Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Liczy sie kto zaczyna obrażać. Nawet jeśli, ktoś w swoim mniemaniu - "ma rację" to nie rozgrzesza go to z chamstwa. można mieć rację i być burakiem.

Najgorsze połaczenie to burak przekonany o swej wszechwiedzy, której nie posiada.

 

Żeby wrócic do tematu.

Tu zdjęcie jeszcze innej koncepcji mocowania kolby - zanim to mocowanie wyżej weszło do "produkcji", pomysł był taki.

1jcixribvcn3_t.jpg

Wyszło, że zbyt procochłonny (choć to tylko przerabiane czesci z istniejących).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@mbiechu mam wrażenie, ze troszkę za niski, ale to może byc spowodowane takim a nie innym kątem zrobienia foty.

Poza tym bardzo ładnie. :icon_wink:

 

KLIK Z jakieś 3 mm powinien być dłuższy, przynajmniej tak żeby optycznie proporcje były zachowane jak w ostrym.

Generalnie to chciałem zobaczyć czy coś się da zrobić w tym temacie ...co z tego wyjdzie i jaka będzie jakość, nad wymiarami to będę się spuszczał jak dostanę oryginalne od AKMa :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

ie, oni gustują w plastyku ... dałeś popis LOL

 

No tak ja piszę o blasze i szpachli a Ty twierdzisz, że o plastiku.... możesz to jakoś wytłumaczyć?

 

Japończycy nie gustują w plastiku. Ich stać na wierne metalowe repliki, U nich się to nazywa "jakość muzealna".

Rozumiem, że się wypowiadasz o tamtejszym rynku jako praktyk, Dużo twoich replik tam poleciało?

 

...a o przerobionym ogonie od 06 było, nawet o calkowicie dorobionym, zaś o docietym oryginale wspominał chyba Dread, zdjęć raczej nie było.

 

A skąd pomysł, że to przerobiony ogon 06? Dla ułatwienia dodam, że nie.

 

@Funfel to nie są wymiary urządzenia do "wczesnego" Onyksa.. Wczesny Onyks był innego kalibru i miał inne urządzenie wylotowe.

To raczej późny onyks/wczesny mini.

Link to post
Share on other sites

Liczy sie kto zaczyna obrażać. Nawet jeśli, ktoś w swoim mniemaniu - "ma rację" to nie rozgrzesza go to z chamstwa. można mieć rację i być burakiem.

Najgorsze połaczenie to burak przekonany o swej wszechwiedzy, której nie posiada.

 

Żeby wrócic do tematu.

Tu zdjęcie jeszcze innej koncepcji mocowania kolby - zanim to mocowanie wyżej weszło do "produkcji", pomysł był taki.

1jcixribvcn3_t.jpg

Wyszło, że zbyt procochłonny (choć to tylko przerabiane czesci z istniejących).

 

Jesli to jest zrobione od podstaw to przepraszam, wycinałem ręcznie takie same i wiem ile z tym roboty. Szczerze mówiac na tym foto wygląda to jak ogon boya z dołożona blaszką i otworem pod trzpień szyny, zdjęcie kiepskie, wzrok nie ten zapewne się mylę.

 

Temat został wyczyszczony a Ty dalej pijesz do MG.

 

@Tymom "mistrz przekretu" bo przekręcileś mój nick ale milo że chwyciłeś bez specjalnego tłumaczenia temat ze zwalniaczem. Bardzo przepraszam że cie o...obraziłem.

Edited by AeroL
Link to post
Share on other sites

No tak ja piszę o blasze i szpachli a Ty twierdzisz, że o plastiku.... możesz to jakoś wytłumaczyć?

 

Japończycy nie gustują w plastiku. Ich stać na wierne metalowe repliki, U nich się to nazywa "jakość muzealna".

Rozumiem, że się wypowiadasz o tamtejszym rynku jako praktyk, Dużo twoich replik tam poleciało?

 

Moje repliki nie mają tam wstępu, ponieważ prawo ichnie zabrania używania metalu do produkcji korpusów replik.

