Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zdajecie sobie sprawę z tego, że z wymienionej ostrej trójki do produkcji trafił wyłącznie SCAR? W związku z tym w żadnej jednostce specjalnej (ani "zwyczajnej) nie uświadczycie XM-8.

 

Masady również nie ma. To znaczy, projekt znany jako Magpul Masada trafił (wreszcie) do produkcji Jako Bushmaster ACR, ale zanim znajdzie się "na stanie" w jakiejkolwiek jednostce, upłynie nieco wody w Missisipi... o ile w ogóle "się znajdzie". ;)

Link to post
Share on other sites

Odnośnie wypowiedzi Okrucha i Ryby

 

Może być w tym racja. Ze swojej strony napiszę, że XM8 był owocem rozdzielenia XM29 na sam karabin i granatnik XM25. W testach niezawodności w warunkach pustynnych XM8 pokonał właśnie Scara (różnicą 99 zacięć na 60 000 strzałów), HK 416 i M4. Scar miał drugie miejsce w teście. Mimo to, z tego systemu do wyposażenia US wszedł jedynie granatnik XM320. ("Strzał 1/2009").

 

 

 

Seger - Chodzi o tę replikę http://zakupy.onet.pl/4807756,produkt.html ?

Edited by Czarny Wilk
Link to post
Share on other sites

XM8 jako replikę robili przede wszystkim AGM, SRC oraz BE. W tym roku SRC ma wypuszczać nowe wersje iksemek. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem egzemplarza z BE, który nie jest już tak szczęśliwy jak kiedyś, ponieważ replika mu się posypała ;).

 

Ale zgadza się - w środku części są bardzo podobne do tych z G36, aczkolwiek - co mnie zaciekawiło, to że magazynek z XM8 BE pomimo niemal identycznego wyglądu od strony podajnika - nie podawał kulek w giecie z JG oraz na odwrót ;).

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...