Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Moim zdaniem m16 JG bije na głowę PJ. Mimo że ma sporo plastiku itp., to jednak wewnętrznie jest mnjut malina. na twoim miejscu wydałbym kaskę na replikę JG z korpusem metalowym i komorę Elementa - replika na dłuuugie strzelania - nie sypnie się szybko. Do PJek nie mam zaufania, za dużo ich zniszczyłem.

 

a z tych 3 replik cm.048 <33 :)

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

Autor tematu podał link do M16 z JG III generacji, które ma korpus wykonany z tworzywa, NIE z metalu. Jeśli posłucha Twojej rady, to będzie sobie pluł w twarz, że stracił kasę, bo M16 z linku jest zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie gorsze od P&J. A zaletę metalowego korpusu przypomniałby sobie dopiero po tym, jak by zahaczył gdzieś tą plastikową dzidą i wyłamał uszy korpusu.

 

Tak, wiem coś o tym. Mam zarówno M16 od JG jak i SPR (czyli niemal tą samą konstrukcję) od A&K/P&J.

 

A emki z JG z metalowym korpusem są w Polsce sprzedawane tylko pod marką GFC, a to jest wydatek większy o parę stówek. Nie mówiąc już o tym, że emki GFC są nadal porównywalne z tańszym A&K/P&J.

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o kupno m16 jg 3 generacji do tego korpus metalowy i komorę elementa. Z tym wewnętrznie bym się kłocił, wiele replik JG miałem jaki i PJek, zewnętrznie - owszem JG było w tyle, ale zawsze wewnętrznie JG z przodu. PJki zawsze mi się szybko rozpadały, za to JG nie miało problemów z działaniem.

 

Co wybierzesz - zależy od ciebie, poszukaj tematów o tych replikach, wejdź w dział tuningu, szukaj informacji o hk416 (jesli chodzi o JG) - wiele informacji a wewnętrznie to samo co m16.

 

P.s. Chinol zawsze będzie porównywany z chinolem. Mało kto robi porównania chinola i markowej repliki - a szkoda.

Link to post
Share on other sites

Jak tak patrzę na to Cm048 to niby wszystko fajnie ale zastanów się czy nie warto kupić czegoś z pierwszej półki?

 

horeman pisałęs tez o augu z JG. I to w sumie bym ci polecił. Tanie i dobre. Po wymianie cylindra na typ 0 replika strzela wyśmienicie.

Link to post
Share on other sites
Jak tak patrzę na to Cm048 to niby wszystko fajnie ale zastanów się czy nie warto kupić czegoś z pierwszej półki?

Jeśli autorowi zależy na bezawaryjności, zasięgu i celności - to lepiej Cymę niż markową replikę w tej samej cenie.

 

Do M14 od Cymy warto wrzucić sprężynę SP120 z Guardera i silikonową gumkę hop-up z Madbulla. Po tym zabiegu M14 powinno strzelać nie gorzej niż CM.048.

Link to post
Share on other sites

W M14 od Cymy problem jest z niestandardową komorą, jeśli dobrze pamiętam. Z tego powodu gumka Systemy przeważnie źle działa w tej replice, często powodując dublety. Ludzie zwykle wymieniali te gumki na Madbulle silikonowe (Shark), lub Guardery i byli raczej zadowoleni.

 

Odnośnie lufy - musiałbyś zerknąć do tematu o M14 z Cymy i sprawdzić jakie tam polecają, bo prawdę powiedziawszy nie orientuję się do końca w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...