Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Znachor, czortkot, dzięki za odpowiedzi, ale pytanie Szmergla było o ceny przeróbek. O berylu aresa tj. o znalu, nadlewkach i innych mankamentach było pisane w temacie o nim.

To chyba jest odpowiednie miejsce na pytanie o orientacyjne ceny?

Edited by szczyp
Link to post
Share on other sites

Bardziej opłaci Ci się kupić jakiegoś Boyi rk-06 albo cm048, kolby na allegro stoją po 240zł, chwyt przednik ( góra i dół) komplecik kupisz za 70 120zł, tłumik możesz u tokarza po znajomości :icon_biggrin:, szyna ris swojego czasu na allegro był wysyp teraz gorzej z nimi jakoś. Kolanko gazowe i podstawę szczerbinki, ogranicznik ruchu dwójnogu i muszkę na upartego zrobisz. Szału nie ma ale może jak korzystnie kupisz części to wyjdzie Cię taniej 100-200zł.

Edited by mcrash
Link to post
Share on other sites

Czyli nie rozumiesz co piszesz,albo masz słabą pamięć.

 

Tak jak ty np Groza i GB T1 XD

 

 

Ja Ci nic nie nakazuję, to zwrot retoryczny. Tak powinieneś się zachować gdybyś postępował wg własnych zasad które głosisz.

No tak ale ty wymagasz od innych, nie od siebie - zapomniałem.

 

"Ja ci nic nie nakazuje" a w drugim zdaniu "Tak powinieneś"... XD "nie będziesz mnie życia ustawiał" XD

 

Repliki są moje tak samo jak obraz jest autorstwa Rubensa a nie producenta farb i płótna. Wg ciebie autorem IPhona to nie Jobs jest tylko jacyś Chińczycy w fabryce?

 

Jeżeli wg ciebie Jobs był "autorem" (LOOOL) Iphona to ja nie mam więcej pytań, idź hejtować wszystko w okolicy ino się nie obraż za szybko lel... twojego autorstwa to są projekty i tyle, wykonanie to już małe rączki a tak BTW to którą replikę "zrobiłeś" od podstaw? Jak na razie to widzę same konwersje...

 

Co do pytania szmerglu moim zdaniem nie opłaca się wywalać 4k na coś co można zrobić/zlecić.

Za takie piniendze to można nakupić od groma części, no chyba, ze za dwie rurki i podstawę muszki się łyka 2600 pln nieee XD

Link to post
Share on other sites

Powtórze to co większość pisze:

Bardziej opłaca się samemu zrobić lub zlecić komuś zrobienie beryla, ponieważ

1. za mniejsze/podobne/odrobinę większe pieniądze(w zalezności od wersji) dostajesz replikę, która będzie napewno:

a)wytrzymalsza,

b)lepiej wykonana,

c)będzie posiadać elementy stalowe i z oryginału,

d)z ogromną ilością części zamiennych i dodatków jak magazynki, komory hop up, szkielety, zęby itp itd bo wkońcu siedzi tam środek ze zwykłego AK

2. Za tak jak pisałem wyżej niewiele większe pieniądze będziesz miał prawie w 100% stalową replikę na oryginalnych częściach, np. w moich berylach w takiej "koszernej" wersji znalowe jest tylko kolanko gazowe

3. Będzie mniej awaryjna -> bo wkońcu jest tam zwykły gb v3 ze zwykła komorą hop up z AK

4. Tania w serwisowaniu -> znany i lubiany v3->masa części serwisowych-> konkurencyjne ceny

5. Napewno będzie bez nadlewek, bąbli i innych niedociągnięć

6. Brak skomplikowanej elektryki w gb ->padnie ci i praktycznie możesz sobie Beryla za 3 kółka powiesić na ścianie, bo Ares nie chce sprzedawać tego elementu osobno. Miałem na serwisie właśnie Aresa i padła płytka i nawet milion próśb, telefonów, maili itp nie przekonał firmy Ares czy taktycznych aby odsprzedali płytkę, no ew. całego gb za 800zł...

 

Z minusów samoróbek to fakt, że nie masz trybu serii 3-strzałowej, ale stawiam, że ktoś już nad czymś takim pracuje, oraz czasami niektórzy berylorobowie nie zniżają umiejscowienia bezpiecznika w prawidłowym miejscu, dlatego, żeby nie przekombinować z krzywkami itp. Jeśli chcesz miec bezpiecznik, który nie będzie przekombinowany to lepiej zostawić go w miejscu starego.

 

Jak dla mnie jest więcej plusów mówiących, że warto zbudować beryla lub zlecić komuś budowę niż kupić śmiszny Aresowy twór.

 

Jak narazie praktycznie stałe zlecenia na beryle utwierdzają mnie w tym przekonaniu.

Edited by Znachor
Link to post
Share on other sites

Szukanie części to tak naprawdę 70% czasu budowy repliki, ale jak narazie udaje mi się wszystko skompletować do kupy :D Na allegro owszem czasem trafiają się ciekawe fanty z beryla ale jakbym miał szukać części tylko na allegro to bym wypuszczał jedną replikę na rok :D

Link to post
Share on other sites

Jak nie masz oryginalnego bezpiecznika to się tak nie robi, w przypadku posiadania w/w kilkanaście stron wstecz jest opisane jak to zrobić. Blokadą jest ten wystający dzyndzel i do tego nim blokuje się w GB spust. Śrubka do niczego nie jest potrzebna wtedy.

Edited by mg schutze
Link to post
Share on other sites

Dwa konkretne pytania (nie robię beryla, ale tu jest chyba największe skupisko speców od części do beryla):

- chcę zamontować drucianą kolbę od beryla do AKMa, jakich śrub użyć (wymiary)? Najlepsze byłyby imbusowe.

- Czy gwint używany w chwycie pistoletowym to M6? Mam ten chwyt: http://www.altair.com.pl/files/news/photos/4/4097/i-i10-02-101beryle_02.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...