Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

A za jaką cenę? I czy stawiasz na odwzorowanie orygianłu(waga, trademarki), czy na właściwości bojowe. Poza tym pewnie będzie kilkanaście różnych wersji. Najlepiej poczytaj forum i wybierz sobie sam. Pytania typu "co jest najlepsze" są... Zresztą pewnie i tak ktoś się przyczepi :wink: .

Link to post
Share on other sites

Ja ci polecę wg. kolejności

Western Arms, Tokyo Marui, KSC.

 

Westerny są w całości wykonane z metalu (są najlepsze jakościowo i zarazem najdroższe).

Tokyo Marui z ABSu + metalowe części wewnętrzne (oddzielnie trzeba dokupić metalowy szkielet bądź zamek).

KSC j.w. bądź można zakupić niektóre modele w wersji z metalowym zamkiem.

Link to post
Share on other sites

no i??

czy wg Ciebie "heavy weight material" to to samo co full metal??

osobiście nie widziałem beretty ani żadnego innego guna WA w wersji FM, oczywiście można dokupić kity ale to już zabawa dla zasobniejszych w gotówkę.

Natomiast KJ Works produkuje, dostępne na naszym rynku w dość przyzwoitej cenie, beretty w wersji FM. Jakość owego metalu to już inna sprawa, niemniej giwera jest metalowa, przyjemnie zimna w dotyku itp., itd., o osiągach wypowiadał się nie będę, gdyż miałem ją w okresie zimowym i strzelałem jedynie w domu. Nie miałem z nią żadnych problemów podczas "normalnego" użytkowania w domu, a i obezny właściciel jest chyba zadowolony.

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
A za jaką cenę? I czy stawiasz na odwzorowanie orygianłu(waga, trademarki), czy na właściwości bojowe. Poza tym pewnie będzie kilkanaście różnych wersji. Najlepiej poczytaj forum i wybierz sobie sam. Pytania typu "co jest najlepsze" są... Zresztą pewnie i tak ktoś się przyczepi :wink: .

 

chodzi mi o model, ktory:

 

1. ma metalowe body

2. trademarki jak w oryginale

3. jest jest repliką beretty m9 92f

4. nie syfonuje

5. ma hop up (najlepiej regulowany)

 

czy znajde gdzies taki model ? :wink:

Link to post
Share on other sites

Nie miałem Beretty WA w rękach więc nie mogę w 100% zapewnić że szkielet/zamek jest z metalu, raczej tak.

Miałem okazję pomacać i pobawić się Coltem 1911 oraz Para Ordnancem P14.45 i są wykonane w całości z metalu (no, nie licząc okładzin chwytu).

Jeżeli zależy ci na oryginalnych trademarkach, regulowanym hop-upie, bezawaryjności oraz wykonaniu to bierz Westerna (jedyny minus to cena, oraz to że trzeba kupić go na zamówienie).

Natomiast, jak wolisz zaoszczędzić i kupić KJ Worksa, to trudno. To jest akurat firma robiąca repliki z niższej półki cenowo-jakościowej i pod względem wykonania i awaryjności.

Jeśli nie Western, to dobrym wyjściem awaryjnym będzie Tokyo Marui bądź KSC (niestety zamek/szkielet wykonane są z ABSu).

Link to post
Share on other sites
Nie miałem Beretty WA w rękach więc nie mogę w 100% zapewnić że szkielet/zamek jest z metalu, raczej tak.

Raczej nie. Nie upieraj się ;)

Miałem okazję pomacać i pobawić się Coltem 1911 oraz Para Ordnancem P14.45 i są wykonane w całości z metalu (no, nie licząc okładzin chwytu).

No jeżeli właścicieli tych zabawek było stać na zakup szkieletu i zamka z metalu to nic dziwnego :P

 

Zenon ma prosty wybór: może kupić tanią, ale metalową berettę KJW, która jest jednak, jak wspomniał Jarcher z niższej półki i nie ma trademarków.

I druga opcja: kupuje którąś z japońskich zabawek płacąc za nią ciężką walutę, dodatkowo do niej metalowy szkielet i zamek za kolejny wagon dolarów i może się cieszyć repliką droższą od oryginału "real steel".

Link to post
Share on other sites

Jarcher może owe ParaOrdonance oglądałeś w "Kalibrze"??-tam rzeczywiście mają real steel :lol:

podsumowując jeśli Zenonie chcesz miec replikę o przedstawionych cechach to nie pozostaje nic innego jak poświęcić nerkę siostry i sprawić sobie wymażone cacko...

na poważnie to nie ma na rynku repliki full metal z trademarkami.Trzeba dokupować osobno szkielet i zamek a to jak już pisali moi przedmówcy kosztuje miliony ...

