Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Beretta M9A1 SOF Desert Combat [Socom Gear]


Recommended Posts

Witam

 

Noszę się z zamiarem zakupienia tej repliki jednak zanim zdecyduje się na 100% chciałbym dowiedzieć się nieco więcej o tym modelu.

 

Wiem, że zaraz odezwą się forumowicze, który napiszą "użyj kruca fuks szukajki a nie zawracaj nam głowy", ale naprawdę, ale to tak naprawdę starałem się znaleźć jakąś Polską opinię o tym produkcie. Jednak mimo starań niczym detektyw Rutkowski - poległem.

 

To co udało mi się znaleźć to (z konkretniejszych):

 

Recka (ang.)

(nawiasem mówiąc polecam kanał tego użytkownika)

 

Recka namber 2 (ang.)

cz I http://www.youtube.com/watch?v=4kue6z5iCf8...feature=related

cz II http://www.youtube.com/watch?v=4ORzf8jQEy0...feature=related (fajnie koleś mieszka)

 

Jednak tutaj natrafiłem na problem, z którym borykali się już budowniczy wierzy Babel, czyli natrafiłem na barierę językową. Niestety nie wszystko co mówią na tych filmikach rozumiem, dlatego chciałbym zasięgnąć opinii rodaka.

 

Wiem, że ta replika (TAN) jest to zmodyfikowana repliką tej zwykłej czarnej M9 (SG M9 Pistol - LE z kaburą), a ta znów jest jak to pewien użytkownik określił "dokokszoną" wersją repliki m9 od WE, o której w sumie też nic nie znalazłem.

 

Głównie interesuje mnie ogólna opinia i czy replika ta boryka się z częstym syfonowaniem i jak jest z częściami zamiennymi (np czy magazynki firmy TM pasują). No i jak sprawa układa się z tłumikiem - czy faktycznie coś wytłumia, czy to tylko pic na wodę (szukałem na necie filmików z porównaniem ale niestety nic) ? Co prawda koleś z II recki mówi coś o tłumiku jednak nie są to pozytywne komentarze.

 

BTW:

 

*Jak to jest z tym WE i Socom Gear ? Użytkownicy na tym forum piszą o tych firmach jakby to była jedna spółka. Czy Socom Gear dystrybuuje po prostu "dokokszone" repliki WE ?

 

*Czy tłumik od tej "Bereci" będzie pasował do M4 CQB od P&J ?

 

PS: Jeśli jednak zdarzy się tak, że będę pierwszym posiadaczem, to możecie spodziewać się recki tej repliki (może nawet video ;).

Link to post
Share on other sites

Wszystko git majonez tylko gdzie się podział HOP-UP??

 

 

Właśnie miałem o tym wspomnieć, tyle że zapomniałem.

 

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airs...il?prodID=28233

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=6392

^

Na tych stronach wspominają o hop-upie.

 

Jednak na stronie Socom Gear nic nie wspominają ;/

http://socomgear.com/english/index.php?mai...;products_id=36

 

Sam nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Socom Gear to WE, tylko że z oznaczeniami i licencjami...

Wewnętrznie jest to ten sam produkt.

Magi pasują od TM, kjw itp w systemie Marui, ale tm będą gorzej działały ze względu na metalowy zamek...

Hu oczywiście regulowany, po zdjęciu zamka tak jak w TM'ce.

Tłumik o ile jest 14mm - powinien pasować, wszystko zależy od tego czy jest lewo (-) czy prawo skrętny (+).

Link to post
Share on other sites

witam, już pisałem w jakimś temacie odnośnie magów do m9 WE (czyli prawie to samo co Socom Gear) i marujowskie nie zdają egzaminu tak dobrze jak te od WE, przy strzale ucieka sporo gazu z magów TM - ta gumka/uszczelka przy szczękach maga (która podaje gaz do dyszy) jest krótsza , przez tą nieszczelność starcza na wystrzelenie 1,5 maga kulek na 1 nabiciu ( z magów WE wystrzelimy prawie 2x więcej)

lepiej kupić magi Socom Gear / WE- wydajniejsze są

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jestem posiadaczem tej zabawki więc skrobne mała recke

 

Replika jest śweitnie wykonana. Żadnych luzów albo niedoróbek. Piękny solidny kawał metalu. Oczywiście aby roziwać watpliwosci - jest Regulowany Hop-Up

 

Osiągów nie miałem okazji sprawdzić.

