Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magazynki do USP Tactical/P8 - szczelność


Recommended Posts

Przeprowadziłem małe dochodzenie i ustaliłem że USP Tactical/P8 KJW w swoich kolejnych wersjach(odbywało się to podobnie jak z gunami CA – nie było wersji 1, 2, 3 itp. a jedynie co jakiś czas wprowadzano jakieś usprawnienie) był wyposażany w 3 różne zawory górne w magazynku. Były 2 rodzaje zaworów wciskanych i jeden wkręcany. Mniejsza o to w jakiej kolejności się pojawiały(najnowszy jest chyba wkręcany). Dawniej(prawdo podobnie w czasach „starych” zaworów) najczęściej wymienianą wadą USP był nieszczelny górny zawór magazynka. Mam wobec tego pytanie: czy ktoś z was posiada „nowe” magazynki dostępne np. na machingunie i mógłby powiedzieć coś o ich szczelności(najlepiej jak by podał czy ma zawór wkręcany bo nie jestem do końca pewny czy to ten typ jest obecnie w magazynkach).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

 

takie male sprostowanie:

Tactical to nie P8 lecz P12 lub jak kto woli USP9SD,

P12 - to oznaczenie wojskowe tacticala na amunicje .45 natomiast USP9SD to oznaczenie wersji na amunicje 9 mm

 

co do zaworow, to ja mam swoje magazynki juz od ponad roku, jeszcze byly kupione jako uzywane i zawory mam wkrecane, wiec nowszy rodzaj to pewnie wciskane, juz kiedys czytalem na forum o tym ze ktos poszedl do serwisu i wymienili mu zawory na wciskane

 

Pozdrawiam

Bocian.

Link to post
Share on other sites
sa poprostu uszkodzone mechanicznie ( z mojej winy  )

Mógłbyś napisać o tym coś więcej? Z twojej winy to znaczy że upadł ci i pękł itp.? Czy nieszczelność występuje na zaworze górnym(to głównie o nim jest ten wątek), dolnym czy może w jeszcze innym miejscu?

 

Bardzo mnie to interesuje, ponieważ sam mam rozszczelniony mag(był już wiele razy naprawiany, kilka razy już działał a potem znów przepuszczał, padały po kolei wszystkie 3 uszczelki itp.) i zastanawiam się czy warto jeszcze inwestować w to USP(piękny model i naprawdę szkoda że tyle z nim problemów a producent tylko jeden) czy może lepiej przerzucić się na glocka.

Link to post
Share on other sites

nieszczelnosc jest na gornych zaworach, jeden przepuszcza gaz przy tym wciskanym tloczku, miedzy nim a obudowa tego tloczka musi byc jakas malutka szczelina, drugi to wogole nie wiem gdzie przepuszcza, mysle ze przy gwincie. A uszkodzenie hmm no coz wstyd sie przyznac ale wykrecalem zawory za pomoca kleszczy :twisted: ale coz przynajmniej sie nauczylem zeby tego nie robic

 

Zgadzam sie Tactical to piekny pistolet :lol:

 

Pozdrawiam

Bocian.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info. Właśnie o coś takiego mi chodziło.

jeden przepuszcza gaz przy tym wciskanym tloczku, miedzy nim a obudowa tego tloczka musi byc jakas malutka szczelina

Szczelina jest i dla tego w tłoczku jest o-ring. Niestety jeśli o-ring straci swoje właściwości(wytrze się/zużyje/skurczy) to szczelina nie jest zatkana i gaz ucieka. Można sobie z tym radzić na różne sposoby: poszukać identycznego identycznego o-ringu(trudna sprawa ale chyba najlepsza), dorobić uszczelkę z gumki recepturki, lub wywalić stary o-ring i wypełnić jego miejsce(w tłoczku jest specjalny rowek który widać na fotce w moim 2 poscie) silikonem ładnie wygładzonym palcem i lekko wypukłym(coś w stylu o-ringa). Niestety w przypadku 2 i 3 albo robiłem za małe uszczelki i gaz nadal uciekał albo były za ciasne i sprężynka nie miała siły z powrotem domknąć otwartego zaworu. Cały czas z tym kombinuje ale niestety coraz bardziej przypomina to loterię niż przemyślane rozwiązania :cry: .