Kolejny popis twojej "szerokiej" wiedzy.

A i zapytaj chłopaków z SCDTV, kto się prosił o moje SWU i coś tam jeszcze....

Szkoda na ciebie czasu nawet... jakość muzealna sesesesese

Link to post
Share on other sites

Moje repliki nie mają tam wstępu, ponieważ prawo ichnie zabrania używania metalu do produkcji korpusów replik.

Kolejny popis twojej "szerokiej" wiedzy.

Tak, oczywiście... a SHOEI swoje full metal repliki wyposaża w korpusy z płyty pilśniowej. Mógłbyś mi też zdradzić z czego zrobiony jest korpus RAK-a Tanaki bo całe życie myślałem,że to metal.

 

Jesli to jest zrobione od podstaw to przepraszam, wycinałem ręcznie takie same i wiem ile z tym roboty. Szczerze mówiac na tym foto wygląda to jak ogon boya z dołożona blaszką i otworem pod trzpień szyny, zdjęcie kiepskie, wzrok nie ten zapewne się mylę.

 

Nie, to nie jest dołożona blaszka. To nie boyi, to jest obcięty stalowy ogon Guardera + dokręcona wyfrezowana kopia końcówki ogona Beryla + podcinana oryginalna obsada. Bardzo twarde pieroństwo. Tak się dochodzi do "jakości muzealanej" :-) Łatwo nie jest.

 

 

Temat został wyczyszczony a Ty dalej pijesz do MG.

 

Nic podobnego. Ja piszę ogólnie. Nie wiem dlaczego odczytujesz to w ten sposób.

Link to post
Share on other sites

Tak, oczywiście... a SHOEI swoje full metal repliki wyposaża w korpusy z płyty pilśniowej. Mógłbyś mi też zdradzić z czego zrobiony jest korpus RAK-a Tanaki bo całe życie myślałem,że to metal.

Tylko, że produkowanie, a sprzedaż na rynku wewnętrznym i użytkowanie to dwie różne rzeczy. Chciałbym zauważyć, że jeżeli przepisy nie zabraniają produkcji czegośtam na eksport to można to produkować tylko na eksport, a sprzedawać w rodzimym kraju już nie.

Dodatkowo:

Legal requirements are set on airsoft model manufacturers to prevent any possibility of a replica firearms being converted into an actual firearm. Standards include (but are not limited to) use of low-melting point metals and non-ballistic plastics in structural components and incompatibility of mechanical components with actual firearm components and mechanisms.

Źródło.

Jeśli dobrze rozumiem powyższe to w Japonii w replikach można używać tylko metali o niskiej temperaturze topnienia (domyślam się, że porządna stal odpada) i niebalistycznych plastików. Dodatkowo nie można używać mechanizmów, które mogą zostać z powodzeniem użyte w ostrej broni. Nie wiem jak z mechanizmami, ale chyba metale używane przez Customorobów są jednak z tej wyższej półki, nie?

Link to post
Share on other sites

Nie, to nie jest dołożona blaszka. To nie boyi, to jest obcięty stalowy ogon Guardera + dokręcona wyfrezowana kopia końcówki ogona Beryla + podcinana oryginalna obsada. Bardzo twarde pieroństwo. Tak się dochodzi do "jakości muzealanej" :-) Łatwo nie jest.

 

Takie małe sprostowanie: obsada kolby to ten czarny element, to srebrne to już cześć zawiasu kolby i nie jest aż tak twardy.

 

 

Dobrze że się objawiłeś bo nikt by nie dał rady takim wyzwaniom w "muzealnej jakości".

 

Wstaw jak możesz dla potomnych link gdzie można kupić taki ogon Guardera, w dobie bidy potomni będą mocno wdzięczni.

Link to post
Share on other sites
to nie są wymiary urządzenia do "wczesnego" Onyksa.. Wczesny Onyks był innego kalibru i miał inne urządzenie wylotowe.

To raczej późny onyks/wczesny mini.

