Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Za "duża szczelność" w zestawie cylindra? Czy przeciwnie za mała?


Recommended Posts

Witam. Mam taki problem ze szczelnością w cylindrze.

Moja hipoteza to taka, że nie można dać zbyt dużego ORINGA na gł. tłokową.

 

Mam replikę G&G części stock.(info. ze sklepu: 360fps, przy cylindrze typ "0")

 

Jakiś czas temu!

Doszczelniłem głowice cylindra teflonem, wsadziłem nowy oring na tłok, nasmarowałem zębatki i zestaw cylindra. stockowy cylinder zmieniłem na typ "2". Uzyskałem z tego na chrono: ok. 360fps

 

 

Aktualnie!

Zakupiłem zestaw cichych głowic P&J( te z czerwoną głowicą tłokową)

Dysza z gł. cylindra pokryła się idealnie. Gł. cylindra oczywiście potraktowałem z taśmy teflonowej. Na gł. tłoka wmontowałem dość duży oring, który wszedł z oporem do cylindra, ale nie "zostawił z boku" żadnej luki, tylko ładnie docisnął głowice do cylindra.

Wyszła mi bardzo szczelna strzykawka. Tłok z głowicą jest dosyć mocno osadzony w cylindrze i super banalnie się go nie da wyciągnąć (chiński silnik, bez noedymów na 8,4 lajtowo ciągnie) ręką, muszę wyjąć cały zestaw cylindra, żeby sobie go "pociągnąć do siebie".

Na wcześniejszym zestawie było lżej :-F i nie musiałem wyciągać zestawu tylko wystarczyło "włożyć" palec w tłok i "do siebie" :mrgreen:

 

Ponieważ z fizyki wiem że P=W/t

To rozumiem, że im dłuższy czas(t) to mniejsza moc(P). [Praca(W)- jest stała<M90>]; A im krótszy czas tym większa moc.

 

Moim zdaniem jeśli dałem większy opór tłokowi i głowicy, zwiększyłem czas "lotu" tłoka, to mi fps'y spadły. Spadek "aktualnie" jest dosyć widoczny straciłem jakieś +- 5-10m zasięgu, no i widać jak kulas zmniejszył prędkość.

 

Nie wiem czy mam tutaj racje, pewnie nie? :wink:

Proszę swoje wypowiedzi podpierać jakimiś "doświadczeniami" :killer:

 

Jeśli gdzieś zbłądziłem proszę poprawić.

Pzdr.

 

EDIT: Głównie chodzi mi o to czy mam rację, czy się myle?? :twisted:

No i czy mam zmienić tylko ORING na tłoku(pewnie i tak to zrobię dla doświadczenia:P )- czy szukać jakiejś nieszczelności??

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego jak za duża szczelność. Spadek zasięgu jest objawem albo kiepskiej wydajności GB (np zbyt luźny oring, niedziałający anti-reversal) albo problemu z komorą (niedochodząca dysza, luzy, źle założona gumka itp)

 

Próba ciśnienia na strzykawkę działa tylko wtedy gdy strzykawka "robi się" w pierwszych 5-10mm tłoka, bez kombinowania, stukania itp..

 

Coś masz nieszczelne i tyle. Daj replikę do złożenia komuś z chrono i niech dłubie, bo na oko tego dobrze nie zrobisz.

Link to post
Share on other sites

Próba ciśnienia na strzykawkę działa tylko wtedy gdy strzykawka "robi się" w pierwszych 5-10mm tłoka, bez kombinowania, stukania itp..

 

Coś masz nieszczelne i tyle. Daj replikę do złożenia komuś z chrono i niech dłubie, bo na oko tego dobrze nie zrobisz.

 

 

No spoko wiem jak wygląda strzykawka ;))

 

To czemu wcześniej na stocku przy M90 uzyskałem 360fps, gdzie specshop przy tym złożeniu daje ok.320-330fps.(Chodzi mi o replke M4A1 Eco.- wszystkie części mam te same)

Składam nie pierwszą replikę i nie pierwszy raz.

 

No, ale dzięki za szybką odp.

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Zmieniłem ORING na odrobinę mniejszy, też jest strzykawka, ale tłok w cylindrze chodzi luźno.

Szkoda że jest ciemno i nie widzę kulki, ale na słuch wydaje mi się że jest szybszy lot kulki(kulka szybciej trafia w taki jeden dach działkowy niż wcześniej, może mi się zdawać ), tzn. fps wzrosły ;]. Nie jest to pewne info więc się tym nie sugerować :D

Jutro z rana postrzelam to dam znać co i jak - do tego czasu proszę się powstrzymać z komentarzami ;];] :mrgreen:

PZdr.

