Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mikadorus, nie wiem co rozumiesz przez "te nowsze" i "te starsze" ale problemy z podróbkami nie trafiły mi się ani razu przy sprężynach Guardera do snajperek (do AEGów owszem). Moze miałem farta ;] ale raczej podrabiane były sprężyny do AEGów. Więc nie zaobserwowałem, aby nowsze i starsze Guardery z tych które pasują do snajp czymkolwiek się różniły.

 

Co do pomiaru na szczelnej replice... mi sie wydaje, że AP chciało by iść tą samą drogą co Guarder- Guarder ma opinię, że ich sprężyny dają więcej fps i dobrze brzmi "zrobiłem 690fps na M160". No to AP robi to samo tylko przegięło pałę na tyle, że oznaczenia liczbowe ich sprężyn stały się nieprzydatne bo sa niemiarodajne.

 

Wojdatuz, nie zważę bo w tej chwili nie mam chyba żadnej w zasięgu ręku. Ba, ze snajperkowcyh mam w domu chyba tylko 170 LL :D i to kilkuletnią, ze starego guna hehehe. Po prostu mówię to co zaobserwowałem a jedną sztukę M160 AP porównywałem BEZPOŚREDNIO w jednym gnacie z M180 Guardera. AP była twardsza i z grubszego drutu.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Te starsze to te sprzed 5 lat (chyba). Ale wtedy większość asortymentu była lepsza a już szczególnie kulki, które do teraz mam na specjalne okazje. I nie mówię o podrobach :D.

 

Ja tam patrzę na to ile FPS faktycznie da sprężyna. Jak osiągam 736fps na M160 to mam świadomość, że to nie tyle zasługa złożenia co wciskania mocniejszej sprężyny pod mniejszym nominałem i jest takim jakby "oszustwem".

 

Bardziej się boję, że "snajper bez chrono" wciśnie M180AP, która daje wg producenta ok. 600fps. a w rzeczywistości będzie wygarniał z 770fpsów nawet nie mając o tym pojęcia.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Złota łopata, jednak nie chcę zakładać nowego tematu a sprawa dość pilna.

 

Pytanie o sprężyny - przy założeniu, że w replikach w standardzie aps2/96 sprężyna guardera M160 daje 650-660fps, ile może dać sprężyna LL 150? Potrzebuję sprężynę, która mi da DO 600 fps i nie za bardzo wiem co wybrać. Ciężko o jakąś alternatywę dla guarderów w tym momencie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...