Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ratech Inokatsu Cutsom M16 i M4


Recommended Posts

Noszę się z zamiarem zakupu, któregoś z niżej wymienionych karabinków z zamontowanym już NPASem.

 

M16:

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/produc...=76&cat=492

 

M4:

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/produc...=76&cat=492

 

Moje pytania są następujące:

1. Czy ktoś posiada, któryś z w/w modeli?

2. Czy oba modele są dostępne w jakimkolwiek innym sklepie? (na RWC nie znalazłem). Czy ktoś zamawiał poprzez sklep RATECHA (http://en.ratech.com.tw/product/free_shipping_zone/agent_g/ino/agent_g_ino_01.php)? I może ktoś wie, jakie wersje INO (2009 czy 2010) sprzedawane są w sklepie RATECHa.

3. Czy zamontowany NPAS daje nam to, że możemy używać magazynki na CO2?

4. Ile maksymalnie mocy można uzyskać na GG i na CO2 (w przypadku możliwości użycia takich magazynków).

5. Czym różni się wersja 2010 od 2009, i czy jest gdzieś do dostania M4 Inokatsu wersja 2010?

Link to post
Share on other sites

Ja zamawiałem na ich stronie, jestem zadowolony.

 

Edit: 3. N.P.A.S daje nam to, że możemy regulować dawkę gazu (na napęd kulki lub na BB).

 

 

Trochę źle sformułowałem pytanie. Do czego NPAS służy wiem, tylko chodziło mi o to, czy po jego zamontowaniu bez problemu i szkód dla repliki będzie można używać magazynków z CO2? Czy muszą być jakieś dodatkowe przeróbki?

Link to post
Share on other sites

Czy mozesz używać Co2 to nie zależy od N.P.A.S'u. Do tego musisz mieć odpowiednie zawory, itp (giwera musi być do tego dostosowana). A co do samego N.P.A.S'a możesz używać z Co2.

 

Którą replikę Ty zamówiłeś? I ile na max mocy masz fps? Używasz GreenGazu?

 

Czy Inokatsu M16 v 2010 lub M4 v 2009 z NPASEM, mają zawory, które wytrzymają CO2?

Link to post
Share on other sites

Ja mam zupełnie co innego, AK. Także na Twoje pytania odpowiedzi nie znam bo to nie moje klimaty. Może najlepiej bedzie jak napiszesz do nich??

 

Edit: To zupełnie 2 inne konstrukcje ale na tej samej zasadzie działają ;-)

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Noszę się z zamiarem zakupu, któregoś z niżej wymienionych karabinków z zamontowanym już NPASem.

 

M16:

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/produc...=76&cat=492

 

M4:

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/produc...=76&cat=492

 

Moje pytania są następujące:

1. Czy ktoś posiada, któryś z w/w modeli?

2. Czy oba modele są dostępne w jakimkolwiek innym sklepie? (na RWC nie znalazłem). Czy ktoś zamawiał poprzez sklep RATECHA (http://en.ratech.com.tw/product/free_shipping_zone/agent_g/ino/agent_g_ino_01.php)? I może ktoś wie, jakie wersje INO (2009 czy 2010) sprzedawane są w sklepie RATECHa.

3. Czy zamontowany NPAS daje nam to, że możemy używać magazynki na CO2?

4. Ile maksymalnie mocy można uzyskać na GG i na CO2 (w przypadku możliwości użycia takich magazynków).

5. Czym różni się wersja 2010 od 2009, i czy jest gdzieś do dostania M4 Inokatsu wersja 2010?

 

ad.1 Niestety nie posiadam takiego customa. Jade na customie na bazie WA (częsci od ratecha, G&P i RS)

ad2. Mają się pojawić wg zapowiedzi u cojotów (casg.pl) ok 15-16 kwietnia jeśli dobrze pamiętam. Oprócz WGC i ra-techa niestety nigdzie więcej nie widziałem.

ad3. NPAS daje nam oprócz możliwości regulacji mocy repliki daje również to że kulki są wystrzeliwane wszystkie, poza tym będzie śmiało działał na CO2.

ad4. Nie ma na razie magazynków do tego systemu na CO2. Moc trudno mi powiedzieć bo posiadam zwykłe suwadło, więc muisz sie opierać na informacjach producenta.

ad5. Nie znam odpowiedzi na to pytanie. ;)

 

Jeśli zależy Tobie na mocy i osiągach repliki proponuje wersję M16 z dłuższa lufą wewnętrzną, co się przyłoży na wzrost mocy i skupienia.

