Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Hej,

Potrzebuję waszej pomocy, gdyż posiadam GB CA.

Wymienione części to tylko dysza i sprężyna M130 Deep Fire.

 

I w tym problem, gdyż kiedy jeszcze miałem sprężynę M100, wszystko hulało ładnie, teraz zamontowałem M130 [DF] i nie chce naciągnąć sprężyny.

Posiadam batkę 10,8v G&P 3300mah NÓWKĘ.

 

Problem jest dziwny, bo przed chwilą znów wmontowałem M100 i strzelał aż miło.

Akumulator jest do końca naładowany.

Teraz znów włożyłem M130 i o dziwo naciągnął sprężynę 1 raz i drugi raz już nie do końca. Naciskam spust i jest reakcja, tak jak by chciał, a nie może.

 

Co z tym fantem zrobić? GB jest nowy. Naprawdę nie wiem co na o poradzić.

Link to post
Share on other sites

Z zmierz opory na kablach , 10.8 i M100 to powinno wypluć Ci tłok przez lufę ;-) .

Bez przesady. Full stock CA M15, kable z MOSFETem + 12V RC Sanyo NiCD 2400, kilka serii po około 50 kulek puszczonych w krótkim odstępie czasu, replika nawet się nie zająknęła.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Jest ok, wymieniłem silnik na JG III gen i hula jak trzeba ;)

Lecz jest kolejny niedostatek, a mianowicie:

 

kolega ma M16 Boyi, wymienił w niej tylko:

- sprężynę na M120

- lufę na prec systemy

- gumkę systemy

- batkę 9,6v

 

kiedy zobaczyłem jak strzela, zamurowało mnie... zasięg był ZNAKOMITY.

 

Ja mam M4 CA, wymieniłem:

- listwę popychacza na CA, bo stara się złamała

- sprężynę na M130

- silnik JG III gen

- komorę HU CA

- gumkę systemy

- dyszę Deep fire uszczelnioną metalową

- batka G&P 10,8v 3300mAh

 

zasię poprawił się niż poprzednio, lecz w cale nie jest duży, co przy nowym GB CA i ww. częściach powinien być niezły,

 

Oboje używaliśmy kulek 0,25g.

 

Czym to jest spowodowane?

Czyżby A&K dawało BU w stocku?

Czym mógłbym polepszyć zasięg mojej emki? Wydaje mi sięże ostatnią deską ratunku może być zestaw BU guardera? Da to poprawę?

Link to post
Share on other sites

1)Kolega ma precke, Ty nie :P [ Tzn. kulka jest bardziej ściśnięta w lufie, stawia opór większą powierzchnią, czyli jest mocniej pchnięta ;)]

 

2)To co kolega wyżej, szczelność! Bawiłeś się teflonem, oringami itp. ??

Jak dysza współgra z gumką i komorą ;)

 

3) Zapytaj kolegi jaki ma dystanser w HU?? Może masz za mały, albo za słabo kręciłeś??

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

w komorze jest teflon-fix, podobnie jak w miejscu gdzie łączy się komora z GB, też jest warstwa teflonu. Wydaje mi się, że dobrze złożyłem GB. Precka? większość mówi że daje max +5fps.

Co do dystansera, to możliwe że w nim tkwi problem, gdyż jest trochę "pęknięty" a dokładniej przerwany w jednym miejscu a do tego baaaardzo miękki w porównaniu do stockowego Boyi. Jak będę zamawiał niedługo coś, to kupię dystanser, może to właśnie w nim tkwi problemos. ;)

Link to post
Share on other sites

Dystanser moze byc twardy jak gumka jest miekka i odwrotnie.

Sprawdz gdzie masz nieszczelnosc - test strzykawki na glowicy cylindra, potem na dyszy, potem na wlozonej komorze w otwarty gearbox i jeszcze sprawdz czy na gumce w hopie ci nie ucieka (mialem tak ostatnio z gumka systemy... strzykawka do samej gumki hopa, co z tego jak wylatywalo powietrze miedzy lufa a komora... nawet teflon nie pomogl. Za to wymiana gumki na guardera owszem).

Link to post
Share on other sites

Napisałeś: "w komorze jest teflon-fix, podobnie jak w miejscu gdzie łączy się komora z GB, też jest warstwa teflonu. "

Nie wiem po co uszczelniać miejsce łączenia komory HU z GB przecież i tak całe powietrze ucieknie magazynkiem więc nie da Ci to nawet 1 fps'a. Jeśli dałeś za dużo taśmy teflonowej w tym miejscu, to komora HU może nie wchodzić do końca w GB. Przez to dysz nie będzie dochodzić do gumki HU, a tym samym cały układ straci szczelność. Pamiętaj spasowanie dyszy i gumki HU musi być co do milimetra, więc jeśli oddaliłeś komorę HU(i tym samym gumkę HU) od dyszy to najprawdopodobniej straciłeś szczelność. Dlatego radzę Ci wyjąć te taśmę teflonową.

