Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Preclufa podkalibrowa :)


Recommended Posts

Sprawa jest taka: jestem 3-cim właścicielem 2-letniej emki boja, która ma wymienioną lufę na 5,97 mm. Czy istnieją takie preclufy, czy ta lufa jest może zwykłą, kupioną za parę zł rurką? Dodam, że replika jest całkiem celna i ma dodatkowe 25 fpsów bez smarowania lufy żadnym syfem. Lufa jest mosiężna.

 

Nie ma możliwości kontaktu z pierwszym właścicielem, więc nie dowiem się, co tam siedzi. Pytanie więc: czy istnieją takie preclufy?

Link to post
Share on other sites

Sprawa jest taka: jestem 3-cim właścicielem 2-letniej emki boja, która ma wymienioną lufę na 5,97 mm. Czy istnieją takie preclufy, czy ta lufa jest może zwykłą, kupioną za parę zł rurką? Dodam, że replika jest całkiem celna i ma dodatkowe 25 fpsów bez smarowania lufy żadnym syfem. Lufa jest mosiężna.

 

Nie ma możliwości kontaktu z pierwszym właścicielem, więc nie dowiem się, co tam siedzi. Pytanie więc: czy istnieją takie preclufy?

 

 

Ja osobiście nie spotkałem się z TAK precyzyjnymi lufami ;-) Najmniejsza średnica z jaką się spotkałem to 6,01 mm od PDI gdzieś jeszcze widziałem, że EdGI robi lufy w przedziale 6.00-6.01 mm. No i cena tych luf jest raczej wysoka :???:

Link to post
Share on other sites

EdGi robi chyba jeszcze ciaśniejsze niźli 6.00mm średnicy wewnętrznej lufy. Generalnie to kulki (takie fajne, markowe - G&G/KSC/Guarder/TM), mają średnicę 5.95mm z tolerancją ~0.01mm, przynajmniej tak podaje producent, coś w tym jest. Moim zdaniem lufa 5.97mm ma sens, ale działała by tylko przy w/w kulkach i idealnej czystości na całej drogi kuli i samej kuli, czyli nie ma sensu i jest to jakaś ściema, z pewnością przy takiej średnicy lufy, ciśnienie wzrosło by na tyle by podnieść prędkość wylotową bardziej niż całe 25 fps.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Z tego, co wiem, to w historii nie było ani jednego przypadku zacięcia się kulki w tej lufie, komora jest uszczelniona taśmą teflonową, a mniejszy przyrost energii można tłumaczyć niską gładkością lufy, która najprawdopodobniej jest niemarkowa.

 

Na teraz wiemy tyle.

 

Natomiast, jeśli chodzi o kulki, to używane były devile 0,20 i 0,25 g.

 

@Dread: Tak, ta lufa to custom.

Link to post
Share on other sites

Zwykłe rurki mosiężne kupował i wciskał wam kit... koszt takiej rurki to ok 8zł za 1m !

 

Dlatego napisałem "lufy precyzyjne", poza tym kupuje się je zazwyczaj na wagę :).

Jeśli się nie mylę, to ta lufa z precyzyjnością nie ma nic wspólnego.

Edited by Trzmielor
Link to post
Share on other sites

Ano tak, pamiętam tego gościa, chyba sprzedawał te rury po 40zł za pół metra, czy jakoś tak. Z customowymi lufami precyzyjnymi nawet tego porównywać nie będę, a tym bardziej do produktów od Edgiego. Zwykła castorura i tyle.

Z tym, że jak w każdym przypadku i tutaj mogła zdarzyć się perełka i akurat przez totalny przypadek wyszło tak, że lufa sprawia, że karabin jest całkiem celny. Jeśli tak, to nie ma czym się przejmować, a pozostaje się cieszyć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...