Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 TM


Recommended Posts

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem tej repliki, ale niestety nie znalazłem za wiele informacji o niej.

Jak wygląda sprawa osiągów i niezawodności? Niby to TM, ale z drugiej strony M14stki nie należą chyba do zbyt wytrzymałych replik. Zasięg powinien być perfekcyjny, ale i tak proszę użytkowników o opinię.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jako użytkownik się wypowiem - m14 TM to najlepsza replika jaką miałem w łapie. To tyle tytułem ogólnego wprowadzenia.

 

Teraz co do szczegółów:

- stock mnie powalił na kolana kulturą pracy, reakcją na spust i osiągami. Wprawdzie to jakieś 280fps było i lufa 6.08 ale widok kulki lecącej idealnie prosto - bezcenny :) Coś jednak jest w tych miejskich legendach o magicznym hop-upie.

- możliwości tuningu bardzo dobre. Powiem tak - m140 systemy i 500fps z wahaniem ~1fps w obie strony. Wszystko ciągnięte na batce 8,4. Zasięg skuteczny ok 65-70m na kulkach 0,36. Kultura pracy bajka (ftk promyka). Jak dotąd bezawaryjnie. Przy tunigu jednak trzeba dobrze dobrać gumę.

 

Minusem dla mnie jest body - po paru rozłożeniach całość trochę "pływa", górna pokrywa skrzypi.

 

GG jest podobno kompatybilne tylko z GG, plus magazynki to makabra. Kiedyś mnie kusił Veteran, ale latam jednak na TM. Tuning trochę kosztował, ale warto.

Link to post
Share on other sites

W GG jest ten problem, że tylko magazynki G&G do nich pasują - a koszt jednego to ok. 110 PLN. Co jeszcze - Muszkę baaaardzo łatwo w niej zgubić, a górna osłona lufy jest zrobiona z błyszczącego plastiku mizernej jakości. Szczerbinka ma tendencję "pływać" przy nieco mniej prostych nastawach.

 

Ja bym brał TM-kę...

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam

 

Mógłby któryś z posiadaczy m14 TM zmierzyć długość, średnicę oraz średnicę łba tej maleńkiej śrubki mocującej prowadnicę zamka najbliżej kolby (tuż za selektorem trybu ognia)? Jest ona wkręcana od dołu (trzeba zdjąć łoże, aby się do niej dostać)?

A może ktoś ma taką śrubkę na sprzedaż? ;)

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie dane.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

EDIT: interpunkcja

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

MAJOR762 zaprezentował w temacie ze zdjęciami em-czternastek swoje dzieło, w którym selektor jest wywalony i zaklejony, (oto link: http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/79442-m-14/page__view__findpost__p__1443582 ), więc próbowałbym kontaktu z nim lub poszukałbym jego postów w rozmaitych tematach o m14 (w końcu w TM i Cymie wyglądać wszystko powinno tak samo).

 

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Podchodzą (w znaczeniu pasują) jak najbardziej, dobrze siedzą w gnieździe. Ja miałem spore problemy z podawaniem 0.3 i 0.36g na nich (zarówno "na czysto" jak i po dokładnym przesmarowaniu olejkiem silikonowym i starannym wytarciu jego nadmiaru). Nie wydaje mi się, żeby problemy wynikały z nieodpowiedniego łącznia z komorą HU, acz całkowitej pewności nie mam. Ogólnie magów Cymy do m14 nie polecam.

 

Pisałem już o tym w temacie o tuningu m14 Cymy, ale wkleję i tutaj, może się komuś przydać:

 

JEŻELI KTOŚ SZUKA DOBRYCH MAGAZYNKÓW:

 

Zamieszczam pytanie i odpowiedź, jaką otrzymałem z redwolfa na pytanie o najlepiej podające magazynki:

 

Pytanie:

Hello

 

I want to buy few magazines for my m14 TM.

Could You please tell me, which ones of the listed below would feed my gun

with heavy (0.36-0.43g) BB's best?

a) G&P 160 BB:

http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Magazines_G_P_AEG_Std_G_P_160rd_Ma

gazine_for_M14.htm

b) DF 70 BB:

http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Magazines_Deepfire_AEG_Std_Deep_Fi

re_70rds_Magazine_for_M14.htm

c) KA 70 BB:

http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Magazines_King_Arms_AEG_King_Arms_

70rds_Magazine_for_Marui_M14.htm (Is this one made of metal?)

d) MAG 190 BB:

http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Magazines_MAG_AEG_MAG_190rds_Metal

_Magazine_for_M14_Box_Set_of_4.htm

e) any other, which one will be available in the nearest month (only metal

ones)?

 

Sincerely Yours,

Sebastian Oledzki

 

I odpowiedź:

Hello

 

Thank you for your e-mail. The King Arms magazine has the stuffiest spring.

It will feed the heavier BBs better than any other brand.

 

Może komuś się przyda, bo magazynki CYMY bardzo źle podają zarówno Biovale 0.3g, jak i SIIS Perfect 0.3g jak i PJ 0.36g, a magazynek TM też średnio sobie z nimi radził (tak, czyszczone itp).

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

Ponoć Madonion robi co jakiś czas zamówienia z Redwolfa, więc przy najbliższej okazji zamawiam magi KA, bo co to za radość z wyborówki strzelającej raz na pięć naciśnięć spustu...?

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites

O jak dobrze. Dziękuję, teraz mam też Twoje zdanie na potwierdzenie i nie muszę ufać Panom z antypodów niemal ^^.

Bardzo dużo piłowania jest? 1mm? 2? I czy te magazynki są ze stali czy z czego (reagują na magnes)?

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

EDIT: mam nadzieję, że tylko zatrzask trzeba upiłować. Czy coś innego też?

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...