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites

Hmmm... A powiedz mi jak pracował tłok z głowicą i tym nowym oringiem bez zatykania głowicy cylindra?? Jak podczas strzykawki się zachowywał gdy go cofałeś? Jeżeli wyczuwałeś opory, to rzeczywiście mogłeś trochę mocy stracić. Zwłaszcza ze m90 jest dość miękkie i cięższa praca tłoka mogła się odbić na osiągach.

No i jeżeli uszczelniał się podczas cofania, co mogło się zdarzyć przy grubszej uszczelce, to też ma niebagatelny wpływ na odległość. Tak ja to widzę ;-)

Link to post
Share on other sites

Hmmm... A powiedz mi jak pracował tłok z głowicą i tym nowym oringiem bez zatykania głowicy cylindra?? Jak podczas strzykawki się zachowywał gdy go cofałeś? Jeżeli wyczuwałeś opory, to rzeczywiście mogłeś trochę mocy stracić. Zwłaszcza ze m90 jest dość miękkie i cięższa praca tłoka mogła się odbić na osiągach.

No i jeżeli uszczelniał się podczas cofania, co mogło się zdarzyć przy grubszej uszczelce, to też ma niebagatelny wpływ na odległość. Tak ja to widzę ;-)

 

 

Oj.... kolego nie czytasz ze zrozumieniem, wszystko to co mówisz opisałem :D :D (to nie złośliwość !)

 

Tłok z głowicą jest dosyć mocno osadzony w cylindrze i super banalnie się go nie da wyciągnąć (chiński silnik, bez noedymów na 8,4 lajtowo ciągnie) ręką, muszę wyjąć cały zestaw cylindra, żeby sobie go "pociągnąć do siebie".

Na wcześniejszym zestawie było lżej teeth.gif i nie musiałem wyciągać zestawu tylko wystarczyło "włożyć" palec w tłok i "do siebie" icon_mrgreen.gif

 

No tak jak pisałem wydaje mi się że tłok z za dużym oporem "gonił" do końca cylindra.

A zwiększając czas powrotu sprężyny do pierwotnej postaci(rozłożonej) tracimy fps(moc-P)

Reszta wg. wzoru ;):)[Że tak napisze UP] :wink:

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites

No tak, więc czego oczekujesz od forumowiczów?? Skoro w twoim pytaniu już jest odpowiedź?? Upewnienia się, że masz rację?? Tak , masz :wink: Z resztą sam to sprawdziłeś, a jutro będziesz miał pewność...

 

Ok. Spokojnie bez nerwów :twisted:

 

Tak, od forumowiczu oczekuje potwierdzenia mojej hipotezy (zresztą jest napisane w pierwszym poście)

W moim pytaniu jest odpowiedź ??

 

Nie wiem czy mam tutaj racje, pewnie nie? :wink:

Proszę swoje wypowiedzi podpierać jakimiś "doświadczeniami" :killer:

 

Jak będę miał pewność to napisze, i przynajmniej początkujący "upgrejdziarze"

nie zrobią takiej wtopy jak ja. Czytałem na forum, że można doszczelnić replike, a najlepiej wymienić ORING gł. tłokowej(tak gdzieś czytałem, "buszując" po forum) i użyć teflonu(to się zgadza).

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites

Tak, wszystko dobrze doczytałeś, ale oring należy wymienić z głową. Nie każdy będzie pasował, co z resztą wiesz. Jak dobieram do konkretnego zestawu, to próbuję kilka o tych samych wymiarach i wbrew pozorom każdy inaczej się uszczelnia. Inni producenci, inne mieszanki gumy, inna praca na głowicy tłoka. A te które odrzucam wcale nie są do niczego, bo w innym zestawie może akurat przypasuje.

 

Skoro rzeczywiście nie znałeś odpowiedzi to zwracam honor, ale tor twojego rozumowania był jak najbardziej poprawny. Nie mylisz się w swoich przypuszczeniach.

I wbrew pozorom nie denerwuję się grrrrrrrr :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Ech kolejny który zakupił wyciszony zestaw P&J i nie wie co jest grane.Bamber opisywałem to już ale powtórzę .