Link to post
Share on other sites

No to musisz sprawdzić szczelność dysz w komorze HU i głowicy tłoka w cylindrze.

Włóż dysz do komory HU, zatkaj dysz palcem i dmuchnij w lufę. Jeśli powietrze będzie lecieć to albo jest za krótka dysz, w co wątpię, albo masz źle zamontowaną gumkę HU.

Szczelność w cylindrze przypuszczam, że wiesz jak sprawdzić.

Edited by tomash21
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze primo:

Wywal cały teflon od razu. W replikach CA jest to ostatnie co potrzeba, a dodaje dodatkowe, niepotrzebne czynniki.

 

Po drugie primo:

Nigdzie nie napisałeś, czy robiłeś test strzykawki.

 

Po trzecie primo:

Przy takiej sprężynie stockowa głowica cylindra może puszczać powietrze.

 

Po czwarte primo:

Dystanser można spoko przyciąć z kabla i kulki lecą bosko. Widać nie przyłożyłeś się wystarczająco, albo wziąłeś za gruby kabel.

 

Po piąte primo - ultimo:

Jaką masz gumkę hopka i po co wymieniałeś w CA komorę? Jaką masz teraz?

Link to post
Share on other sites

Mam teraz komorę CA, emkę boyi, ale GB nowy CA. (plus te wymienione części w nim).

Tzn tak, może to być też wina głowicy cylindra, bo jest ona wzięta z replik PJ (ta "rurka" w głowicy cylindra jest wyjmowana :F i nie siedzi dość ciasno w cylindrze), wydaje mi się że w tym jest problemik. Trzeba byłoby wymienić układ cylindra, mam parę groszy, więc mógłbym zakupić borkę. Jaką byście polecili? czy BU Guardera jest ok? A może CA? tak, żeby cenowo nie przekroczyło te 200~250 zyli.

Link to post
Share on other sites

Dziś zmieniłem magazynek na stanag JG i zasięg wzrósł :)

Jest bardzo dobry!

Wcześniej używałem magów Boyi (thermoldy kanadyjskie).

Czyli jest to wina nieszczelności pomiędzy magiem a komorą HU.

A kolejna rzecz, bo kulki lecą rykoszetami, co prawda daleko, ale raz na lewo raz na prawo.

Zdjąłem gumkę z lufy i "ooooo". gumka ma dwa nacięcia, pomiędzy poduszką, pewnie zimą musiała pęknąć i przydałoby się ją wymienić na jakąś madbulla. np. tą? http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3129

 

Ze Strzykawką nie testowałem nic.

Link to post
Share on other sites

 

Ze Strzykawką nie testowałem nic.

 

Bez tego testu w życiu bym nie złożył GB do "kupy" :-F

 

Później masz takie przypadki, że M120 ma więcej fps niż M130 :???:

 

Proponuje sprawdź to, i ew. doszczelnij głowice cylindra teflonem ;)

No chyba, że będzie szczelny :strach:

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Czyli jest to wina nieszczelności pomiędzy magiem a komorą HU.

Niestety nie. Szczelność między magiem, a komora nie ma wpływu na zasięg wcale. Po prostu tamte wcześniejsze magazynki miały odrobinkę inaczej wykonane kominki i w momencie zapinania maga komora hopa była odsuwana od GB, przez co dysza nie uszczelniała się na gumie.

Trenowano to niejednokrotnie w wielu replikach, szczególnie widoczne w replikach, gdzie komory są stabilizowane na sprężynach. W przypadku replik z komorą przymocowaną w miarę na stałe do body, najczęściej w takim przypadku, występują problemy z podawaniem kulek.

Nawet nie pisz o tym, że nie robiłeś sobie testu w trakcie składania i wymiany elementów, bo w takim razie - po co rozkładałeś? Zawsze trzeba sprawdzić czy jest ok ;-).

Link to post
Share on other sites

Zdjąłem gumkę z lufy i "ooooo". gumka ma dwa nacięcia, pomiędzy poduszką, pewnie zimą musiała pęknąć i przydałoby się ją wymienić na jakąś madbulla.

 

Gumka raczej nie pękła, gumki się ścierają a nie pękają (ja przynajmniej nigdy nie słyszałem, żeby gumka pękła) Nacięcia najprawdopodobniej zrobiłeś sam przez nieumiejętne wyjęcie lufy wraz z gumką z komory HU.

Link to post
Share on other sites

Gumka raczej nie pękła, gumki się ścierają a nie pękają (ja przynajmniej nigdy nie słyszałem, żeby gumka pękła) Nacięcia najprawdopodobniej zrobiłeś sam przez nieumiejętne wyjęcie lufy wraz z gumką z komory HU.

 

Nie umiejętnie? Mam pewne doświadczenie w wyjmowaniu/wymienianiu gumek HU. Zawsze radziłem sobie z różnymi problemami, lecz niektóre są nieuniknione lub często poznać w czym sęk, muszę spróbować z wymianą gumki.

Edited by szturmowiec
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...