited by mbiechu
Link to post
Share on other sites

@ Michael_Corleone

Tak. Migomatem

 

Dzisiaj się zajmę jeszcze wyprostowaniem tej blachy w którą wchodzi łoże (miejsce pomiędzy koluchem a "kostką" z otworem na lufę), jak bedzie możliwość to się jeszcze wypiaskuje ...i chyba więcej nie da się juz zrobić.

Edited by mbiechu
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi nakładkę to młotkiem się jej nie da uszkodzić. Wymiarowo jest ok wchodzi w podstawę szczerbinki elegancko.

 

Niestety za duży frez i szczeliny są do bani - na szczęście to egzemplarz testowy, do malowania tez się nie przykładałem ale mimo walnięć młotkiem farba nie odleciała. No i jest zbyt błyszcząca.

 

g4l1xdkdtecz_t.jpg

Edited by x54
Link to post
Share on other sites

Mam takie może głupie pytanie ale:

Czy nitując ponownie ogon kolby do korpusu można użyć tylko tych nitów zrywalnych czy się da te rozklepywane tak jak jest w stocku

Jeśli tak to jak je "rozklepać"

 

Możesz użyć zrywanych ale stalowych. Dają rade. Jesli się upierasz przy zaklepywanych , to bez narzędzi dobrych możesz mieć problem. Generalnie ja jak mam trudny dostęp to je rozbijam punktakiem , lub ewentualnie możesz sobie przerobić nożyce do cięcia grubego drutu o w ten sposób

 

87667149.jpg

Link to post
Share on other sites

A montował ktoś z was podstawe szczerbinki od ostrego tantala np do rk-06 ? bo mam taką i w miejscu na lufie gdzie wchodzi podstawa szczerbinki jest za duża średnica, niby to nie problem bo będe toczył lufe ale ciekawi mnie jak ma ona się do reszty części przy body ? bo widze że wgl jest jakaś mniejsza niż ta stockowa od ak74.

Link to post
Share on other sites

a nie wiesz jak będzie się miała podstawa szczerbinki do body ? nie będzie żadnych "luk" (z racji że jest mniejsza) bo chcem toczyć nową lufe ale nie wiem jak jeszcze jest z pozostałymi elementami jak muszka okucie łoża itp bo chcem zrobić replike full stal to będe tro wymieniał i najprawdopodobniej będe wkładał części od ostrego i nie chcem wytoczyć lufy a później się okaże że coś jeszcze będzie inne a nie mam tyle kasy żeby kupić wszystko odrazu niestety :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...