Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rekawice neoprenowe


Recommended Posts

Szukalem na forum i nie znalazlem.

Czytalem w necie ze dobre sa rekawice z neoprenu - nawet po przemoczeniu trzymaja cieplo dloni, dlatego mysliwi czy wedkarze ich uzywaja.

 

Czy ktos z szanownych kolegow posiada i uzywa takich? jesli tak prosze o opinie, czy sa cieple, wytrzymale itd.

 

Chce kupic teraz jakies rekawiczki na mroz.

Link to post
Share on other sites

Neopren to "miękka guma". Będą się niszczyły, bo to nie są rękawice "do pracy" tylko właśnie do trzymania ciepła.

 

Po drugie to nie są rękawice na zimę. Na zimę polar, wełna itp.

 

Neopren jest dobry na wiosna-lato-jesień i nie jako rękawice taktyczne tylko właśnie na kiepską pogodę. W lecie rónież można zmarznąć - przy +10 st, czy przy +20 i deszczu 8h w ciągu dnia. I w takich warunkach neopren się sprawdza.

Link to post
Share on other sites

oki, rozumiem, dziekuje za pomoc. Trzeba poszukac czegos innego, chyba z Gore-tex bedzie najlepiej, ale z tego co widze na allegro to kroloje BW a ja flectarna nie trawie za bardzo.

 

może thinsulate zimowe ? kolega ma mechanixy zwykłe i mówił,że mu ciepło w nich nawet zimą

 

edit: ja zimą używam zwykłych rękawiczek zimowych z reebok'a ^^ może nie jest to PRO ,ale przynajmniej ciepło mi i nie musiałem wydawać kilkudziesięciu złotych na kolejne rękawice

 

edit2: Majkel86

nie,nie pociły mi się ręce zbytnio :)

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

no mi sie wlasnie "skonczyly" rekawiczki, dlatego sie rozgladam za czyms.

Co do samych polarowych czy thinsulate to odpadaja - musialyby miec zewnetrzna warstwe odpowrna na wiatr i deszcz. Chcialbym je miec na codzien, a jak mi odbije wyrwac sie na quada w zime to zeby tez daly rade.

 

No i temat zboczyl z neoprenu na temat "rekawice zimowe - jakie" :) (jesli mod ma czas to prosilbym o zmiane tematu), moze sie dowiem za czym warto sie rozejzec.

 

Patrzalem za rekawicami gore w wz.93 ale o tym to nawet allegro nie slyszalo (mam duzo ubran w tym kamuflazu)

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście najczęściej stosowałem w zimie kombinacje rękawiczek Thinsulate i na to często nomexy z obciętymi palcami (chwyty od repliki się tak bardzo wówczas nie ślizgają w rękawiczkach) lub stare, dobre ocieplane rękawiczki skórzane. Na duże mrozy to najczęściej jakieś właśnie takie jak thinsulate i na to arktyczne brytyjskie rękawiczki (te zielone, mające tylko kciuk i osobny paluch spustowy).

 

Jakiś czas temu widziałem też w katalogu jednej z firm sportowych (niestety nie pamiętam jakiej) rękawiczki posiadające adnotacje "Softshell", ale nie miałem tego w rękach, więc nie mogę się wypowiedzieć.

Link to post
Share on other sites

http://www.kanfor.pl/site/index.php?m=show...=2&lang=pl#

 

Berg pro i Bero są z materiału softshell. Ja nawet nie wiedziałem że tkaninę tak nazwali, do tej pory myślałem, że tak nazywa się pewien rodzaj odzieży.

 

Apropos rękawiczek kanfora - fity są wporzo. Jeszcze mi w nich w dłonie nie było zimno. Całkiem szybko schną (testowane podczas wojny na kule śnieżne) i grzeją gdy są przemoczone. Niestety mają bardzo śliską fakturę i pewnie szybko by się zużyły w polu. Ale jakby na nie założyć coś typowo wojskowego, np nomeksy, albo mittensy jak jest naprawdę zimno...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...