 

Mag na 1 nabicie w temperaturze pokojowej jest w stanie wystrzelić ~55kulek strzelając dubletami z odstępem od każdego 1sekunde.

 

Magi od WE sa kompatybilne i dzialaja dobrze. Moj kumpel musial od razu go uszczelniac gdyz dostal dupny.

 

Tlumik w zestawie jest lewoskretny. Jest on bardzo lekki.

 

Pojawial sie lecz jeden problem, na ktory moze ktos bedzie mial pomysl jak go zwalczyc.

Otoz wystawilem klamke nabitą na balkon na godzine, aby przetestowac jak bedzie ona strzelac kiedy zamarznie w takie warunki.

Ku zdziwieniu, po godzinie, zamrozona klamka zamiast strzelac normalnie, to dostala opcji Full Auto (a na jednym krotkim nacisnieciu spustu byl burst 2/3 kulkowy). Czym to moze byc spowodowane? Czytalem gdzies na forum ze aby uzyskac full auto trzeba przypilowac jakas czesc, no ale mi tylko klamka zamarazl i full auto nie chce

Edited by Ari
Link to post
Share on other sites

U mnie w klocku sposobem na full auto było porozciąganie wszystkich sprężynek mechanizmu spustowego. Chodzi o to ,że za słabo dociskają niektóre elementy go blokujące. Można też ponaginać końcówki sprężynek tak aby zrobiły swego rodzaju dystans ,który zwiększy ich napiecie.

Link to post
Share on other sites

w m9 we/tm/kjw itp. za fullauto odpowiedzialna jest dzwignia po prawej stronie guna która jest połączona ze spustem, odkręć okładzine z tej strony (tylko uważaj na taką małą spręzynkę bo łatwo zgubić) i obadaj czy ta część nie jest uszkodzona od strony młoteczka , jeśli tam wszystko jest ok to zdejmij zamek i sprawdź czy Ci sie nie ukukruszył kawałek - dokładniej to taki mały wystajacy prostokątny kawałeczek przytrzymujący blaszkę która przykrywa dyszę (po zdjęciu zamka , obróć go tak żebyś widział dyszę /sprężynę powrotną itd. , taki kawałeczek wystającego metalu przytrzymujący zestaw dyszy będzie po obu stronach, jeśli lufa będzie skierowana w prawą stronę to interesuje Cię ten u góry w miejscu gdzie ta blaszka się kończy, jeśli jest wytarty/ukruszony to efekt jest taki sam jakby ta dźwignia od spustu była zpiłowana i efektem jest fullauto ) jeśli fullauto nie jest wywołane przez to , to moze przez zimno chwilowo coś nie działało ... w ostateczności poprostu przesmaruj replike , pozdro

Link to post
Share on other sites

Ari, jesteś w stanie podać mi przybliżony zasięg skuteczny ?

I jak sprawa wygląda z tłumikiem, pic na wodę czy jednak słychać (a może nie ;p) jakieś efekty efekty po jego założeniu (i z M9 i może z jakąś szturmówką)?

Edited by MaLuTkI
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam.

 

Jestem posiadaczem takiej M9-tki i jeśli chodzi o efekt Full Auto, to z mojego doświadczenia sprawa ma się następująco.

 

Załadowałem magazynek green gazem i replika strzelała serią do momentu puszczenia spustu.

Po chwili efekt syfonu jak to nazywacie i koniec strzelania.

Następnego dnia wziąłem magazynek i jak się okazało był w nim jeszcze gaz.

Przez cieplejszą temperaturę mogłem spokojnie wywalić cały magazynek i to bez efektu Auto, czyli wszystko działało prawidłowo.

 

Czyli efekt Auto był z powodu niskiej temteratury przy zasilaniu green gazem

 

Teraz będę próbował z innym typem zasilania.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 year later...

-archeolog-

 

Dostałem w sobotę, ową klamkę kurierem i wszystko pięknie cacy, tylko jeden dość wkurzający mankament.

lufa zewnętrzna przesuwa się o dobre 5 mm przy złożonej replice. Po zdjęciu zamka w sumie nie widzę żeby miała się gdzieś ulokować na stałe ;-/

Pomysły?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...