Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wymiana łożysk(a) w eMce G&P


Recommended Posts

Witam

Otóż mam taki problem: Zepsuło mi się stockowe łożysko w GB (nie wiem czy felerny egzemplarz czy coś innego - mniejsza z tym). I tu kilka pytań:

 

1.Czy muszę od razu kupować cały komplet nowych łożysk, czy może wystarczy, gdy kupię takie jedno: http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1752 ?

2.Czy szerokość tego łożyska będzie się "gryzła" z szerokością starych łożysk i czy będzie to miało wpływ na poprawne działanie zębatek?

3.Jak ma się sprawa z podkładkowaniem różnych łożysk (różnych producentów) w tym samym gearboxie?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Matrix703,

1.Ja bym wymienił oba łożyska kulkowe na tej osi, bo jest możliwe, że łożysko pracujące po przeciwnej stronie szkieletu także się uszkodziło, ale to zależy w jakim stopniu uszkodzone jest te łożysko, które masz zamiar wymienić.

2.Jak masz szkielet z łożyskami 7mm, to kupujesz 7mm i problemów z szerokością nie powinno być. Natomiast łożyska różnych producentów mogą się różnić głębokością osadzenia w szkielecie gearboxa i przez to zalecane jest ponowne wypodkładkowanie zębatek.

3.Dopóki są współosiowo ustawione, to nie będzie problemów z używaniem łożysk różnych producentów na jednej osi.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...