Edited by Bartkie - CB
Link to post
Share on other sites

NPAS daje nam oprócz możliwości regulacji mocy repliki daje również to że kulki są wystrzeliwane wszystkie,

 

Nie rozumiem tego co napisałeś. Wszystkie tzn? Mam magazynek na 30 - wystrzelę wszystkie na jednym ładowaniu na max ustawionej mocy. Mam magazynek 170 kulek, też wystrzelę wszystkie na jednym ładowaniu magazynka bez straty mocy w kolejnych strzałach?

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem tego co napisałeś. Wszystkie tzn? Mam magazynek na 30 - wystrzelę wszystkie na jednym ładowaniu na max ustawionej mocy. Mam magazynek 170 kulek, też wystrzelę wszystkie na jednym ładowaniu magazynka bez straty mocy w kolejnych strzałach?

 

 

Faktycznie napisałem nie zrozumiale. Chodziło mi o to, że przy stockowym suwadle zdarza się że kulka zostanie nie wystrzelona albo zdarzają się podwójne strzały. System ten (NPAS) usuwa te problemy.

Edited by Bartkie - CB
Link to post
Share on other sites

Raczej to kwestia kulek, mi nigdy się nie zdarzył ani podwójny strzał, ani pusty. Na stockowy suwadle i dyszy. Ten z zestaw RA (NPAS) też mam, ale wstyd się przyznać... Leży nie używany, bo skoro stock działa dobrze, po co zmieniać? ;)

 

Ino jest gotowe na co2, nic nie trzeba wymienić. Jedynie brak odpowiednich magazynków. :(

Link to post
Share on other sites

A w sprzyjających warunkach atmosferycznych wystrzeli się cały magazynek o pojemności 170 kulek na jednym ładowaniu gazu?

 

 

Ogólnie wszystkie magazynki dedykowane do systemu Magna mają ok 30- 50 kulek. Myślę, że magazynki ProWina pozwolą na jednym nabiciu wystrzelić więcej niż 50 kulek przy odpowiedniej pogodzie i na stockowym suwadle. Osobiście nie testowałem tych magazynków opieram się na informacjach wyczytanych na forach internetowych

Link to post
Share on other sites

Cybul mam stalowe suwadło z systemem NPAS RaTech-a i powiem tak, na pełnej mocy to jest około 500fps przy temperaturze 12-13C wystrzele magazynek, no może półtora.

Na minimalnym otwarciu dyszki w NPAS-ie nie sprawdzałem.

Jeżeli chcesz, jutro jak będą sprzyjające warunki to spróbuje i mogę Ci też dokładnie powiedzieć ile ma fps-ów na MAX-ŚREDNI-MINIMALNE otwarcie (sprawdze to na chronografie)

Link to post
Share on other sites

Cybul mimo szczerych chęci niestety test zakończył się niepowodzeniem.

Pierwszy magazynek (50szt) zamierzałem wystrzelić na auto z pełnym otwarciem NPAS

i ku mojemu zaskoczeniu karabinek wystrzelił może 10 kulek i "zdechł" :evil:

Podejrzewam, że magazynek nie koniecznie jest szczelny (chociaż go rozebrałem i uszczelniłem) pomyślałem może to pełne otwarcie powoduje zbyt szybkie zużycie gazu :wink: Przekręciłem NPAS-a na minimum i kulka nie wyleciała nawet na 2m 8-O kulki zostawały w lufie :poddanie:

Spakowałem zabawki, tarcze i pojechałem do domu. :evil:

Po południu wpadłem na szalony :!: SZALONY :!: pomysł zakupu chińskiego magazynka, pomyślałem, że chociaż zmierze Cybulowi na chrono prędkości wylotowe na pełnym, średnim i minimalnym otwarciu NPAS-a

