Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[FOTKI] Jak sie kamuflujecie?


Recommended Posts

Dobra to ja się dorzucę z moimi suitami.

 

Pierwsze Ghillie wiosenne:

ghilliewiosna.th.jpg

 

Drugi link-ta sama fotka: http://yfrog.com/n7ghilliewiosnaj

 

Drugie Ghillie letnie:

ghillielato.th.jpg

 

Drugi link-ta sama fotka: http://yfrog.com/18ghillielatoj

 

Trzecie Ghillie jesienne:

ghilliejesien.th.jpg

 

Drugi link-ta sama fotka: http://yfrog.com/g4ghilliejesienj

 

Fotki daję jak stoję (sry za buty w jesiennym ;)) żeby zobaczyć jak wyszło całe.

Po prostu Wam daję żebyście zobaczyli.

Poobracajcie fotki jak coś ;)

A co tam dam Wam jeszcze filmik z testu letniego ghille tydzień temu: http://hotfile.com/dl/61491164/f2ac367/MOV00363.MP4.html

Edited by KorczO
Link to post
Share on other sites
  • Replies 489
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hmmm więc mysle ze jasny zielony czyli z 1, barwnika na 6 l a reszte zrobi słońce -czyli rozjaśni jute.

Nie. Po takim zabiegu bedziesz miał wybłakły jasny zielony. Nie ten efekt.

Wg mnie(czysta hipoteza podparta lekkim doświadczeniem), taki kolor uzyskamy biorąc paczkę żołtego i szczyptę zielonego.

Dobrze jest rozrobić barwnik w butelce po mineralce, przed wlaniem do gara. Mniej wiecej widomo co otrzymamy za kolor. Ewentualnie mozna sprawdzić na kawalku białego materiału.

Link to post
Share on other sites

Pokażemy po następnym wypadzie bo jest kilka ciekawych patentów. Ja postanowiłem ze jeszcze przód zrobię tak jak kolega ma zeby bardziej Yeti przypominać ;)

 

Jednakże - efektywność maskowania z naturalnym farszem jest porażająca. Pielgrzymka przeszła 3m od nas :D Na ponad 200osób podzielonych na kilka grupek (jak to pielgrzymka) nikt nawet nie zauważył niczego odróżniającego sie od tła.

 

BTW

 

Snajperzy US Army radzą żeby ghillie tylko w 30% stanowiło sztuczne maskowanie

Link to post
Share on other sites

Zgadza się ale jak ktoś kiedyś w którymś z tematów wspomniał, jak przyjdzie jesień i wszystko będzie zgniłe to już na niewiele przydadzą się naturalne składniki maskowania.

To wtedy obkładasz sie tym zgniłym naturalnym skladnikiem. Nie ma na to rady.

Ja postanowiłem ze jeszcze przód zrobię tak jak kolega ma zeby bardziej Yeti przypominać

Wg mnie zbyteczna robota, moze więcej do lansu ale mniej praktyczności. Lepiej przód obszyj cordurą lub innym materiałem o podobnych własciwosciach. W mokre dni docenisz to.

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem czy do lansu... Jak sie ktos zna, to to glupio wyglada...

Możesz rozwinąc myśl? Ja na przykład słabo się znam i chciałbym się czegoś wiecej dowiedzieć.

Wg mnie maskowanie jutą na przedzie jezt zbyteczne bo:

1.Wiekszośc czasu strzelec spedza na brzuchu .

2. Juta i siatka bedzie przeszkadzała w swobodnym poruszaniu. W szczególności podczas czołgania.

3.Po namięknieciu spowoduje zbędny balast i zwiekszy dyskomfort.

4. Wiekszośc profesjonalistów (nie asg) nie maskuje tej czesci ciała wiec chyba coś na rzeczy jest.

 

Ale jak pisałem ja sie nie znam.

PS

chyba nie ten dział na dyskusję.

PS2

Troche na temat: http://picasaweb.google.pl/108652642140526...012465472116674

Edited by nehmo
Link to post
Share on other sites
1.Wiekszośc czasu strzelec spedza na brzuchu .

2. Juta i siatka bedzie przeszkadzała w swobodnym poruszaniu. W szczególności podczas czołgania.

3.Po namięknieciu spowoduje zbędny balast i zwiekszy dyskomfort.

4. Wiekszośc profesjonalistów (nie asg) nie maskuje tej czesci ciała wiec chyba coś na rzeczy jest

 

 

i sam go sobie rozwinales:)

Link to post
Share on other sites

To wszystko zależy od rodzaju sytuacji , trochę juz biegam w ghillie i nie 1 robiłem własnoręcznie .

Może w prawdziwej wojnie się to przydaje , ale w ASG jest duużo inaczej.

Pełne ghillie jest o tyle lepsze , że jest bardziej uniwersalne.

Przeszedłem już wiele akcji w ghillie i powiem ci że ok 30% stałem 40 % kucałem 30 % leżałem ( przecież nie położysz się w np 30 cm trawie).

Wole troszkę dłużej robić ghillie i mieć uniwersalny SUIT .

Naturalna roślinność bardzo się przydaje , ale strasznie szeleści ,ja maksymalnie zawiązuje kawałki trawy w najbardziej wyeksponowane części ciała.

Link to post
Share on other sites

nehmo, nie musisz aż tak dbać o moją izolację od podłoża. Zadbałem o to sam - od wewnątrz jest umieszczona przez całą długość spodni (na kolanach nawet pogrubiona) i cały korpus. Także żadna cordura. Kumpel nosi jute na brzuchu i nie przeszkadza w niczym zbytnio.

 

Ponadto, w przygotowaniu jest już drugie ghillie z rafii coby się w naturalne maskowanie nie bawić. Ale to bardzo zaawansowany projekt będzie więc może na wiosne będzie się czym pochwalić.

 

Co do jesieni - używasz tego samego co Cię otacza. Głównie opadłych liści bo przecież to one będą stanowić tło dla leżącej postaci.

 

Pozdr

Link to post
Share on other sites

Sory chłopaki ale... proszę moda o usunięcie zbędnych postów albo przeniesienie ich do działu "[OPIS]Ghillie Suit". Druga opcja będzie rozsądniejsza ;) Wchodzę do tego tematu zobaczyć stroje snajperskie innych kolegów snajperów a nie poczytać jak zrobić ghillie suit :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...