Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprężyna G&G m130 a SP130 Guardera


Recommended Posts

Ma ktoś pomysł ?

 

Przeczytaj mój post i zrób test porównując energie kinetyczne.

 

0,1mm różnicy średnic między wew. dyszy a zew. dzióbka głow. cylindra daje -60 fps? Muszę to gdzieś zapisać, nowum jakieś.

 

Na 99% faza dyszy P&J, zmień dyszę.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Według mnie wina leży właśnie po stronie sprężyny, nie jest ściskana w 100% tak jak w przypadku AKMa twojego kolegi i przez to słabiej sie rozpręża i daje mniej FPS. Jak temu zaradzić ? lekkie podkładki do tłoka w ilości około 2cm.

 

Przy takiej powtarzalności faktycznie masz gdzieś nieszczelności, ale nie powinny one zabrać 70-80fps. Ja bym próbował z podkładkami - tak montowałem w mojej sr25 sprężynę m210. Po złożeniu wszystkiego bez podkładek pokazywalo 470 fps średnio przy powtarzalności +/- 1fps. Po dodaniu 3cm podkładek pojawił się FPS, który potrzebowałem, czyli 680.

Link to post
Share on other sites

Standardowy problem, dysza pj od sr-ki nie nadaje się do innych gumek niż stockowa z grubym kołnierzem. Wymień komorę i po krzyku. Można trochę przy niej pokombinować ale najłatwiej będzie jak wymienisz komorę. Jakbyś zostawił stokową gumkę wszystko byłoby ok, po co w ogóle wymieniałeś gumkę niesilikonową na inną też bez silikonu?! Trochę to mało mądre...

Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu, taa, robiłem wszystkie te testy, wiem już w czym leży wina więc po 1. polećcie mi dobrą prowadnicę łożyskowaną jakąś.

po 2 poprosiłbym wymiary jakiego "wypasionego" oringa głowicy tłoka i możliwie dyszy, oba BU. Sory z góry ale jestem leniwy i nie chce mi się kupować i sprawdzać każdy z kolei:). Zespół cylindra to Guarderek:)

Link to post
Share on other sites

Marku .Prowadnica metalowa lub mosiężna byle by była łożyskowana. Nie wiem jaki masz przebieg na BU Guardera ale albo kupujesz nową dyszę guardera do BU albo tylko sama uszczelkę do dyszy.Co do uszczelki głowicy tłoka najlepiej udaj się do sklepu z hydraulika z cylindrem i głowicą na tłoku i starą uszczelka i dopasuj na miejscu albo zakup za większą kasę sam oring dostępny w sklepach z ASG.

Link to post
Share on other sites

Test papierka kiedyś polecałem, ale jest do bani, jak nam ucieka 10-20-30 fps to papierek tego nie wyłapie, no i zostają drgania sprężyny.

A po cholerę Ci wiedzieć czy ucieka 10 czy 100 FPS?? Nieszczelność to nieszczelność, trzeba się postarać i usunąć.

 

Lepszy test który obmyśliłem polega na porównaniu energii kinetycznych strzałów na różnych wagomiarach kul. Bierzemy kulę 0.20g, mierzymy szybkość wylotową, liczymy energię kinetyczną (Ek1), bierzemy kulasa w miarę odpowiedniego co do szybkości wylotowej (weźmy 0.25g, bo gnat ma na kuli 0,20 ok. 380fps), mierzymy na tej kuli szybkość, znów liczymy energię (Ek2).

Jeśli Ek1>Ek2 to mamy nieszczelność, jeśli Ek1<=Ek2 to mamy jako taką szczelność układu. Ważny by kuli choć różnego wagomiaru były tej samej firmy, lufa była czysta a chrono działał na pewno dobrze.

 

Tak czy inaczej finalnie duże nieszczelności widać w sporych skokach szybkości wylotowej przy kolejnych strzałach, ale ten test daje w 100% pewność.

