Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[FOTKI] Jak sie kamuflujecie?


Recommended Posts

Zastanawiałem nad wyborem między zrobieniem kaptura a obszyciem czapki i wybór padł na to drugie - ze względu na komfort tzn. leży dobrze i chodzi razem z głową (to może nie najlepsze rozwiązanie) nie ogranicza w żaden sposób widoczności!

 

Oraz słuchu. Wbrew pozorom kaptur obłożony jutą, roślinkami i innym crapem bardzo tłumi.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 489
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja osobiście juty nie używałem (zapewne dokładając farszu użyje jeszcze tego fajnego materiału...) poleciałem do sklepu i nabrałem różnego rodzaju (kolory, faktury ) włóczki najczęściej z włókien syntetycznych by nie nasiąkały wodą, porozcinałem stare ubrania (w odpowiednich kolorach)

 

Chciałem dorobić trochę suchych liści - nie za dużo by maskowanie w miarę możliwości sprawdzało się wiosną, latem jak i wczesną jesienią. Do tego celu posłużyły mi cieliste rajstopy z kiosku (najtańsze) Skrawki przywiązałem do siatki i do niektórych nitek wełny! - efekt był niezły. Minusem jest to, że nie są zbyt wytrzymałe i po czasie mogą się rolować ale zawsze można polecieć do zaprzyjaźnionego kiosku (tam i tak już myślą, że jesteś transwestytą ;-) )

Link to post
Share on other sites

bobi ciekawie to wygląda + za pomysł na ghillie typu pancho , ale jeszcze sporo roboty z tym będzie przynajmniej na moje oko.

Nie wiem jak wy , ale po co wy chcecie biegać w ghillie to się mija z celem przecież albo snajper , albo strzelec i tu wystarczy tylko karabinek z optyką. Widze że masz sr25 jeśli chodzi o kampienie i tylko 1 strzał to popracuj nad tym ghillie bo to jest puki co dobra baza i pomyśl nad kupnem springa albo gaziaka.

Link to post
Share on other sites

bobi ciekawie to wygląda + za pomysł na ghillie typu pancho , ale jeszcze sporo roboty z tym będzie przynajmniej na moje oko.

Nie wiem jak wy , ale po co wy chcecie biegać w ghillie to się mija z celem przecież albo snajper , albo strzelec i tu wystarczy tylko karabinek z optyką. Widze że masz sr25 jeśli chodzi o kampienie i tylko 1 strzał to popracuj nad tym ghillie bo to jest puki co dobra baza i pomyśl nad kupnem springa albo gaziaka.

 

E tam, dobrze jest. Kamuflować kamufluje i nie uniemożliwia zmiany roli wg potrzeb.

 

 

BTW. "Pancho" to co najwyżej Pancho Villa. Taki kaftanik to poncho ;)

Edited by Lajon
Link to post
Share on other sites

No niestety prekursorem tego typu maskowania nie jestem! Bardziej chodziło mi o swobodę poruszania się połączoną z dość skutecznym maskowaniem i wydaje mi się, że powoli dochodzę do tego. Czeka mnie oczywiście sporo pracy by dokończyć ten strój, nie nazywając go ghille - bo ta nazwa bardziej pasuje do ambitniejszego stroju!

Uważam, że każdy powinien robić maskowanie pod siebie (swoboda poruszania) oraz na wzgląd docelowego maskowania (w jakim otoczeniu najczęściej gramy) A jeśli chodzi o bieganie w ghille o jakim pisze KANE - to faktycznie chłopie uważaj pisząc takie teksty na tym forum bo wchodzisz w grząski grunt - ale masz do tego prawo :killer: Nie będę się rozpisywał po co nam maskowanie bo chyba większość wie o co chodzi a jak nie to na forum jest pełno odczuć związanych z tym tematem! By nie zanudzać jeszcze 2 kwestie:

 

1. Kampienie się - większość kamperów jakich znam/znałem latali z szturmówkami (czemu się to kojarzy wyłącznie ze snajperami lub strzelcami wyb.?!)

2. SR - 25 był sprawą przemyślaną i nie ukrywając marzeniem, które sprawuje się znakomicie i klimatycznie - SEMI RULEZ

 

Powracając do tematu: jak tylko dodam farszu i usprawnię konstrukcję to wstawię fotki... :wink:

Link to post
Share on other sites
Uważam, że każdy powinien robić maskowanie pod siebie (swoboda poruszania) oraz na wzgląd docelowego maskowania (w jakim otoczeniu najczęściej gramy)

 

 

toś odkrył:P A tak na poważnie: Masz całkowitą rację. Tak na dobrą sprawę nie ma sensu zlecać komuś szycia ghillaka dla siebie. Tak samo wszystkie kupne ghilla są "w miarę" ale tylko na początek. Skąd wiem? Bo sam takie posiadam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

hmmm z racji że nie jestem snajperem.. Ale!! mój kolega jest :D

To dam jego zdjęcie :P

 

c5dda0cb23.jpeg

 

A podpowiedz to hmm 10m :D

 

Tak wygląda gdy się na niego patrzy z 1m :D

2e2de575de.jpeg

*Broń nie maskowana*

 

A tak gdy się tuli do drzewa :D

4f194e8fbe.jpeg

 

A o to odpowiedz do zdjęcia gdzie go nie ma :P

c86c7c9614.jpeg

 

PS: Kombinezon, siatka maskująca, worki jutowe i farba :D

Czyli klasyczny sposób na ghillie :D

 

Podczas rozgrywki jest praktycznie nie widoczny :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Z góry chcę przeprosić za gołe ręcę... To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :) na zdjęciach jak i na filmiku ghilli jest bez żadnego dodatkowego farszu naturalnego. 100% juta

 

31c5177381.th.jpge658b9819c.th.jpg7d362c1b99.th.jpg0429a44bc5.th.jpgdd2ecb1389.th.jpgfd3e01c218.th.jpg

 

i może jeszcze filmik :D wiem że miały być same foty ale filmik pokazuje troche więcej :D

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

No cóż moje ghilllie suit.

dsc7923.th.jpg

dsc7918.th.jpg

375fd72795.th.jpg

dsc7921.th.jpg

Napracowałem sie przy nim. Robiłem je tydzień po 4-5 godzin dziennie(oczywiście wycinanie i farbowanie pasków). Brak jeszcze naszytych nakolanników. I nie wiem jakich użyć czy z wyciętej gumy czy z jakiegoś materiału.

Broń ma maskowanie lecz na zdjęciach nie założone. Tak samo z maskowanie twarzy i rąk też nie nałożone(zapomniałem po prostu)..

Potem pokaże jak to wygląda w terenie.

(i wybacznie za duże zdjęcia)

Edited by Stefek
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...