Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16A4 JG + M140 + LiPo 11.1V


Recommended Posts

Używałem tej repliki w podobnej konfiguracji przez dokładnie rok (m140 systemy). GB zdechł dopiero jak tej zimy zamordowałem go przy -20st C. (wiem, to było głupie). Początkowo 4 miesiące jechałem na stockowej batce 8,4 (shuangbao zdaje się) i rof był średnio przyzwoity - niewiele gorszy od kolegów. Potem włożyłem 10,8 firefox - rof boski, zwłaszcza że batka ładowana 12V prostownikiem (400mAh). Replika wytrzymała do ferelnej "zimnej" strzelanki. Nigdy jej nie oszczędzałem i mimo, że wszyscy mi mówili, że mi GB pęknie - mówiłem sobie "trudno wtedy kupię drugi". Zawsze na Full auto; często serie typu cały Hi cap 300 kulek - jako ogień zaporowy (ciągle go podkręcając drugą ręką oczywiście :-) ). Ogólnie: okrutne katowanie repliki. Wystrzeliłem nią lekko 10 paczek kul po 4000szt. zanim zdechła. Te GB są najmocniejsze z tanich. W końcu padnie, ale wtedy kupisz nowy za 50zł. A rok radości i mocne serie full auto - bezcenne :-D Ogólnie to bardzo dobra replika. JG włożyło tu bardzo mocne części - tylko body tzeba obowiązkowo wymienić na metalowe - chodzą na allegro chińskie po 150zł - naprawdę warto - dużo większa stabilność lufy i realizm. Zębatki są świetne i do dziś nie noszą śladów zużycia (raz zjadły stockowy tłok jakieś 2 miesiące temu). Fajnie wygląda z krótkimi magami i lunetą - taka para snajperka się robi. Wymień też dyszę i komorę hopup w przyszłości. Lufa stockowa jest bardzo w porządku - porównywałem celność z kilkoma preckami renomowanych firm (509mm) i nie ma wielkiej różnicy - myślę, że nie warto - choć mogę być w błędzie, ponieważ sam u siebie nie miałem. Pozdrawiam jako user m16 JG!

 

P.S. Używałem stockowej batki shuangbao 1500mAh w stockowej (oprócz sprężyny) konfiguracji i nie miałem strzelanki (nawet przy około 0st. C, żebym co najmniej 4 hicapów nie wystrzelił.

Edited by kolarz1111
Link to post
Share on other sites

A ja powtórzę to co pisałem nie raz to jest chińczyk i jednemu wytrzyma 20 000 BB a innemu 200 . Ostatnio kupiłem używaną tą replikę , półroczna , baterie jak i GB stok . Pół GB pęknięte , ja wrzuciłem M120 i firrefoxa 10.8 i katuję zobaczę ile BB wytrzyma mi druga połowa .

Link to post
Share on other sites

nie prąd, a porządne złożenie repliki. Firefoxy nie generują dużego prądu a mimo to 8.4v 1500mah ciągnie m140.

Porządne złożenie repliki zmniejsza pobór prądu, gdy jest słabo złożona potrzeba go więcej - więc to wydajność prądowa akumulatora wpływa na to, czy naciągnie sprężynę.

 

Firefoxy nie generują dużego prądu? W porówaniu do czego? Mierzyłeś?

 

Seger dobrze napisał:

nawet 7,2v da radę ale zalezy od ogniw, silnika, zębatek itd.
Link to post
Share on other sites

Firefox 1500mah generuje 4/5A prądu. nie mierzyłem - przeczytałem na ogniwie. Ogniwa GP osiągają 30A, lipole nawet 150A, jest różnica ?

 

Mnichu mówimy tu ciągle o jednym przypadku - full stock JG i m140. Przykładowo silnik eg700 Tokyo marui ciągnął mi m160 na malutkim akumulatorku żelowym 6v 1300mah - ROF nie powalał, reakcja na spust tez, ale działało.

 

Tak jak Przemek10 napisał każdy chinol jest inny... mimo że producent ten sam.

Link to post
Share on other sites

Firefox 1500mah generuje 4/5A prądu. nie mierzyłem - przeczytałem na ogniwie. Ogniwa GP osiągają 30A, lipole nawet 150A, jest różnica ?

Ehh, twoja wiedza mnie powala. 4/5A to jest oznaczenie rozmiaru ogniwa, nie jego wydajności prądowej. Firefoxy bez problemu oddają +20 amper. Myślisz, że jakakolwiek replika była by wstanie strzelić przy 5 amperach? Przy M100 replika już pobiera koło 9-10A.

 

Mnichu mówimy tu ciągle o jednym przypadku - full stock JG i m140. Przykładowo silnik eg700 Tokyo marui ciągnął mi m160 na malutkim akumulatorku żelowym 6v 1300mah - ROF nie powalał, reakcja na spust tez, ale działało.

Ja w tym nie widze niczego dziwnego. Potwierdza to tylko to, co napisałem kilka postów wyżej - że nie napięcie, a prąd jest potrzebny do naciągnięcia sprężyny.

Edited by _Mnichu
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Tak , wsadzałem takie do paru JG 3 gen i sam też mam , idealna szczelność gumka-komora-dysza-głowica cylindra .

 

Edit.

A się zdziwiłem , właśnie looknąłem na ASGshop ta sama dysza co u krakmanów miała opis BU u nich jest zwykła więc już sam nie wiem , grunt że chodziło mi o tą dyszę :

 

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=336

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Czy zetawienie:

 

M16A4 JG IIIgen. + M140 Guarder + Lipo 11.1V Firefox'a

 

da radę?

 

Czy szkielet gearboa wytrzyma?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Tak, między komorę a body włóż jakaś gumę i zamykaj na sile, wtedy GB będzie cały.

Kup FTK JBU za 189zł i będzie śmigać. W sumie całość wyniesie ciebie 240zł i powinno być do 500fps.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...