Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Spokojnie wiem doskonale że nie będzie to dokładne odwzorowanie. Aczkolwiek jednak spróbuję i pobawię się żeby otrzymać jak najlepszy efekt. Jak ktoś posiada jakieś pomysły na przeróbkę chętnie wysłucham wszelkich propozycji.

Oczywiście nie rozpocznę przeróbki jeżeli będę wiedział że na 100 % tego się nie da przerobić. Wiem jednak że na pewno znajdzie się jakiś pomysł.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam :) jestem świeży w świecie przerabiana i budowania replik od podstaw , ale chciałbym się zapytać czy jest możliwość zakupienia część od beryla prosto z fabryki ? słyszałem że niektórzy tak robili ale nie wiem ile w tym prawdy ,

Link to post
Share on other sites

Przekartkowałem połowę tego tematu Maza i sobie odpuściłem zbyt dużo lania wody pytania się powtarzały odpowiedzi również oraz częściej spotykało się beryle a nie mini-beryle. Przerabiałeś jakoś tą część http://img04.tablica.pl/images_tablicapl/95632969_1_644x461_podstawa-szczerbinki-szczerbinka-ak47-asg-opole.jpg ?? I czy jeżeli masz nadal swojego "berylka" to czy dałbyś jakieś fotki dla wzoru.

Link to post
Share on other sites

Robione z pamięci w pracy, na szybko, więc żaden profesjolanly poradnik to nie jest :icon_smile:

 

main.jpg

 

1. weź podstawę

2. wywal rygiel

3. zaznacz linie cięcia

4. tnij. Może się zdarzyć, że utniesz blokadę lufy, nie martw się, tylko nawierć sobie trochę dalej mocowanie lufy i wkręć tam śrubkę.

5. przy pomocy dremela wytnij nieco w miejscu zaznazonym na czerwono wewnątrz podstawy, by pasowała nakładka. Wpasuj rurę, w którą potem wpasujesz rurę gazową

6. wytnij z alu 1mm dwie blaszki, które będą stanowić boki podstawy. Pilnuj, by nie było dużych szczelin i żeby linia blaszki była mniej więcej taka sama, jak linia "uszu" szczerbinki.

7. z tyłu i przodu ogranicz to czymś płaskim i wciśnij do środka płynny metal, ten: http://motobajery.pl...IT_METALOWY.png

8. masz teraz sporo kitu :icon_smile:

9. w podstawę wkręcasz śrubę, która ma niedopuścić do wypadania kitu po latach eksploatacji. Można ją wkręcić zanim wciśniesz kit, wtedy dodatkowo przyklei się do śrubki.

10. wiertłem poprawiasz kształt dziury, w któr włazi nakładka. Możesz to zrobić również poprzez nasmarowanie nnakładki kremem nivea, wtedy wciskasz nakładkę w kit zanim zastygnie. Będzie trochę więcej kosmetycznego szlifowania, ale nakładka trzyma się pewniej

11. nacinasz rowki pod szynę. Jak masz szynę krótką, to tylko kosmetyka, jak długą, to musisz dopasować szynę. Nacinasz dremelem, ostrożnie, by nie rozwalić tego, co zrobiłeś

12. Montujesz szynę. Ja czasami robiłem tak, że w kit wcześniej zatapiałem dwie nakrętki, żeby mieć pewniejsze mocowanie, wtedy szyna wytrzyma więcej.

 

Cieszysz się nową podstawą.

 

Jest jeszcze drugi sposób, wersja bardziej hardkorowa - po 5 obrazku nie docinasz blaszek na wymiar, tylko robisz z nich "szalunki" dookoła podstawy, wcześniej wkręcasz śrubę z obrazka 9 i zalewasz całość od góry stopioną cyną. Potem jest sporo szlifowania i metaloplastyki, by np. nakładka się trzymała, ale wygląd ma bardziej "fabryczny" :icon_smile:

 

W całości przeróbek ważne jest, by mieć najpierw nakładkę do mini, a potem dopiero docinać na wymiar. Nakładkę można zrobić poprzez docięcie długiej berylowej.

