Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

nowe lufy guarder


Recommended Posts

witam, czy miał ktoś styczność z nowymi mosiężnymi lufami Guarder 6.02? Czy może to być godny następca Systemy? jaka warto kupic lufe 407mm lub 455mm, miałem CA ale nie odczułem róznicy po wyianie.

 

 

Kumpel zamontował 6,02x407 guardera w swojej emce, strzelałem z tej repliki przed i po. Szczerze mówiąc jak za taką kasę jest naprawdę spoko

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W zeszłym tygodniu wstawiłem taką lufkę do swojej M14.

Niestety poza tym, że jest ładnie wykonana (choć nie błyszczy w środku tak jak Systema) nie mogę na dzień dzisiejszy wiele o niej powiedzieć. Mam problemy z gumką madbull shark (jedno ze "skrzydełek" trzymających kulkę jest źle odlane) i wszystkie kulki skręcają w prawo :wink:

Miałem też kilka zacinek ale wszystkie na kołnierzu gumki więc to też raczej nie wina lufy.

Jak nowa guma przyjedzie do mnie w połowie tygodnia to napiszę jak lufa się sprawuje... ;-)

Link to post
Share on other sites
To wina nierozgarniętych ludzi, którzy polecają syf madbulla

 

Jestem nierozgarnięty bo miałem dużo różnych gumek madbulla i żadna nie była gorsza od systemy pod względem wykonania jak i osiągów...

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

To wina nierozgarniętych ludzi, którzy polecają syf madbulla. Po co brać madbulla jak masz starego i jedwabistego gumiaka systemy, albo G&G? Litości...

A o tym że na Systemie M14 Cymy (a taką z tego co wiem ma Szczupe) pluje dubletami Madbull od strzała eliminuje ten problem to słyszałeś czy już nie bardzo?? A niebieski Madbull Shark sprawuje się akurat bardzo dobrze, zarówno przy 350FPS jak i ponad 500FPS.

 

EDIT: I mnie Szczupe uprzedził.

EDIT 2: A Systema wcale nie jest taka jedwabista jak to tu wszyscy wychwalają (podobnie zresztą jest z preckami Systemy). Mój kałasz gdy go jeszcze miałem DUŻO lepiej strzelał na gumce Cymy (silikonowej chyba) niż na Systemie.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Akurat to o gumie Cymy, wiem, nawet poduszka podkręcająca jest w dwóch częściach, jak w gumach JBU czy Madbulla, tylko chyba troszkę szybciej się zużywa niż markowy gumiak.

 

Karmazyt - było trzeba odesłać do sklepu.

 

Dla mnie Systemy, G&G albo stockowe chińskie w replikach Cymy albo JG, nic więcej.

Link to post
Share on other sites

Już do mnie jedzie przezroczysty silikon guardera i gumka JBU, będziemy próbować...

Do madbulli jak na razie się zraziłem. Okazało się że snajperka w której montowałem czarną gumę z zestawu shark też ma tendencje do noszenia kulek w prawo. :wink:

 

Niestety, z racji braku wolnego czasu recenzja z próbnego strzelanie znajdzie się tu nie wcześniej niż pt-sob.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj miałem okazję postrzelać trochę na wspomnianej lufie po wymianie gumki na przezroczystego Guardera i puki co kolana mi się nie ugięły z zachwytu.

Może to kwestia dotarcia gumiaka...

 

Porównywałem dwie repliki:

 

1)M14 Cymy

Lufa Guarder 550mm 6,02

Gumka Guarder silikon

Dystanser Madbull Shark

SP120

 

2)G36K JG

Lufa Systema 363mm 6,04

Gumka Systema Energy

Dystanser Guardera

SP120

 

Tor lotu kulki, celność i powtarzalność strzałów jest o wiele lepsza w Giecie...

Tak jak pisałem wyżej Gieta przemieliła już na tej gumie ok. 3-4K kulek.

Być może i Guarder się dotrze po jakimś czasie. Jeśli nie, będę dalej kombinował z innymi gumami. Może na zielonej G&G będzie lepiej ale na razie nie maj jej w sklepach...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A ja włąsnie przymierzam się do zakupu tej lufy o długosci 550mm ,a wiem ze m14 cymy ma w stocku lufe 540 i sie zastanawiam czy ona wejdzie bez zadnego rozwiercania tłumika płomienia ,z góry dzięki za odp.

 

 

Pozdrawiam Saimon3

Edited by Saimon3
Link to post
Share on other sites

Wjedzie bez problemu.

Cyma ma chyba lufę 560mm bo stock był ok 1cm dłuższy od precki 550mm którą wstawiałem.

 

@Kulisz

Jak na razie nie miałem okazji dobrze jej przetestować. Przeważnie biegam ze szturmówkami... Ale jak tylko będę miał jakieś świeże uwagi to dam znać.

Edited by szczupe
Link to post
Share on other sites

A ja włąsnie przymierzam się do zakupu tej lufy o długosci 550mm ,a wiem ze m14 cymy ma w stocku lufe 540 i sie zastanawiam czy ona wejdzie bez zadnego rozwiercania tłumika płomienia ,z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam Saimon3

590 widać jakieś 2,5-3cm w szczelinach tłumika. 550 nie będzie widać w ogóle.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...