No dobra, ale ja nigdzie nie użyłem słowa wczesny/późny w stosunku do "onyksa"

 

(...)czasem nie chce mi się gadać(...)

 

fumfel hubert

Tak już dla wiedzy ogółu, to ten.

bkkusz9sedtm.jpg

a na poniższym: lewy - wczesny onyks; prawy - suka

9wafdnwspjex.jpg

Edited by fumfel hubert
Link to post
Share on other sites

Kurde troche mnie dziwią tacy ludzie :) bo właśnie że mam dwa body i jedno ma pocięty ogon (przez poprzedniego właściciela) i nie wiem czy można tam ją zamontować imoże być 10000 powodów dla których sam nie moge/nie chcem zrobić tej kolby więc tu pytam kto może to zrobić to dostaje odpowiedź że sam :) dałem troche za replika za kolbe też dla mnie jest to dużo i nie będzie mnie stać na kolejną kolbe bądź kolejny ogon jak coś rozwale więc wole dać to komuś kto na prawde się na tym zna i zrobi to za mnie więc prosze darujcie sobie takie odpowiedzi bo są zbędne i nic nie wnoszą :) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja za zakołkowanie, nową oksydowaną lufę do AKS-74U i montaż u rusznikarza zapłaciłem 230zł.

Sam nigdy nie montowałem kolby do beryla, ale miałem korpus z taką. Trochę roboty przy tym jest. Więc 100zł to nie jest raczej wygórowana cena.

W sumie, w berylu to najgorsza część do montażu. Przerobienie podstawy szczerbinki, selektor z bezpiecznikiem czy okucie to przy tym nic.

Link to post
Share on other sites

No dobra, ale ja nigdzie nie użyłem słowa wczesny/późny w stosunku do "onyksa"

A mnie się wydałwało że przymiotnik "wczesny" dotyczył obu alternatywnych opcji

 

a na poniższym: lewy - wczesny onyks; prawy - suka

9wafdnwspjex.jpg

 

To jest "średni" Onyks. Wczesny był na 7,62 i siłą rzeczy "trąbka" byla inna.

Link to post
Share on other sites
Kurde troche mnie dziwią tacy ludzie

Twój problem.

W tym wątku było kilka razy wałkowane jak taką kolbę zamontować, nawet ktoś chyba zamieszczał "tutorial" krok po kroku, ale widać że jesteś za leniwy na opcje szukaj.

Co więcej, nie trzeba być mistrzem bosza, żeby zauważyć co mogłoby tu nie grać, wystarczy zdjąć starą kolbę, przyłożyć od beryla, zadać sobie pytanie "hmmm co tu *urwa nie może pasować", potem powinno coś zaskoczyć, powinno...

 

@x54

Ale ja nie jestem pewny czy to o czym mówisz można nazwać jeszcze onyksem. Brak selektora, w zasadzie cała komora była zerżnięta z akmsa. A faktycznie tłumik tam był jeszcze inny... z takim płaskim ryjem. Jak znajdę zdjęcie to mogę się podzielić :)

Link to post
Share on other sites

A czy ja mam obowiązek robić wszystko sam ?! może wole żeby ktoś to dla mnie zrobił ? a zapytałem dlatego że jak znajde na pierwszych stronach osoby które pare lat temu robiły beryla to na 90% już pewnie tego nie robią więc nie można tutaj zapytać bo się szanowny Pan jeden z drugim obrazi i każe robić coś samemu po prostu zabija mnie takie podejście

Link to post
Share on other sites

@x54

Ale ja nie jestem pewny czy to o czym mówisz można nazwać jeszcze onyksem. Brak selektora, w zasadzie cała komora była zerżnięta z akmsa. A faktycznie tłumik tam był jeszcze inny... z takim płaskim ryjem. Jak znajdę zdjęcie to mogę się podzielić :icon_smile:

 

Można. Patrz nazwa serii.

 

Corleone - jak nie wiesz co i jak zrobić to rób to co już wiesz,że musisz - zbieraj kasę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...