Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Niestabilne fps'y


Recommended Posts

Szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem. Jeśli był to przepraszam.

 

Problem mam taki, w moim hk 416 po wymianie cylindra na 0 i lufy na 455mm chrono pokazuje dziwne wyniki. Na zmianę 300 i 400 fps ( praktycznie niema wyników pomiędzy) wyniki tę są pokazywane z odchyleniem koło 10fps'ów . Trochę częściej pokazuje 300. Pewnie to jakaś nieszczelność, ale nie mam pojęcia jaka. Jakieś rady?

Link to post
Share on other sites

Dzięki, jutro oddam do serwisu bo nie chce mi się grzebać. Wydawało mi się, że przy nieszczelności wyniki byłyby bardzo losowe, a nie prawie idealnie 300 i 400 na zmianę.

 

Dodam jeszcze, że przy strzelaniu nie zauważyłem różnicy w zasięgu, strzela stabilnie.

Link to post
Share on other sites

Coś może być nie tak z ustawieniem komory (i gumki) względem dyszy. 100 fps różnicy może wynikać z tego że raz dysza się prawidłowo uszczelni z gumką a raz źle.

Ale jak nie ma różnicy w zasięgu to wyczerpana batka w chrono?

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Stawiam na chrono - ostatnio widzialem ze wiele z tych Madbullowych pokazuje chore wyniki.

Slabe aku ...

100 fps to jest dziura ponad 2 mm. Z dziura 2 mm spadek fpsow to jakies 50-60 - sprawdzone na chrono u kumpla ktory tak strzelal dlugi czas.

na m120 mial 340 fps. Po wymianie dyszy na wlasciwa wyszlo 400.

Zeby stracic 100 fps musialaby byc dziura 3-3.5 mm wiec kosmicznie duza.

Link to post
Share on other sites

Na jakich kulkach mierzyłeś? Lufa czysta? Hu wyłączony?

 

NA kulkach sklepowych bo nie miałem swoich 0,2 z tego co wiem to gunfire bo mierzyłem w sklepie gunfire. Lufa czysta, dopiero wstawiona DF, Hopek wyłączony.

Edited by kobejn669
Link to post
Share on other sites

Jakość lufy i kulek wątpliwa, może trafiła Ci się lipna do bólu "precka" DF'a? One ogólnie nie biją świetną jakością po oczach, może nuż trafiła Ci się taka bardziej przypominająca banana niż coś prostego ;). Wyjmij lufę z lufę z gnata i poturlaj po płaskiej powierzchni, jak będzie prosto się turlać to sprawdź jak wygląda to od środka i czy kula puszczona z jednego końca lufy swobodnie wędruje na drugi koniec.

Link to post
Share on other sites
100 fps to jest dziura ponad 2 mm. Z dziura 2 mm spadek fpsow to jakies 50-60 - sprawdzone na chrono u kumpla ktory tak strzelal dlugi czas.

na m120 mial 340 fps. Po wymianie dyszy na wlasciwa wyszlo 400.

Zeby stracic 100 fps musialaby byc dziura 3-3.5 mm wiec kosmicznie duza.

malutką dziurką może uciekać nawet 50fps. Jak walnęła mi stockowa głowica cylindra zaryzykowałem i kupiłem zestaw cichej głowicy cylindra i tłoka od pj. Była z nim ciekawa sprawa otóż po zamontowaniu ze springiem m120 wynik 300 fps o_O. Mały teścik zespołu cylindra w pojemniku z wodą ukazał mi iż powietrze ucieka... uwaga uwaga środkiem tłoka ^^. Minimalny otwór, po uszczelnieniu tej głowicy wyniki podskoczyły do 350-360fps ^^. Reszta powietrza ucieka na głowicy cylindra(pomiar suwmiarką wykazał iż prowadnica dyszy pj jest minimalnie węższa od stocka). Jak dotrą części zobaczę czy się nie myliłem ;P

Link to post
Share on other sites

Ja myślałem, że coś źle złożyłem w gb, ale oddałem do serwisu, uszczelniono mi cylinder, wymieniono uszczelkę (głowice mam od cichego zestawu PJ głowice tłoka łożyskowaną JG) i doszło kilka fps. Te pierwsze wyniki były spowodowane prawdopodobnie słabą baterią chrono. Ale okazało się, że w replice jest jedna nieszczelność. Prowadnica komory hop up jest za ciasna, komora(jednoczęściowa CA) blokuje się w niej i sprężynka niema siły jej docisnąć do GB. Prawdopodobnie będę musiał przeszlifować prowadnice. Dzięki wszystkim za opinie.

Edited by kobejn669
Link to post
Share on other sites

malutką dziurką może uciekać nawet 50fps. Jak walnęła mi stockowa głowica cylindra zaryzykowałem i kupiłem zestaw cichej głowicy cylindra i tłoka od pj. Była z nim ciekawa sprawa otóż po zamontowaniu ze springiem m120 wynik 300 fps o_O. Mały teścik zespołu cylindra w pojemniku z wodą ukazał mi iż powietrze ucieka... uwaga uwaga środkiem tłoka ^^. Minimalny otwór, po uszczelnieniu tej głowicy wyniki podskoczyły do 350-360fps ^^. Reszta powietrza ucieka na głowicy cylindra(pomiar suwmiarką wykazał iż prowadnica dyszy pj jest minimalnie węższa od stocka). Jak dotrą części zobaczę czy się nie myliłem ;P

 

 

 

Ech czyli potwierdza się moja teza że tajle P&J mają zaniżony rozmiar o 0.20 mm w porównaniu do innych firm i jeżeli chce się ich używać to trzeba używać całych zestawów P&J czyli dysza,głowice cylindra i tłoka oraz sam cylinder.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...