I tu posiadacze emek WA ciekawostka pełne otwarcie NPAS-a pierwszy strzał 7fpsów :wink: tak, tak SIEDEM fpsów drugi 4 :wink: Kulki sprężyna podała tylko dwie i koniec reszta nie podchodzi :wink: Wniosek nasuwa się sam ;-)

No nic jutro podjadę do sklepu reklamować wadliwy produkt :poddanie: może następny będzie działał, bo były trzy jeden ciekł na dzień dobry, pozostał jeszcze jeden :mrgreen: ;-)

Przepraszam Cybul może next time ;-)

Link to post
Share on other sites

Cybul mimo szczerych chęci niestety test zakończył się niepowodzeniem.

Pierwszy magazynek (50szt) zamierzałem wystrzelić na auto z pełnym otwarciem NPAS

i ku mojemu zaskoczeniu karabinek wystrzelił może 10 kulek i "zdechł" :evil:

Podejrzewam, że magazynek nie koniecznie jest szczelny (chociaż go rozebrałem i uszczelniłem) pomyślałem może to pełne otwarcie powoduje zbyt szybkie zużycie gazu :wink: Przekręciłem NPAS-a na minimum i kulka nie wyleciała nawet na 2m 8-O kulki zostawały w lufie :poddanie:

Spakowałem zabawki, tarcze i pojechałem do domu. :evil:

 

 

To takie cuda na ProWinach ?

Link to post
Share on other sites

Nie, pierwszy cud na GP drugi na chińczyku takim chyba do AGM-a gazowego :mrgreen:

O panie :mrgreen: gdybym miał prowiny to by było miodzio, albo większe jaja :mrgreen: :mrgreen:

Myślę, że powodem nie jest karabinek, bo mam już wszystko wymienine na RaTecha, a co na bogato :mrgreen: czekam aż Sebin zacznie sprzedawać magi na CO2 :lol:

ale coś mi się zdaje, że trzeba sprawe magów na CO2 do WA wziąć w swoje ręce ;-)

Link to post
Share on other sites

jeśli jeszcze masz stare części obadaj czy to samo sie dzieje na standardowym bolcie (i jeśli wymieniałeś reszte to na standardowej sprężynie i buferze) skoro na wszystkich magach pokazuje takie "cuda" to raczej nie z nimi jest coś nie tak, a z systemem gazowym , obadaj czy w bolcie jakiś paproch nie siedzi koło dyszy - moze coś blokować , może sam bolt jest źle poskładany lub ma pękniętą część w środku i puszcza gaz nie tam gdzie trzeba , jeśli nic z tych rzeczy to zgadaj sie z kimś kto ma m4 gbb w podobnym systemie i porównaj może coś jest źle poskładane w samym mechanizmie spustowym

wszystko to tylko gdybanie z mojej strony ale co masz do stracenia

btw. kiedy Ci zaczął tak świrować gun?

Link to post
Share on other sites

Chyba znalazłem przyczyne (? CHYBA ?) przed oddaniem do serwisu inaczej spadał kurek na zawór, to znaczy był inny dźwięk, uderzenie było jak by mocniejsze. Rozebrałem replike i spróbowałem podgiąć sprężynę kurka jest jak by lepiej mogę strzelać szybkim dubletem poprzednio pierwsza leciała ideolo druga wypadała 2m za lufą :lol: Teraz szybkie 4 dublety i wszystkie osiem leci w kierunku celu ;-) Ale cały czas cieknie mi ten p...pitolony magazynek :evil: Nie mam już do niego siły, wkurza mnie to bo nawet porządnie nie mogę postrzelać z tej repliki :evil: Z kolei jako eksponat na ściane to za drogo, oryginał pozbawiony cech użytkowych byłby tańszy :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Panowie. Gdzie dokupić dyszę do pierwszej wersji suwadła INOKATSU? Pękły mi 2 rygle przy zacince i teraz nie podaje bez zaciachów wogóle.

 

Mówię tu o suwadle gdzie blokadę dyszy stanowi okrągły pin a nie prostokątna płytka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...