 

Trochę to chaotyczne, ale mam nadzieję, ze pomogłem.

 

Dobra znalazłem. Trzeba było przejrzeć jeszcze kilka stron do przodu ^^.

Link to post
Share on other sites

Panowie piszę z takim probleme, którym obecnie borykam się przy budowie Beryla, mianowicie selektorem. W mojej replice selektor to selektor a bezpiecznik to bezpiecznik - czyli koszer. O ile z bezpiecznikiem sobie poradziłem to mam problem z selektorem. Przeglądając cały ten temat znalazłem dwa sposoby montażu działającego selektora. Ok, spoko ale ni ch... go nie kumam. Prosiłbym o wyjaśnienie obu tych schematów. Dodam jeszcze, że mam oryginalny jednoskrzydełkowy selektor.

 

1.

2envw60.jpg

i

 

2.

 

21vkh2.jpg

 

Tu generalnie bardziej skłaniam się za opcją #2, no chyba, że ktoś ma inny genialny sposób na to.

Co do #2 mam kilka pytań.

To zielone kółko to rozumiem, ze jakaś nakrętka w która wkręca się dorobioną śrubkę, tj na fotce poniżej

k47404.jpg

 

Dorobienie blaszek to też nie problem, tylko jak połączyć selektor z tymi ramionami??

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Jakbym mogl wykombinowac to bym nie prosil o fotki. Moze narazam sie na smiech innych w tym temacie i szczerze mam to głęboko czy będę obiektem żartów i drwin z waszej strony, ale po prostu nie ogarniam tej kuwety z selektorem i prosze o rade czy pomoc w rozwiazaniu DLA MNIE trudnej do przeskoczenia kwestii.

Link to post
Share on other sites

Liczysz że ktos Ci poda na tacy jak to zrobic ? :) nikt tu nie drwi z Ciebie.

 

A4mHJMu.jpg

Jak JA bym to przerabiał, to bym zrobił po prostu swego rodzaju "haczyk" który podnosi ten dynks od selektora. I w zasadzie wiecej nie potrzeba modzić . Listwe selektora stockowa wyrzucić bo jest niepotrzebna. Jeśli jesteś wyposażony w wyobraźnie przestrzenną , to powinieneś zakapować o co kaman :) pozdro i sie nie spinaj, usiądź , pomyśl, podumaj, pośpiech nie jest wskazany.

Link to post
Share on other sites

Nie liczyłem na to aby ktoś mi podał na tacy co i jak ;)

 

Szczepan, powiem Ci, że pomysł z haczykiem wydaje się dobry i genialny w swej prostocie. Chyba pokuszę się o pójście tą ścieżką.

 

O takie coś mi chodziło, o luźny pomysł, sugestię.

 

Za moje wcześniejsze spiny przepraszam i jeszcze raz dzięki

Link to post
Share on other sites

Ło! Super berylas!

Tylko nie za wysoko jest bezpiecznik i selektor? Reszta jak najbardziej cacy.

 

Dwa pytanka:

1. Kolba się składa?

 

2. Łoże to orginał? Jeśli tak to gratulacje wyrwania, dość rzadki fancior ;)

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Loze mam oryginaly. I z raczka i bez.

Kolba sie sklada i blokuje ;).

 

Bezpecznik i selektor sa za wysoko.

o ile selektor chce dac na wlasciwe miejsce to boje sie bezpecznika ruszac. Sklada sie dosc dobrze. Tylko wprawne oko widzi roznice. Oczywiscie bezpiecznik jest niepryginalny, robiony z tego boyca. Tutaj pochwale kurbaszego bo od niego mam ten fant. Co prawda juz 3 kolejne zrobilem ale to dzieki niemu jest jaki jest.

 

Jakby ktos mial pomysl na zrobienie ukladu odpowoedzialnego za serie 3 srrzalowa to bardzo chetnie przyjme sugestie.

Edited by Znachor
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...