Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dostałem replikę w częściach :E.


Recommended Posts

Witam.. Otóż można powiedzieć iż dostałem replikę w częściach. Nie mam pojęcia co to za replika (chyba jakaś Chińszczyzna :D). Problem jest taki że wydaje mi się iż tych części jest za mało.. Na dodatek widzę że jeden element jest uszkodzony, dokładnie mówię o:

http://img109.imageshack.us/i/zdjcie002j.jpg/

http://img686.imageshack.us/i/zdjcie005b.jpg/

 

.. Czy to coś niezbędnego :-F ?

Mógłby jakiś mądry człek zerknąć i ocenić czego tu brakuje (tak na oko, wiem że każda replika to inne części..).

zdjcie009jz.th.jpg

zdjcie015l.th.jpg.

 

Powiem tak.. Nie znam się na tym, jednak nie mam co robić to chce to poskładać.. Gdybyście pomogli (mniej więcej powiedzieć co gdzie), byłbym wdzięczny. ;-)

Link to post
Share on other sites

Chryste. Nie pomyślałem, ze w życiu to napisze. Zgłoś się do Dexterkrak. On się zna na sprężynach, pewnie Ci to poskłada. I jest z Krakowa. :F

Sam "se" poskładałem : :-F . Ale dzięki ;).

 

Replika to MB001 od Sharp-shooter'a (na 99%). Ten ułamany element widać doskonale tutaj:

http://images.gunfire.pl/recenzje/images/mp001/_MG_3712.jpg (pod dźwignią od naciągania, to czarne). Wydaje mi się że nie jest niezbędny do działania (obym się nie mylił)...

 

Otóż pojawił się inny problem. Tzn wiedziałem o nim ale wpierw się zastanawiałem czy w ogóle to poskładam.

Zamek nie potrafi utrzymać naciągniętej sprężyny...

Naciągam broń, powoli.. Ten zatrzask wskakuje gdzie trzeba. Chcę doprowadzić dźwignie na swoje miejsce. W tym momencie wywala sprężynę (bądź jak kto woli, następuje strzał).. Doszedłem do wniosku że to chyba wina tego, iż wyrobiła się sprężynka od tego "dzyndzelka" mającego za zadanie utrzymać sprężynę do czasu wystrzału :). Jutro zrobię sobie nową (o ile się uda).. No przepraszam, dzisiaj.

 

Pozdrawiam.

Edited by david11
Link to post
Share on other sites

Zmieniłem sprężynkę na trochę twardszą.. Postrzelał trochę i znowu to samo. .. Średnio wiem co robić dalej. Spróbuje wsadzić jeszcze mocniejszą sprężynkę i może troszkę przypiłuję blokadę tego bolca, żeby dalej wchodził...

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem jak mówiłem. Tyle że zamiast wymieniać sprężynkę zahartowałem poprzednią (przypomnę że ta i tak jest twardsza od fabrycznej, nawet bez hartowania). Wszystko działa idealnie :D.

Nasmarowałem wszystko smarem syntetycznym i działa jak ta lala :D. Czekam na magazynek od kumpla i zabieram ją do piwnicy ;).

Jak będzie celna to chyba sobie ją zostawię (choć wiadomo że kulka to nie śrut). Mam czasem ochotę wrócić do starych czasów (kiedyś bawiłem się w strzelectwo, przez 2 lata. Jako takie wyniki były.. I zawody z 1 miejscem).

Idę jutro do sklepu (o ile jest jakiś w Krakowie, zaraz poszukam) po amunicje.

Jakie kulki kupić? Żeby jakoś bardzo drogie nie były.. 0,25g czy coś więcej?

Edited by david11
Link to post
Share on other sites

Kolego, zwykła literówka ;). Oczywiście chodziło mi o MP001 Sharp Shooter :).

Broń jak na razie działa. :D

 

Otóż.. Broń dostałem od kumpla (na zasadzie - naprawisz to sobie weź). Dał mi też lunetę (co prawda muszę dokupić mocowania, bo te są niekompletne). Jednak nie mogło być tak kolorowo...