Nie bardzo rozumiem jak "działa" ten test ale ok. Poza tym liczenie, mieszanie kulek tylko po to żeby się dowiedzieć tego samego co na papierku?? Dla mnie ważne że nieszczelność jest, a nie ile. Poza tym test z papierkiem pokazuje tylko szczelność konkretnego miejsca a ten Twój ogólnie. No i mało kto grzebiący w replikach dla siebie a nie jako serwisant ma chrono, a paczkę chusteczek ma każdy.

 

po co w ogóle wymieniałeś gumkę niesilikonową na inną też bez silikonu?! Trochę to mało mądre...

A od kiedy czarny Guarder nie jest silikonowy :roll:

 

po 2 poprosiłbym wymiary jakiego "wypasionego" oringa głowicy tłoka i możliwie dyszy, oba BU. Sory z góry ale jestem leniwy i nie chce mi się kupować i sprawdzać każdy z kolei:).

To nie bądź na tyle leniwy i poszukaj na forum, KicpA w jednym z tematów o borkach dał wymiary idealnych oringów, niestety nie pamiętam który temat i jakie to wymiary. Bodajże 20x2,5mm albo 19x2,6mm (śr.wewn. x gr.). Ale pewien nie jestem czy to te wymiary, poszukaj.

Link to post
Share on other sites

Napisane jak byk materiał guma. Jak dla mnie asgshop jest bardziej wiarygodny jeśli chodzi o wiedzę techniczną. Zresztą na stronie producenta są tylko dwie gumki trnsparentna silikonowa i czarna z gumy...po prostu niektóre sklepy uwielbiają robić ludzi w ... tyle z mojej strony na temat gumek guardera.

Edited by szumitek
Link to post
Share on other sites

No i nikt nie trafił ;-) , choć najbliżej był Zwierzu , wykorzystałem też jego patent .Skręciłem GB bez cylindra z samym tłokiem okazało się że ciężko chodzi , pół godzinki z papierem ściernym żeby chodził luźno do tego 0.5 cm podkładek i wynik + 60 FPS a różnicą miedzy najniższym 4 FPS .

 

PS.Oczywiście że włożyłem sylikonową gumkę .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Marku .Prowadnica metalowa lub mosiężna byle by była łożyskowana. Nie wiem jaki masz przebieg na BU Guardera ale albo kupujesz nową dyszę guardera do BU albo tylko sama uszczelkę do dyszy.Co do uszczelki głowicy tłoka najlepiej udaj się do sklepu z hydraulika z cylindrem i głowicą na tłoku i starą uszczelka i dopasuj na miejscu albo zakup za większą kasę sam oring dostępny w sklepach z ASG.

A czy ja napisałem że kupuję nową dyszę?, chodziło mi tylko o uszczelkę, wymiary idealnego oringa znalazłem, 19,6x2,6 dla głowicy tłoka i 5x0,75 dla dyszy.

W sklepie z hydrauliką idealnego nie dobiorę. Obecnie mam oring głowicy tłoka od systemy.

Link to post
Share on other sites

No i nikt nie trafił ;-) , choć najbliżej był Zwierzu , wykorzystałem też jego patent .Skręciłem GB bez cylindra z samym tłokiem okazało się że ciężko chodzi , pół godzinki z papierem ściernym żeby chodził luźno do tego 0.5 cm podkładek i wynik + 60 FPS a różnicą miedzy najniższym 4 FPS .

 

PS.Oczywiście że włożyłem sylikonową gumkę .

 

Nie wiem czy to jego patent, ale nie sprawdzając takich rzeczy piszesz na forum błagając o pomoc, ehh...

Link to post
Share on other sites

Strzelaj tak GB, patrząc do komory HU przez wlot kulasów, aż dysza uszczelni się z kołnierzem, a przynajmniej będzie w jak najbardziej wysuniętej pozycji. Jeśli faza dyszki nie wejdzie cała w kołnierz to piłuj, jak wejdzie to jakoś krzywo masz komorę względem GB, lub na odwrót. Może to wina innej komory niż fabrycznej, a szkielet JG ma dość grube przednie ścianki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...