Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ludzie, znowu macie dylemat życiowy, czy 0,02mm zrobi TAKĄ RÓŻNICĘ? Otóż po raz enty z przykrością piszę, iż średnica wewnętrzna lufy w pewnych granicach (mniej więcej między 6.00-6.10mm) nie ma żadnego znaczenia na celność lufy, zakładając, że przy każdej średnicy jakość wykonania będzie identyczna. Wniosek? Wniosek taki, że tylko jakość wykonania lufy na całej wewnętrznej długości lufy wpływa na celność.

 

Ludzie źle kojarzą sobie sobie "lufa precyzyjna, aha jak ta ma średnicę wew. 6.04mm to na pewno lepiej niż moja fabryczna 6.10mm, przecież widać różnicę po zmianie!".

 

A jaki z tego morał? Panie, ja tu tylko sprzątam...

Link to post
Share on other sites

Nie wiem po co wam precyzyjna lufa w szturmówce? Dla lansu? W karabinie wyborowym jak najbardziej, ale w stockowych chinolach nie zmieniam tego, chcę "troszkę" realności. Po co mi m4, które pluje jak po sznurku? No ja przepraszam co to ma być? Strzelałem z ostrego m4, i naprawdę celność jest gorsza, niz aeg 500 fps i precka. Ja preferuję trochę rozrzutu. Nigdy nie kupię precki i vice versa. Przynajmniej mogę stosować tańsze kulaski dla efektu. Dla mnie precka nie ma w ogole znaczenia. Chyba tylko dla szpanu. "żeby mój aeg był mega celny".

Link to post
Share on other sites

Nie wiem po co wam precyzyjna lufa w szturmówce? Dla lansu? W karabinie wyborowym jak najbardziej, ale w stockowych chinolach nie zmieniam tego, chcę "troszkę" realności. Po co mi m4, które pluje jak po sznurku? No ja przepraszam co to ma być? Strzelałem z ostrego m4, i naprawdę celność jest gorsza, niz aeg 500 fps i precka. Ja preferuję trochę rozrzutu. Nigdy nie kupię precki i vice versa. Przynajmniej mogę stosować tańsze kulaski dla efektu. Dla mnie precka nie ma w ogole znaczenia. Chyba tylko dla szpanu. "żeby mój aeg był mega celny".

 

Dziwne masz podejście, mnie osobiście wpienia sam brak celności już przy lekkim wietrze powyżej pięćdziesiątego metra, nawet na kulkach 0,28 i 2,9J, czy deszczu/śniegu. Ale skoro z karabinu, gdzie pocisk opuszczający lufę z energią kilku tysięcy dżuli nie jest celny do 100m to chyba raczej wina strzelca bardziej, niźli karabinu.

Link to post
Share on other sites

Miałem tutaj na myśli większą odległość. Ciebie wpienia, mnie nie. No widzisz każdy ma inne podejście. Weź pod uwagę odrzut, i to że ciepło eksplozji ładunku prochowego ma działanie nie tylko na zamek, ale i także lufę, a ta wydłuża się minimalnie i rozszerza z każdym strzałem, co powoduje rozrzut. Wiadomo zwiększa się średnica. Nawet fizyka to wytłumaczy :) W AEG takiego efektu niestety nie ma :( I tak bym kupił replikę co2, bo gg to dla mnie jakaś pomyłka, ale i tak hardkick nic nie da. Nawet nie da ci to kopa mini pistoletu. Taka replika chyba musiałaby mieć zamek z tytanu i być napompowana super gazem, żeby w ogóle udawała "kopnięcie glocka". Parabellum już wytwarza dużą energię kinetyczna poprawiać mnie jak się pomyliłem, co dopiero amerykańska .45-ka w usp.

Lepiej skończe ot, temat dotyczy czego innego. Możemy się posprzeczać na pw gogin.

Link to post
Share on other sites

Wystarczy że zmienisz gume na Systemę, teflon fix pod gumkę na lufę i komorę HU. U mnie po tym zabiegu rozrzut na kulasach 0.25 G&G strzelając serią do tarczy pierścieniowej na 25 m na strzelnicy, oś zamknięta mam rozrzut do 20 cm na serię 4-5-cio strzałową 1 kulka lubi uciec.

 

 

EDIT: Do tego dystanser czarny typu H

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

Wynik średniawy, nawet dobry, ale zawsze może być lepiej ;). Ogólnie to wymiana gumki/dystanser, doszczelnienie komwory i używanie dobrych kul daje finalnie lepsze efekty porównując je do wymiana samej lufy na lepszą jakościowo (a no bo w końcu płacimy mniej za gumę itd. niźli samą lufkę). Co nie zmienia i tak faktu, że lufkę warto dokupić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...