 

Głowica tłoka wyciszona P&J ma jakiś feler konstrukcyjny tj. test strzykawki wychodzi idealnie kompresje można uzyskać już po 1,5-2 cm ruchu tłokiem w cylindrze typ0 ale jak przyjdzie do strzelania to replika pluje kulasami,zasięg,fps spadają. Próbowałem rożnych oringów nie pomogło po prostu głowica tłoka P&J to jedne wielkie DZIADOSTWO NIE KUPUJCIE TEGO SYFU w każdym bądź razie mi sie nie udało . Jeżeli chcesz mieć wyciszony zestaw to dokup samą wyciszona głowice tłoka ale nie P&J.A z wyciszoną głowicą cylindra może śmiało współpracować plaska głowica tłoka.

 

I to nie wina cylindra ja wsadziłem typ0 do krótkiej lufy w AKS-sie i wszystko pięknie bangla i Ci co twierdzą że to w ogóle jest niemożliwe aby cylinder typ0 dobrze działał na lufie 290mm są w błędzie.

Link to post
Share on other sites

Zacznę od tego, że jak najbardziej miałem rację :killer:

Po dzisiajszych porannych testach:

1) kulka zapiernicza jak wcześniej ;)) (-+)

2)Zasięg wrócił do normy 8-)

 

 

 

Tak, wszystko dobrze doczytałeś, ale oring należy wymienić z głową. Nie każdy będzie pasował, co z resztą wiesz. Jak dobieram do konkretnego zestawu, to próbuję kilka o tych samych wymiarach i wbrew pozorom każdy inaczej się uszczelnia. Inni producenci, inne mieszanki gumy, inna praca na głowicy tłoka. A te które odrzucam wcale nie są do niczego, bo w innym zestawie może akurat przypasuje.

 

Skoro rzeczywiście nie znałeś odpowiedzi to zwracam honor, ale tor twojego rozumowania był jak najbardziej poprawny. Nie mylisz się w swoich przypuszczeniach.

I wbrew pozorom nie denerwuję się grrrrrrrr :mrgreen:

 

ORING na głowice się znalazł, ładnie pasował, a cały tłok luźno chodzi i momentalnie po zatkaniu dyszy jest strzykawka.

Może i masz racje mam tych ORING'ów kilka, nie są one jakieś firmowe tylko ze sklepu hydraulicznego[?]

 

A co do odpowiedzi, szczerze jedna osoba(ty) potwierdziłeś, czekałem na kilka osób :???:

Tylko ty się w tym orientowałeś (?), albo innym się nie chciało pisać(nic na siłę).

 

 

Ech kolejny który zakupił wyciszony zestaw P&J i nie wie co jest grane.Bamber opisywałem to już ale powtórzę .

 

Głowica tłoka wyciszona P&J ma jakiś feler konstrukcyjny tj. test strzykawki wychodzi idealnie kompresje można uzyskać już po 1,5-2 cm ruchu tłokiem w cylindrze typ0 ale jak przyjdzie do strzelania to replika pluje kulasami,zasięg,fps spadają. Próbowałem rożnych oringów nie pomogło po prostu głowica tłoka P&J to jedne wielkie DZIADOSTWO NIE KUPUJCIE TEGO SYFU w każdym bądź razie mi sie nie udało . Jeżeli chcesz mieć wyciszony zestaw to dokup samą wyciszona głowice tłoka ale nie P&J.A z wyciszoną głowicą cylindra może śmiało współpracować plaska głowica tłoka.

 

I to nie wina cylindra ja wsadziłem typ0 do krótkiej lufy w AKS-sie i wszystko pięknie bangla i Ci co twierdzą że to w ogóle jest niemożliwe aby cylinder typ0 dobrze działał na lufie 290mm są w błędzie.

 

Nie wiem jakie masz problemy, ale u mnie wszystko bangla, jest efekt strzykawki, jest ten zasięg co był przy stocku- po uszczelnieniu.

 

Co do tej drugiej części(odbiegającej od tematu :roll: ) to ktoś na forum przeprowadzał testy, osobiście nie kombinowałem posłuchałem "doświadczonych" kolegów. To M4 ma być CQB (lufa-30cm) więc dla świętego spokoju wsadziłem typ "2"

 

No, ale przecież tak samo jest, jak ktoś kupuje BU, większa objętość do sprężania, czyli wg mnie- mniej więcej typ "0" zwykłego cylindra to tyle co BU typ "1" ??

Jak coś to poprawcie mój tok rozumowania, jeszcze się w tych BU nie łapie, w rękach nie miałem, ale M16 już się prosi :-F

 

Jak dla mnie to cichy zestaw P&J- jest wart swojej ceny;]

 

A więc morał z tego taki:

Początkujący "upgrejdziarze" nie ma co przesadzać z doszczelnianiem głowicy tłoka!!

Tłok musi chodzić dosyć luźno :killer:

 

 

Jak gdzieś coś pomieszałem- to poprawiać.

