Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Panowie, dorwałem się do berylka Pana Rumaka. Replika malowana farbą do kominków, orginalne części itp.

Chciałbym założyć orginalne okucie i rurę gazową. Ale poprzedni właściciel przykleił muchę i kolanko do lufy (stalowej), wiecie może jak zdjąć te elementy bez niszczenia ani lufy ani jej komponentów?

Link to post
Share on other sites

No, tłumik zlazł, ale mucha ni chu... wiecie co. Piekarnik dałem na 200, tłumik jak po maśle zlazł (alu szybciej się nagrzewa), ale muchę, żabą męczyłem, metalową szczotkę połamałem na niej, lekkie wgniecenie francuzem na boku i nic! Muszę coś innego wymyśleć.

Link to post
Share on other sites

No, mucha zdjęta. Zostało mi:

-szpachlowanie (nastawy selektora, pierdołki)

-atrapy nitów

-założenie stalowej obsady lufy, rury gazowej od beryla, podstawy szczerbinki, okucia, selektora i pokrywy zamka (akms). Dołożenie chwytu pistoletowego i pionowego.

-nowe malowanie

-wizyta u rusznikarza, zanitowanie i zakołkowanie wszystkiego

-nabicie nowych numerków i dorobienie oznaczeń

 

potem zabieram się za gearbox. Robiony od podstaw na SHSie, komora shs i lufa pdi.

 

Fotki wrzucać na bierząco czy po zakończeniu projektu?

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Zdj%25C4%2599cie0118.jpg

 

To mam :icon_biggrin:

 

Dolecą jeszcze akcesoria, chwyt pionowy, ergonomiczny pistoletowy, kolba jakaś fajna i oczywiście takie pierdółki jak lufa i komora zamkowa.

 

Co do tłumika, zastanawiam się nad jakimś śmiesznym kompresorem albo toczonym stalowym berylowskim.

 

RIS to UTG, udało mi się wyrwać orginalnego Berylowego za 100zł, ale sprzedałem za 300zł xD

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

mozesz zamontować śmiało. Montowałem kolbe na cm.036 i sie trzymało elegancko . W tym temacie nawet są zdjęcia tylko musisz poszukać. A tu masz jak to zrobić http://polskiejednos...plikaberyla.htm . I ingerencja w kolbe to jedynie przewiercenie dziury na śrube. Jak dobrze zrobisz to ATOM nie ruszy a dla pewnosci mozesz ,, wystrugać" stalową obsade kolby z kawałka metalu jeśli nie będziesz pewien że na klocku nie wytrzyma.

Edited by nori104
Link to post
Share on other sites

RPK ma inną komorę zamkową, więc nie wypali. Tył jest ok, przód się nie nadaje. Poza tym to Cyma, więc ogon taki średni pod przeróbki, bo trzeba go kawałek piłować, a one lubią sobie pękać.

 

A tak w ogóle to co to jest "wgl"?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...