Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam mam takie pytanie czy jesli izolacja na kabelkach jest przecieta(zyla dobra), ptzetarte maja wplywa na dzialanie repliki ? np moze sie bateria szybciej zuzywac albo cos ? bylbym wdziecnzy za odp

 

Czy w takim przypadku zaizolowac tasma i bedzie wszystko dobrze a moze nie ?

Link to post
Share on other sites

Nie, nie ma najmniejszego.

 

To że kable są w izolacji to wymysł producentów, aby podnieść cenę. Większość zaawansowanych użytkowników usuwa izolacje, aby prą szybciej płynął. Dodatkowo brak izolacji poprawia wymianę ciepła- kable szybciej oddają ciepło (stygną) dzięki czemu wydajniej przewodzą prą niż te zaizolowane.

 

Izolacje są dla mięczaków.

Link to post
Share on other sites

Kiedy ja piszę bardzo poważenie. Widać Ty należysz do mięczaków używających izolacji. Na pewno jesteś członkiem lobby izolacyjnego i tłamsisz każde słowo prawdy.

 

Jak tylko CBŚ, ABW, prokuratura i US zakończy sprawę działającej nielegalnie Gildie Serwisantów (może też jesteś jej członkiem i Ciebie też powinni prześwietlić) wezmą się i za was- Mroczne Lobby Sprzedawców Izolacji. Wasze dni są policzone.

 

Nie uda wam się zamknąć ust osobom głoszącym prawdę.

Link to post
Share on other sites

Czy w takim przypadku zaizolowac tasma i bedzie wszystko dobrze a moze nie ?

 

Zamiast taśmy izolacyjnej, która może Ci się odklejać, kup "koszulki" termokurczliwe, koszt paru groszy, a nakładasz na kabel, podgrzewasz zapalniczką i hula, choć jeżeli to jest małe przecięcie to Ci się z kablami nic nie stanie.

 

 

Twierdzenie znawcy mrBazyl'a już przemilczę.

Link to post
Share on other sites

Zamiast taśmy izolacyjnej, która może Ci się odklejać, kup "koszulki" termokurczliwe, koszt paru groszy, a nakładasz na kabel, podgrzewasz zapalniczką i hula, choć jeżeli to jest małe przecięcie to Ci się z kablami nic nie stanie.

Twierdzenie znawcy mrBazyl'a już przemilczę.

 

 

Antek6, brawo za sprawne i szybkie zrozumienie tekstu okraszonego delikatnie ironią i prześmiewczym charakterem!!! :ok:

Link to post
Share on other sites

Witam mam takie pytanie czy jesli izolacja na kabelkach jest przecieta(zyla dobra), ptzetarte maja wplywa na dzialanie repliki ? np moze sie bateria szybciej zuzywac albo cos ? bylbym wdziecnzy za odp

 

Czy w takim przypadku zaizolowac tasma i bedzie wszystko dobrze a moze nie ?

 

jezeli izolacja jest "nieszczelna" to moze to prowadzic do zwarcia. wtedy pojawia sie ogromny prad co skraca zywotnosc baterii i moze doprowadzic do spalenia sie elektrycznych ukladow mi: silnik. samo przetarcie jeszcze niczego nie znaczy. jesli natomiast izolacja jest zerwana, musisz kabel koniecznie zaizolowac. tasma izolacyjna bedzie dobra na miejscowe zerwania, lesli natomiast kabel jest calkowicie przeciety lepiej zlaczyc to za pomoca koszulki termokurczliwej. mam nadzieje ze pomoglem.

Link to post
Share on other sites

Łączę się z Bazylem. Izolacja jest dla mięczaków. Prawdziwi spece izolację usuwają, wszak kabel chłodniejszy ma mniejszy opór. Dodatkowo jak kabel sobie dotyka do GB i silnika to one działają jak radiatory i całość przewodzi jeszcze lepiej ;-) .

Link to post
Share on other sites

elektryka prąd nie tyka, tylko z dala napie****a :D ja gdy zauwaze przetarcie izolacji na przewodzie od razu go wymieniam, w kolbie mam zastosowana osłonę na kabel od batki. ( wydatek rzedu 3-4zł za metr a dobra sprawa... )

Link to post
Share on other sites
Za pare zł można kupić nowe kable wiec ja bym wymienił kabelki

 

Pokaż gdzie, to kupię 20 metrów!

 

Ja tam uszkodzony kabel zaklejam. Jeżeli to jest poważne uszkodzenie typu przerwane żyły wymieniam cały kabel. Kable silikonowe są drogie i delikatne więc kiedy następuje małe uszkodzenie nie ma sensu wymieniać od razu całości.

Link to post
Share on other sites

W TME 1 metr przewodu 2.50, kosztuje 2.49zł, niestety trzeba kupić szpule 100m :wink;

 

Aczkolwiek zawsze można się złożyć, z innymi serwisantami.

@poldeck:

 

Ja tego nawet nie komentowałem.

 

Jak organizowałbyś coś takiego to koło 20 metrów sobie rezerwuję na dzieńdobry.

 

Edyta: 10 czarnego, 10 czerwonego ;)

Edited by cziman
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...