Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Grubsze kable w chwycie pistoletowym


Recommended Posts

Cześć!

 

Właśnie grzebie w jednym M4 (pj) i mam problem z wsadzeniem silnika w chwyt pistoletowy. Tzn. przy kablach z głośnikowych z miedzi beztlenowej 1,5mm silnik wchodzi na wcisk, nie da się go wyjąć bez użycia siły. Już jak tę emkę rozkręcałem, aby wyjąć silnik musiałem wcisnąć imbus szczelinę obudowy i delikatnie go "wyszarpać".

 

Problem polega na tym, że silnika nie da się w takim wypadku wyregulować (sprężyna go nie cofa), ba może nawet krzywo siedzieć i zajedzie się zębatki. Spotkałem się już z tym przy mojej SR-25, ale pomogło wsadzenie kabli silikonowych troszkę mniejszej średnicy.

 

Kable 1,5mm to nie znowu jakieś grubasy, przecież daje się spokojnie i 2mm - ale co w takim razie zrobić z brakiem miejsca w chwycie? Macie na to jakieś patenty? A może to tylko te chwyty od A&K są takie tandetne?

 

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

To jest normalne przy tak grubych kablach. Spróbuj poprowadzić oba kable tyłem silnika (tak jak robi bodaj CA), a jak to nie pomoże, to sugeruję kable z cieńszą izolacją. Ewentualnie zostaje rzeźbienie chwytu wewnątrz czego nie polecam (obniżasz jego wartość w ten sposób znacząco).

 

Pozdrawiam

M.

Link to post
Share on other sites

Jak Via wyżej pisze - moim zdaniem najlepiej ściągnąć koszulkę termo z tych głośnikowych kabelków (gruba jest dość), ściągaj tak te parę mm od momentu gdy wychodzą ze szkieletu w stronę silnika, zapodasz termokurcza i będzie więcej miejsca. Zawsze działa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...