Link to post
Share on other sites
No jeżeli właścicieli tych zabawek było stać na zakup szkieletu i zamka z metalu to nic dziwnego
Jarcher może owe ParaOrdonance oglądałeś w "Kalibrze"??-tam rzeczywiście mają real steel

 

Oglądałem je w FireArms. Nie były to rzadne modyfikacje, tylko wersja prosto z WA. Full Metal!

Link to post
Share on other sites

zadziwiający upór jak na młodego człowieka...

wprawdzie nie miałem w ręku PO ale trzymałem i colta 1911 i berettę 92 i jeszcze jedną wersję "bodyguard" i wszystkie 3 WA a właściwie 4 bo colty trzymałem 2 nie miały nic wspólnego z metalowymi zamkami i szkieletami...wg mnie albo miałeś wizję i pobożne życzenie, albo oglądałeś je z odległości większej niż pół metra...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Żeby nie zakładać topicu...ja mam berete z KJ Works,jeszcze jej nie kupiłem (mam zamiar wziąć ją od mojego półkownika),ale jóż ją macam i próbuje naprawić,po pierwsze latało coś w magu...okazało się że do wylotu (wewnątrz maga od zaworu wlotowego) zaworu,była przymocowana miedziana rurka,(po kij..) i się ona obluzowała a później urwała i latała po magu.Po zniwelowaniu tego drobnego elementu nie naprawiłem nadal głównego problemu-nadal wywala syfon po wystrzeleniu części magazynka (bez względu na jego temperature,oraz dłógości przerwy pomiedzy strzałami :? )mniej wiecej po około 5-6 strzale.Po jakimś czasie oglądania całego bajzlu Łuki doszedł do wniosku ze to nie mag.No i faktycznie nawala młoteczek udeżający w zawór (sam magazynek jest sprawny w 100%)...czy ktoś z Was miał podobny problem ze swoja beretą?Lub innym gaziakaiem?

 

pozdr pi

Link to post
Share on other sites

Cóż, ja tylko mogę powiedzieć, że jeszcze nie widziałem Beretty z STTI czy KJ-not-Works, która nie syfonuje...

 

Na strzelaniu w ostatnią niedzielę dwa gaziaki z Tokyo Marui (Tactical Master i Desert Eagle) strzelały i trafiały przeciwników, natomiast Beretta z KJ nie miała siły strzelać. Było dość zimno (pewnie około 10-12 stopni) i być może to również była kwestia gazu, którego używa nasz kolega. Ale fakty mówią niestety za siebie - tajwańskie gaziaki jakością nie dorastają do japońskich i niewiele można na to poradzić...

-

Link to post
Share on other sites

Ja miałem Beretty z STTI czy KJ-not-Works :D i jedynym rozwiązanie problemu było dorobienie zaworu. Ojciec mi dorobił i syfony się urwały. Osobom, które nie mają możliwości dorobić zaworków radzę zrobić to co ja : sprzedać/nie kupować STTI czy KJ-not-Works :D tylko Berettkę z Tokyo Marui. Brak problemów z syfonami i doskonałe działanie. A że droższa ? Cóż, pewien mądry człowiek powiedział : Biednych ludzi nie stać na kupowanie taniochy. Lepiej dołozyć i mieć święty spokój niż się użerać z bublami.

Link to post
Share on other sites
...czy ktoś z Was miał podobny problem ze swoja beretą?Lub innym gaziakaiem?

moja kjw nawala dokladnie w ten sam sposob. Kiedys sie jeszce bawilem w naprawianie tego, uszcelnianie magazynka, obklejanie tasma zeby dobze lezal w komorze, ale teraz mam aega i juz mi sie nie chce pierd**ic z ta beretta.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
po pierwsze latało coś w magu...okazało się że do wylotu (wewnątrz maga od zaworu wlotowego) zaworu,była przymocowana miedziana rurka,(po kij..) i się ona obluzowała a później urwała i latała po magu.

Mam plastika z KJW

Dokładnie ta sama historia. Ale czy rozbieraleś już kiedyś jakiś inny mag?

Otóż rurka służy do tego aby w magu mieściło się najwyżej 1/2 pojemności płunnego gazu - reszta to przestrzeń na rozprężanie.

Rurka luzuje się od wstrząsów i potem grzechocze (jest wkładana na siłę, ale na ciepło, gdy się schłodzi ma luzy i wtedy wypada). Najlepiej wygiąć kawałek spinacza (ALUMINIUM, CYNA albo inny NIERDZEWNY) i umieścić tak, aby dociskał riurkę do dna niczym sprężyna opierając sie w górnej części maga (ewentualnie silicon).

ogólnie - jest to rzeczą normalną.

Podobnie zgubienie małej sprężynki bądź prostokątnej płytki z otworem z lewej strony zespołu kurka spowoduje syfonowanie (normalnie ruch owej kształtki powoduje odbicie "iglicy" w górę po uderzeniu, bez tego blokuje się ona na wciśniętym zaworze)

Moja beretta to m9 z KJW, ale sądzę, że inne są bardzo podobne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...