Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

modelarskie zamienniki orginalnych baterii stockowych


Recommended Posts

Rozładowywałem baterie żarówką i zepsułem sam na własne życzenie. Teraz mam taką sprawę - czy akumulatory modelarskie nadają się również do replik AEG i czy modelarskie 8,4V to to samo co airsoftowe 8,4V? Czyli czy mogę kupić akumulatorek modelarski 8,4V i będzie działać tak samo jak na airsoftowym oryginalnym akumulatorku 8,4V? Mam replikę CM.036 z kolbą stałą. Pytam, bo te modelarskie są znacznie tańsze i mają wyraźnie większą pojemność mAh.

Edited by ulin1
Link to post
Share on other sites

pojemność modelarskich to jest jakieś 3800 - 5000 mAh więc pojemność większa nie jest mi potrzebna. Chodzi mi raczej o więcej woltów "V" czyli większa szybkostrzelność repliki i większy zasięg.

Powiedzcie proszę jeszcze czy powiedzmy akumulatorek modelarski 8,4V i pojemności np. 3800 mAh wytrzyma tyle samo czasu przy takim samym użytkowaniu co identyczny akumulatorek sprzedawany z przeznaczeniem ASG? (pomijając że różne firmy = różna żywotność).

I jeszcze niech mi ktoś powie ostatecznie czy z powodzeniem można stosować te modelarskie akumulatorki jako zamienniki do oryginalnych ASG i jak one sprawdzają się w niskich temperaturach - lepiej czy gorzej i czy można ładować je ładowarka mikroprocesorową?

 

Mam na myśli jedynie akumulatorki NI-MH.

Edited by ulin1
Link to post
Share on other sites

Kolego złoty,

 

W modelach RC jest taki sam "prąd" (nie mam na myśli natężenia) jak w replikach. Baterie Ni-MH w ASG są tak samo niklowo-wodorkowe jak w modelarstwie. Różnice mogą być w jakości eletrolitu i wykonaniu baterii, ale to zależy od firmy, a nie od modelarstwa czy ASG.

Bateria sanyo NiMH 3800 do ASG będzie tak samo żywotna jak do RC (PS. nie wiem czy sanyo robi nimh'y).

Do czego te pytania Ci są w ogóle potrzebne???

Pakiety modelarskie są przeznaczone do innego rodzaju użytku. To co dla nas jest wystarczające, dla modelarzy nie nadaje się do niczego.

Widziałem w akcji baterie składane u modelarzy, wygodna sprawa, bo można sobie z wybranych ogniw zrobić pakiet o wybranej wielkości i kształcie. Ale cudów nie oczekuj. To są takie same akumulatory jak wszystkie inne, działają na tej samej zasadzie.

Link to post
Share on other sites
Chodzi mi raczej o więcej woltów "V" czyli większa szybkostrzelność repliki i większy zasięg.

 

Większy zasięg?

To ile bateria ma woltów nie ma żadnego wpływu na zasięg repliki. Kiedyś był robiony test na redwolfie (o ile dobrze pamiętam) z którego wyszło, że woltaż baterii nie zmienia wartość fps repliki.

Link to post
Share on other sites
Bateria sanyo NiMH 3800 do ASG będzie tak samo żywotna jak do RC (PS. nie wiem czy sanyo robi nimh'y).

...

Pakiety modelarskie są przeznaczone do innego rodzaju użytku. To co dla nas jest wystarczające, dla modelarzy nie nadaje się do niczego.

 

Sam sobie przeczysz... W modelach zazwyczaj pakiety dostają tak po tyłku że u nas to mają jak w raju.

 

Ale cudów nie oczekuj. To są takie same akumulatory jak wszystkie inne, działają na tej samej zasadzie.

 

Tak... Szczególnie ogniwa selekcjonowane, czy specjalne serie wyłącznie na rynek modelarski. W modelarstwie używa się np. ogniw GP (nie G&P) które biją na głowę praktycznie wszystko co jest na rysku AS oprócz sanyo choć są różne opinie.

Link to post
Share on other sites

W takim razie skoro wiem że modelarskie nadają się do ASG mam ostatnie pytanie. Jeżeli standardowa bateria w replice ma oznaczenie KAN 8,4V 1100mAh 2/3A a bateria którą chcę kupić ma oznaczenia http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=12015 to czy mogę bez obaw kupić tą baterię Sanyo? Kolejna bateria która byłaby mi przydatna do innej repliki mniej używanej to http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=608 i czy ta bateria również będzie spełniała swoją rolę?

Link to post
Share on other sites
Sam sobie przeczysz... W modelach zazwyczaj pakiety dostają tak po tyłku że u nas to mają jak w raju.

 

 

Hehehe :) no większość nimh jakie miałem dostawały mocno pod dupie, prąd chwilowy ponad 200A. Co prawda całkowity czas pracy nie przekraczał kilku minut, ale niewyselekcjonowane ogniwa potrafiły wybuchać :) Te które przeżyły nadal trzymają pojemność i pięknie zasilają repliki nawet w zimie.

Link to post
Share on other sites

W takim razie skoro wiem że modelarskie nadają się do ASG mam ostatnie pytanie. Jeżeli standardowa bateria w replice ma oznaczenie KAN 8,4V 1100mAh 2/3A a bateria którą chcę kupić ma oznaczenia http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=12015 to czy mogę bez obaw kupić tą baterię Sanyo? Kolejna bateria która byłaby mi przydatna do innej repliki mniej używanej to http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=608 i czy ta bateria również będzie spełniała swoją rolę?

 

 

pierwsza ok chyba ze wejdą ci ogniwa largre. jaka replika ? gdzie bateria ? w kolbie ? jaka kolba ?

druga bateria to jest do dupy a nie replik ( przepraszam za wyrażenie) ale w rc takie ogniwa sie stosuje najwyzej do zasilania odbiorników i serw gdzie prąd jest max 8A a nie jak w replikach 15-30A

Link to post
Share on other sites
Sam sobie przeczysz... W modelach zazwyczaj pakiety dostają tak po tyłku że u nas to mają jak w raju.

Dlatego zwykła bateria ASGejowa typu Shuangbao czy inny firefox raczej się nie sprawdzi w RC. A może się pomyliłem?

 

To ile bateria ma woltów nie ma żadnego wpływu na zasięg repliki.

No chyba że będziesz miał taki rof, że tłok zrobi dwa cykle zanim kulka z lufy wyleci :lol:

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

replika to CM 0.36 (kalach z kolbą stałą) no i bateria LARGE nie mieści się w kolbie, ale mi to nie przeszkadza. Staram się ograniczać do 8,4V ale może niepotrzebnie? Co to jest ten ROF ?? Można stosować baterię gdzie prąd rozładowania wynosi np 50A czy to jest ważna informacja ile wynosi prąd rozładowania? Na co to się przekłada w replice?

 

http://www.allegro.pl/item1028399778_traxx...000mah_bcm.html warte uwagi do repliki?

Edited by ulin1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...