Nie mam magazynka..

Najbliższy wydaje mi się magazynek do MB01/MB02. Jak tylko gdzieś znajdę to zamówię..

Gdybyście może gdzieś znaleźli (albo sami mieli na sprzedaż) coś co wyglądem przypomina te na tym zdjęciu http://images.gunfire.pl/recenzje/images/m...mpletdrewno.jpg

to bardzo proszę o link/kontakt..

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście to MP001 na 100% bo też taką broń posiadam 8) Strasznie jestem z niej zadowolony 8-) a co do przeskakującej sprężyny to może być zaczep tłoka (http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_161_308&products_id=4124) . Wiem, ponieważ miałem ten sam problem, lecz posiedziałem trochę w garażu i sam tą część zrobiłem ;] Teraz chciałbym ulepszyć tą broń,lecz nie wiem jakiej firmy cześci będą pasowały... Proszę o pomoc... Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Po co robić fotki jak na necie są :D.

 

 

Oczywiście to MP001 na 100% bo też taką broń posiadam 8) Strasznie jestem z niej zadowolony 8-) a co do przeskakującej sprężyny to może być zaczep tłoka (http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_161_308&products_id=4124) . Wiem, ponieważ miałem ten sam problem, lecz posiedziałem trochę w garażu i sam tą część zrobiłem ;] Teraz chciałbym ulepszyć tą broń,lecz nie wiem jakiej firmy cześci będą pasowały... Proszę o pomoc... Z góry dzięki

LayLax-VSR-Trigger-Sear.jpg

Jak nie zrobiłeś też tego to nie zabieraj się za wymianę sprężyny, dobrze radzę ;).

 

Broń się znowu rozkrzaczyła.. Faktycznie trzeba będzie zrobić nową tę część.. :( :( Problem w tym że nie mam z czego.. Też się szczerze mówiąc nie bardzo orientuje gdzie tu jakieś złomowisko jest :-F (nigdy nie miałem potrzeby).

Pytałem kolesia który ma sprzęt do takich rzeczy, krzyknął 100zł :wink: . Dzięki, wole samemu zrobić (wzmocnione od Tokyo Marui kosztuje 89zł :E).

 

Pytanie za 100pkt.. Jak rozłożyć cały cylinder?? Chce to porządnie wyczyścić (syf jak skurczybyk, jeszcze jakieś opiłki [wiem z czego, nic poważnego]).. Najgorsze jest to że to wygląda na nie rozbieralne.. To jak ja mam to wyczyścić :-F ?

Link to post
Share on other sites

Ja zrobiłem to z kawałka noża od tokarki ;] i Tobie też radze wejść do tokarza i spytać o jakiś taki stary nóż i się pobawić pilnikiem;]

 

A co do sprężyny to 150 mi tu chodzi i nic się jeszcze nie zajechało, aż jestem zdziwiony wytrzymałością tych podstawowych elementów ;]

 

Za taką cenę wole poświęcić trochę czasu i samemu zrobić ;]

Link to post
Share on other sites

Ale znaczy się, że gdzie ?? :D - Że się ja tak kolegi zapytam. 8)

Pozdrawiam.,

Patryklen12

W google :-F (użyj, to nie boli).

 

Słuchajcie jak ja mam wyczyścić ten cylinder? Nie uwierzę że na tym forum nikt tego nie robił..

Wsadzenie tego pod bieżącą wodę i wiara że syf wyleci, to chyba zły pomysł. Nie? :-F

Link to post
Share on other sites

W google :-F (użyj, to nie boli).

 

Słuchajcie jak ja mam wyczyścić ten cylinder? Nie uwierzę że na tym forum nikt tego nie robił..

Wsadzenie tego pod bieżącą wodę i wiara że syf wyleci, to chyba zły pomysł. Nie? :-F

 

Nie pouczaj mnie jak zieloniaka, bo nim nie jestem. Chciałbym zobaczyć fotki tego Twojego składaka jak to wygląda. Kapewu ??

 

 

 

Pozdrawiam..:D,

Patryklen12

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...