Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z popychaczem


Recommended Posts

Witajcie! Mianowicie mam mały kłopot z moim gearboxem v2 po złożeniu. Gdy oddaje pierwszy strzał na próbę to po strzale dysza (a z nią cała listwa) po ruchu podania kulki spiernicza do tyłu i pozostaje "wciśnięta" w gearboxa (tak, że nie można na nią naciskać paluchem - totalnie cofnięta, nie sprężynuje). Kolejne strzały wyglądają identycznie: wysuwa sie, i cofa (dysza). Tak za każdym razem. Ogólnie rzecz biorąc strzelać to strzela, ale martwi mnie zachowanie tego elementu. Z tego co wiem to powinno tak być: cofnięcie dyszy (w głąb gearboxa, a tym samym kuleczka nam wskakuje do komory), ruch powrotny i strzał powietrza... U mnie natomiast jest najpierw wysunięcie dyszy do przodu (w komore), a potem sie cofa i strzela ;/ Totalnie nie wiem co jest. Złożyć złożyłem prawidłowo, ale może jestem jakiś upośledzony i coś przeoczyłem...

Replika stockowa, nic nie podkręcałem, nie podkładkowałem...

:poddanie: Pomóżcie towarzysze...

Link to post
Share on other sites

Niestety mam podobny problem. Po złożeniu GB i oddaniu 6-7 strzałów zaczyna dziwnie zgrzytać. Problem z dyszą taki sam jw. Naprawdę nie wiem o co biega.. Wygląda na to że w czasie tych 6-7 strzałów zębatki nie robią normalnego cyklu tylko wydłużony. Bo cóż innego przytrzymuje dyszę w tylnym położeniu jak nie zębatka tłokowa? ;s

Link to post
Share on other sites

Właśnie chodzi o to, że wszystkie sprężyny są dobrze zamocowane (na sucho przed podłączeniem silnika mogę wcisnąć dyszę i następuje reakcja powrotna do przodu). Przejrzałem zębatki i wszystko co możliwe :cry: wszystkie części przesmarowane, luźno pracujące, nigdzie nic sie nie blokuje, wałeczek na zębatce tłokowej który odciąga listwę do tyłu ustawiony przed złożeniem na godzinę 1 ... no kurde krok po kroku wszystko przejrzałem. Tylko lipa po oddaniu strzałów - ta dysza cały czas w tyle pozostaje jakby ją zębatka odciągała do tyłu... Jak dalej nic z tym nie zrobię to jutro wstawię fotkę rozłożonego dżibonksa; może ktoś się czegoś dopatrzy :???:

 

bioX dokładnie... tylko zębatka tłokowa. U mnie cały cykl jest na opak xD ale o dziwo strzela, tylko moc już nie ta sama

 

Jeśli chodzi o zgrzyty to spróbuj wyregulować docisk silnika. U mnie raczej nic nie zgrzyta, ponieważ od razu bym usłyszał coś niepokojącego ;-) znam już prawidłowe odgłosy pracy swej "kobiety" xD

Link to post
Share on other sites

Boszsz... Toż to gnat Ci dobrze działa Ligerius, włóż GB do repliki i przestrzelaj, jak będzie źle to pisz dalej. Z opisu wynika, że wsio gra, wiesz co to jest bezwładność? Zapuszczasz prąd na "semi" do GB, zębata tłokowa idzie do przodu, tłok cofa, przerywacz przerywa (:F), tłok już śmiga do przodu, ale zębata się rozpędziła biedna i biegnie do przodu dalej z radością, cofając tłok z reguły o te kilka zębów do tyłu. Popychacz jest cofany na tyle by dysza była w całkowicie tylniej pozycji.

Link to post
Share on other sites

Heh... a najlepsze, że zauważył, iż replika straciła na mocy... Niby jak?? :wink: Się zapytam?? Przecież cały cykl po zwolnieniu sprężyny dopiero ma nastąpić. Wtedy dopiero tłok poruszając się do przodu tworzy ciśnienie, które wypycha kulkę. Wszystko w Twoim grajboksie działa prawidłowo, może nie doskonale, ale tak jak przewidział producent. Montuj go do repliki i ciesz się zabawą... Mogłeś stracić na prędkości z prostej przyczyny... masz założoną stockową sprężynę?? no to nie dziw się, że szybko się ubiła- toż to tylko zawinięty w spiralę twardy chiński drut. Wymień na markową sprężynę Guardera i walcz dalej ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 years later...

Mam pytanie, mam podobny problem. Po strzale dysza zostaje "wciśnięta" i mam wrażenie że puszcza powietrze kiedy jest z tyłu? czy to możliwe ? Replika pluje kulkami na jakieś 10-15m. Rozbierałem kilka razy gb i nic tam nie widzę, rozbierałem wiele gearboxów i nigdy z czymś takim się nie spotkałem. Po złożeniu gb dysza siedzi normalnie da się ją wcisnąć, a już po pierwszym strzale jest cofnięta i tak już zostaje ile bym nie strzelał. Z góry dzięki za pomoc, podsyłam fote

http://imageshack.us/a/img96/385/kodv.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...