 

Zgadzam sie Tactical to piekny pistolet  

:lol:

 

Sarkazm? Czy może pomyliłeś emotki i miało być :D ?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
szczelina jest dlatego ze obudowe lapalem kleszczami

 

Tylko małe wyjaśnienie żeby nikogo w błąd nie wprowadzać: u mnie(i u innych z resztą też) szczelina występuje fabrycznie. W przeciwnym razie tłoczek nie mógł by się swobodnie poruszać. O-ring jest właśnie po to aby gaz nie uciekał przez szczelinę. Oczywiście szczeliny nie widać gołym okiem a tłoczek wchodzi bardzo ciężko(pierwsze 2 mm bo potem jest luźniej aby mógł się swobodnie poruszać).

U Bociana jest pewnie jakaś „dodatkowa” szczelina, którą sam zrobił.

 

tak, pomylilem ikonki

 

USP się cieszy :D . Co prawda nie strzelił ale przyjemnie kliknął podczas przeładowania na znak swojej radości. Bo tak to leżał smutny i płakał silikonem skąd się tylko dało.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Dzięki bardzo za rady :D . Niestety u mnie taki manewr nie pomógł. Robiłem przeróżne kombinacje. Początkowo zamiast taśmy(tak jak w twoim przypadku) owijałem tłoczek nitką(aby precyzyjnie regulować grubość warstwy „podkładki”), taśmą, „nadbudowywałem” silikonem, wykonywałem o-ringi z gumek recepturek, z samego silikonu itp. U mnie padały po kolei wszystkie możliwe uszczelki: mała w tłoczku, duża uszczelniająca połączenie zaworu górnego i magazynka a chwilowo nawet dolna od zaworu napełniającego. Ostatecznie pojawiła się również nieszczelność na łączeniu obudowy zaworu i magazynka(tam gdzie o-ringi nie miały wiele do gadania) i również musiałem walczyć z żywiołem sylikonem. W międzyczasie pistolet raz działał raz nie(bo jak tylko uporałem się z jedną uszczelką to po pewnym czasie padała druga). Ostatecznie wynikiem wszystkich moich działań było wyrobienie gwintu od śrubki mocującej zawór i musiałem dorobić nieco większą. Generalnie miałem ogromnego pecha(po każda usterkę z osobna usunąłem i do czasu pojawienia się nowej wszystko działało) jednak biorąc pod uwagę ile osób miało podobne przejścia z USP po prostu temu modelowi nie ufam.

Teraz mam glocka 17 KSC i mnóstwo roboty więc USP na razie przestałem się zajmować. Co ciekawe jak tak leżał sobie w szufladzie i zazdrościł glockowi że to on jest teraz w centrum uwagi to gdy po około 2 miesiącach tak ciekawości nabiłem go gazem i działał(mimo że gdy go odkładałem był nieszczelny, jednak obficie nasmarowany przed leżakowaniem). Wystrzeliłem około 100 kulek i na nowo się posypał. Chwilowo nie mam czasu ani potrzeby by przy nim grzebać.

 

To tylko mój przypadek i proszę go traktować nieco z przymrużeniem oka. Jest sporo osób którym magazynki(jak i sam pistolet) działają bez zarzutu.

 

Jeszcze raz dziękuje za pomoc zwłaszcza ze to stary temat :) .

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Proszę bardzo:)

Widzę że wiele przygód ten mag miał. Ja miałem problem tylko z jedna uszczelką w górnym zaworze-jakoś udało się naprawic. Gdybym z magiem miał takie problemy jak powyżej opisane nie wiem czy bym sie wogle brał za naprawę. Prawdopodobnie na Twoim miejscu kupiłbym nowy mag(w machinegun.pl) jeśli oczywiście chciałbyś nadal używać USP.

 

Pozdrawiam Serdecznie.

 

Sielny.

Link to post
Share on other sites

Na razie nie mam zamiaru inwestować w magazynek do USP(wole raczej dokupić drugi do niezawodnego Glocka).

Jeśli nawet zdecyduje się na zakup to chciał bym wiedzieć czy z nowymi magami również jest tyle problemów a jak sam widzisz odpowiedzi od różnych użytkownikóww tym temacie za wiele nie ma :(

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Kupiłem niedawno nowy mag z Machinegun.pl i raczej nie mogę napisać jak z jego żywotnością gdyż wystrzeliłem z niego jak narazie ok 60 kulek-stanowczo zbyt mało aby twierdzić ze jest awaryjny/bezawaryjny. Co do maga którego dostałem razem z gnatem(wersja z MILITARY) to wystrzeliłem ok 1000 kulek lecz z zaworkiem górnym była masa problemów. Po naprawie ( http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?p=151491#151491 ) nie strzelałem z naprawionego maga duzo-jest dość prawdopodobne że znów się rozszczelni. Ale USP jest tak wspaniały i nieprawdopodobny że wszystko zrobie aby działał. Będę go niebawem używał jako broni bocznej(nie będzie często używany) i mam nadzieje że przez to uda mi się uniknąć problemów z magami.

