Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc w doborze acu do M16 G&P


Recommended Posts

Witam planuje zakupić takie oto M16 w Asgshop`ie

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2101

 

Planuję od razy zrobić fabryczny tuning do 420 fps czyli tzn G&P Lvl I

i teraz moje pytanie. Posiadam taki akumulator i do niego standardowa chińska ładowarkę z zestawu do cm.028

 

http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_lad...irefox-847.html

 

A pytanie brzmi, czy mogę korzystać z tego akumulatora w tym M16, podejrzewam, że nie ponieważ sklep napisał mi, że w stocku na pewno nie da rady ponieważ spowoduję to ogromną szybkostrzelność co spowoduję uszkodzenie zębów tłoka. Seria wszystkich najnowszych modeli posiada 8mm łożyska co powoduję dużo mniejsze opory w pracy GB. Widziałem w ofercie sklepu specjalne akumulatory przeznaczone do tych replik też ze stajni G&P. Z racji tego, że biorę od razu tuning lvl I potrzebuję (chyba) mocniejszej batki więc pytanie czy 8.4 V to nie będzie za dużo?? Czy po prostu dla świętego spokoju kupić dedykowany akumulator od G&P i mieć spokój??

 

Z góry Serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi i Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Spokojnie możesz używać tego akumulatora w swojej emce G&P. Byle nie o większym napięciu. Nie da on "ogromnej" szybkostrzelności, ale będzie w sam raz, na tej m120, sklep po prostu się ubezpiecza i tyle.

 

Ładowarkę najlepiej wywal bo zniszczysz nią dobry pakiet. Pakiety NiCd jak ten z linka wymagają odpowiedniego traktowania, a takim jest rozładowywanie przed każdym kolejny naładowaniem i w ogóle uformowanie wpierwej ogniw. Odsyłam do tematów o ładowarkach, najlepiej w Twoim wypadku kupić jakąś mikroprocesorówkę, nawet najtańszą.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Pakiet jest ładowany według wzoru A/B = C * 1.4 gdzie a to pojemność w mah a b to prąd ładowania w mA a mnożnik wynika ze względu utraty prądu poprzez zagrzanie pakietu i opór. Został poprawnie sformatowany i od razu po zakończeniu strzelania jest rozładowywany rozładowarką guardera i przetrzymywany w takim stanie. Więc do m120 mogę spokojnie używać tego pakietu ?? A sklep myślę, że się nie ubezpieczał tylko jak pisałem sklepowi chodziło o stockową replikę i po prostu nastąpiłoby bardzo szybkie zużycie części co oznaczałoby dla nich naprawę w czasie gwarancyjnym przynajmniej tak sądzę :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy przetrzymywanie aku w formie rozładowanej to idealny pomysł...

 

Akumulatory NiCd zawsze przechowujemy w stanie rozładowanym a jeśli posiadasz NiMh i przechowujesz go w stanie naładowanym bądź częściowo naładowanym to i tak ulega on bardzo szybkiemu samorozładowaniu więc można powiedzieć, że przechowujesz go również w stanie rozładowanym. Acu NiCd można uszkodzić bardzo łatwo nie rozładowując go odpowiednio po zakończeniu użytkowania, ale co to ma do tematu :D proszę o odpowiedź na moje pytanie :D

Link to post
Share on other sites

Już jestem raczej przekonany, że jeszcze na ten miesiąc zostawię tą batkę którą mam a później zastanowię się jaką kupić tylko do tego m16 bo ta o której pisałem jest mi potrzebna do mojego ak :) Jeszcze dla sprostowania chciałem przytoczyć takie informacje ze sklepu

 

Przy tej baterii

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3419

 

jest dopisek

"W czasach gdzie coraz częściej standardem staje się montowanie w GB łożysk 8mm, niezbędne jest odpowiednie dopasowanie woltażu baterii. Dzięki większej średnicy łożysk zmniejszają się opory kół zębatych. Używanie niegdyś standardowych baterii 8,4V może przyczyniać się do szybszego uszkodzenia tłoka z powodu zbyt dużej szybkostrzelności."

 

Chodzi oczywiście o repliki stockowe.

 

Jak sam asgshop pisze przy tej modyfikacji (Lvl I G&P)

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2016

 

"Zalecane zasilanie: Bateria 8,4V"

 

I jeszcze jedno opisałem sklepowi dokładnie jaką posiadam baterię i w odpowiedzi na moje pytanie czy ta bateria będzie odpowiednia do najnowszej serii g&p z lvl I czy mogą mi polecić jakąś ze swojej oferty aby była odpowiednia dostałem odpowiedz żeby wysłać im baterię aby ich serwis mógł sprawdzić czy jest odpowiednia. I tak się właśnie zastanawiam czy te baterię 8,4 V Large NiCd jakie oni posiadają w swojej ofercie różnią się tak bardzo od mojej, że muszą ją przebadać :D

 

Np ta bateria z oferty asgshopu

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=151

to jak dla mnie praktycznie to samo co moja bateria Firefoxa 8,4 V NiCd Large 2000 mAh różnica to 100 mAh pojemności i pewnie jakieś inne czynniki...Proszę powiedzcie mi co mam zrobić bo już się gubię w tym wszystkim czy między tymi dwoma bateriami jest tak ogromna różnica, że moja batka może zachowywać się znacznie inaczej niż tamta ?? Czy po prostu sklep się bardzo ubezpiecza ?

Edited by pajaczeq
Link to post
Share on other sites

Jeśli jest jakaś różnica, to tylko na korzyść Sanyo, ale zapewne niewielka (jeśli chodzi o jakość baterii, czyli Firefox może być troszkę "słabszy").

Być może dla stocka bateria 8,4V może być trochę mocna, osobiście bym zaprzeczył.

Do repliki po tuningu na M120 8,4V będzie w sam raz (a sam nawet 9,6V bym użył, ale mniejsza o to).

Link to post
Share on other sites

Proszę, seger dał bardzo doby przykład.

 

Uzmysłówcie sobie ludziska, że era starych przekonań, że 9,6V to dopiero fajny ROF jest już za nami. Przynajmniej jeżeli chodzi o G&P...

 

I należy się cieszyć, ponieważ baterie są mniejsze, można je łatwiej upchać i przede wszystkim są tańsze.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...