Dzięki wszystkim za zainteresowanie :-P

Pzdr.

 

P.S

@ Snipernr1 Nie jestem żaden, Bamber, tylko bamper !!

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites
No, ale przecież tak samo jest, jak ktoś kupuje BU, większa objętość do sprężania, czyli wg mnie- mniej więcej typ "0" zwykłego cylindra to tyle co BU typ "1" ??

Tylko proszę Cię, nie ujawniaj tego! Ci wszyscy ludzie, którzy zapłacili za bore-up'y systemy zamiast chińskich cylindrów typ 0 mogą wszcząć zamieszki.

Link to post
Share on other sites

 

 

No, ale przecież tak samo jest, jak ktoś kupuje BU, większa objętość do sprężania, czyli wg mnie- mniej więcej typ "0" zwykłego cylindra to tyle co BU typ "1" ??

Jak coś to poprawcie mój tok rozumowania, jeszcze się w tych BU nie łapie, w rękach nie miałem, ale M16 już się prosi :-F

 

 

@ Snipernr1 Nie jestem żaden, Bamber, tylko bamper !!

Tutaj muszę Cię rozczarować, gdyż nie masz racji. Typ cylindra ma wpływ na długość pracy (jak długo sprężane będzie powietrze)- dobrze, jak jest minimalnie dłuższa niż czas potrzebny kulce do opuszczenia lufy.

Zestaw bore up to zestaw o poszerzonej średnicy. Weź pod uwagę, że dysza również jest poszerzona, a co za tym idzie przepuści więcej powietrza, natomiast czas sprężania pozostaje taki sam dla każdego typu cylindra. Wg tego wychodzi nam , że przy tym samym czasie mamy wypchnięte więcej powietrza, tym samym moc nam wzrośnie. Więc nie bez znaczenia są typy cylindrów dopasowane do konkretnej długości lufy.

AMEN

Link to post
Share on other sites

Ponieważ z fizyki wiem że P=W/t

To rozumiem, że im dłuższy czas(t) to mniejsza moc(P). [Praca(W)- jest stała<M90>]; A im krótszy czas tym większa moc.

 

:poddanie: :poddanie: :poddanie:

 

I jeszcze wierzysz, że tam siedzi sprężyna M90?

 

I niech ktoś kiedykolwiek podstawi wzór na pracę do do liczenia "mocy" repliki. Moc ma jednostkę [w] - waty. Ale proszę, nigdy więcej :cry:.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.

 

Tylko proszę Cię, nie ujawniaj tego! Ci wszyscy ludzie, którzy zapłacili za bore-up'y systemy zamiast chińskich cylindrów typ 0 mogą wszcząć zamieszki.

 

Widzę, że lubisz sobie szydzić z innych. Poprostu brawo !!!

Nie rozumiem tego!! Nie chce ci się pisać- proste nie pisz :wink:

Jak nie wiesz o co mi chodzi, przeczytaj co napisał kolega niżej.

 

 

@ rodnath

Wielkie dzięki za poprawienie i wyjaśnienie na czym rzecz polega, przynajmniej ty zauważyłeś, że napisałem

Jak coś to poprawcie mój tok rozumowania, jeszcze się w tych BU nie łapie, w rękach nie miałem, ale M16 już się prosi :-F

Jeszcze raz dzięki!

 

 

:poddanie: :poddanie: :poddanie:

 

I jeszcze wierzysz, że tam siedzi sprężyna M90?

 

I niech ktoś kiedykolwiek podstawi wzór na pracę do do liczenia "mocy" repliki. Moc ma jednostkę [w] - waty. Ale proszę, nigdy więcej :cry:.

 

Kurde!! Masz rację :wink:

Musze jeszcze pomyśleć, jak zamienia się te jednostki.

Pomyśle nad tym :mrgreen:

 

Ale dlaczego nie mogę podstawić PRACY ?? Dokładnie to tłok wykonuje prace, ale od tego jak wykona tą prace zależy "sprężystość"(tzn. szybkość powrotu do pierwotnego stanu) sprężyny :P

 

Byłbym wdzięczny, jak już zwracasz uwagę to dopisz jeszcze, jaka jest poprawna"treść"(Może brzmi jak złośliwość,ale to prośba :lol: )

 

Co do sprężyny to na pewno po ok 2 latach pracy troszkę się zbiła :P- strzelam się tylko w sezonie;]

 

 

 

 

 

Proszę nie nabijać zbędnych postów, chcesz coś poprawić, poinformować o czymś istotnym- pisz. Po co śmiecić TEMAT jakimś docinkami :roll:

 

Pzdr.

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...