 

Pozdrawiam.

 

Sielny.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Witam.

Z tyłu tzn który zawór puscił?

1)Górny (jego koniuszek widać jako złoty przycisk po którego naciśnięciu ulatnia się gaz)

2)Dolny(ten od ładowania z butli)?

Napisz co się dzieje i gdzie dokladnie(domyślam się ze ten pierwszy nawalił).

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Jestem prawie pewien że powstała nieszczęlność na uszczelce o-ring która znajduje sie w zaworku a dokladniej siedzi ona w gnieżdzie na trzpieniu którego koniec widzimy jako złoty, błyszczący przycisk po ktorego naciśnięciu wylatuje gaz. Pisałem kiedyś jak to naprawić(kilka postów wcześniej podałem linka) lecz temat w którym to umieściłem dziwnym trafem zniknął. Napisze więc jeszcze raz:

 

1)Musiałem dostać się do zaworka-ukazał mi się on po odkręceniu tej malej śrubki jakiś 1 cm pod ww złotym, błyszczącym przyciskiem a następnie po wyjęciu dwóch płaskich części(są względem siebie ruchome, posiadają u dołu dwie niewielkie sprężynki ustawione równolegle których nie wolno pogubić gdyż wtedy blow-back będzie zbyt słaby i zamek nie będzie pobierał kulek -najlepiej wogle tych części nie rozłączać i wyjąc połączone).

 

2)Następnie zaworek odkręciłem. Składa sie on z dwóch głównych części względem siebie ruchomych:

a)wewnętrznej-trzpienia z uszczelką o-ring o którym pisałem powyżej

b)zewnętrznej w której ten trzepień się porusza.

 

3)Aby dostać sie do uszczelki o-ring musiałem zaworek rozebrać. Uszczelka o-ring odpowiada za szczelność między ww częściami "a" i "b"-nie może zatem przylegać zbyt lekko do wewnętrznych ścianek części zewnętrznej(gdyż wtedy będzie nieszczelność) ani zbyt ciasno gdyż trzpień nie będzie mógl się swobodnie poruszać w części zewnętrznej co uniemożliwi strzelanie. Uszczelka o-ring siedzi w gnieździe na trzpieniu.

 

4)Po rozebraniu zaworka ostrożnie zdjąłem uszczelką o-ring(należ uważać aby jej nie uszkodzić) z trzpienia wkładając do gniazda w którym siedziała uszczelka paseczek z taśmy klejącej grubości gniazda pod tą uszczelkę i starałem się aby miał długość odpowiadającą obwodowi trzpienia w tym wlaśnie gdzieździe.

 

5)Na paseczek nałożyłem zdjętą wcześniej uszczelkę o-ring i złożyłem zaworek a później maga.

 

Po czterech takich operacjach magazynek działa i gaz nie ucieka :) Gnata używam jako broni bocznej(nie strzelam dużo) więc działa nadal :) Nowy mag który zakupiłem w MG.pl również się rozszczelnił-niezbyt solidne te zaworki.

 

Pozdrawiam.

Sielny.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Kilka fotek:

1]Mag: http://img26.imageshack.us/img26/3338/01magcay7yy.jpg

2]Odsłonięty zaworek w magu: http://img196.imageshack.us/img196/576/02m...2magzawr6gr.jpg

3]Sam zaworek wykręcony z maga: http://img196.imageshack.us/img196/7968/03...wrnapisy0oc.jpg

4]Zaworek w dwóch częściach "a" i "b" wspomnianych w moim poście powyżej: http://img196.imageshack.us/img196/1504/04...cinapisy8pm.jpg

5]Zdjęta uszczelka o-ring, gniazdo uszczelki o-ring, paseczek taśmy samoprzylepnej lub w tym wypadku papieru w gnieździe: http://img149.imageshack.us/img149/358/05o...ngnapisy6ww.jpg

 

Uważam iż paseczek taśmy jest lepszy i trwalszy-papier może się rozerwać, rozetrzeć itp.

Pozdrawiam.

Sielny.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...