Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Regulacja Silnika


Recommended Posts

Witam.

Czy mógłby ktoś zrobić zdjęcie mechanizmu do regulacji silnika w gb v7 ?

 

U mnie jest pusto za silniczkiem i nie mam pojęcia jak to wygląda.

 

Czy może da rade samemu dorobić ten mechanizm ?

Może ma ktoś jakiś patent na rozwiązanie tego problemu ?.

 

Chodzi dokładnie o to miejsce za silniczkiem w obudowie.

Sprężyna z przodu odpycha silnik od zębatek

 

A może tez ktoś posiada ta część na sprzedaż ?

Link to post
Share on other sites

Ta, nie ma jak to się 2 specjalistów dobierze :roll: Kolego Ownage, jak nie wiesz to nie gadaj bzdur, możesz mi wyjaśnić jak gearbox miałby poprawnie działać bez możliwości regulacji położenia zębatki osi silnika względem zębatki silnikowej??

W V7 silnik reguluje się w tym miejscu:

img5986w.th.jpg

Masz tam śrubkę imbusową która porusza krzywką dociskającą silnik, jeśli nie rozbierałeś koszyka silnika albo rozbierałeś ale wszystko złożyłeś jak było to powinno działać poprawnie. I tutaj uwaga - bardzo ważne jest żeby nie zgubić małej okrągłej stalowej płytki która siedzi pomiędzy silnikiem a krzywką która go dociska.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Major762 ... chinski wynalazek czyli modyfikowany gearbox v2 do FN2000 nie ma regulacji ;)

Tak tytulem informacji ze jednak sie zdaza.

Regulujesz wbijajac trzpien silnika... lub podkladajac podkladki dystansujace.

A do tego kazdy kupiony silnik nie pasuje bo w stockowym trzpien jest bardzo wbity w silnik ;)

Link to post
Share on other sites

We wszystkich gearboxach v7 jakie widzialem (niestety tylko 4 czy 5) nie było żadnej regulacji silnika. Były to najprawdopodobniej wszystkie lub wiekszość z nich chińskie gearboxy i/lub modyfikowane V7. W moim który kiedyś miałem (AGM - modyfikowany V7) dodawałem podkładki by regulować silnik. Widziałem więc mało prawdziwych/markowych v7 i stąd moje zdanie, że nie ma jako takiej regulacji.

Link to post
Share on other sites

Ta, nie ma jak to się 2 specjalistów dobierze :roll: Kolego Ownage, jak nie wiesz to nie gadaj bzdur, możesz mi wyjaśnić jak gearbox miałby poprawnie działać bez możliwości regulacji położenia zębatki osi silnika względem zębatki silnikowej??

W V7 silnik reguluje się w tym miejscu:

img5986w.th.jpg

Masz tam śrubkę imbusową która porusza krzywką dociskającą silnik, jeśli nie rozbierałeś koszyka silnika albo rozbierałeś ale wszystko złożyłeś jak było to powinno działać poprawnie. I tutaj uwaga - bardzo ważne jest żeby nie zgubić małej okrągłej stalowej płytki która siedzi pomiędzy silnikiem a krzywką która go dociska.

problem polega na tym ze dostalem tą replikę juz bez tego. Ale udalo mi sie rozwiązac ten problem dopasowując najpierw silnik na otwartej obudowie i zaznaczajac miejsce w ktorym silnik jest dobrze dopasowany do zębatek a następnie przycinajac grubą uszczelkę (taka hydrauliczna ) i dopychajac go na wymiar i teraz gra maszyna.

Dzieki za odpowiedz.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam niestety AGM bez śrubki imbusowej w związku z tym zanim zacznę podkładać to zapytam czy po przekładkowaniu zębatek powinienem regulować silnik? Zębatki te same, silnik ten sam, tylko podkładki inaczej.

 

Pytanie numer 2: Czy podkładkować zębatki na ucho? czy nie jestem raczej w stanie usłyszeć tego co usłyszę przy włączonym silniczku?

Link to post
Share on other sites

Tak po podkładkowaniu trzeba najczęściej regulować położenie silnika, szczególnie jeżeli zmieniałeś na zębatce silnikowej ilość podkładek (nie mylić z zębatką znajdującą się na osi silnika, chodzi o zębatkę odbiorczą, nie zdawczą). Można "na ucho" ale lepiej jest to zrobić w jakikolwiek inny sposób ;-). Na ucho słychać w sumie zły luz pomiędzy zębatkami zdawczą i odbiorczą silnikową.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że jeszcze o podkładkowaniu w tym temacie...

Przy shimmingu mam uważać tylko na to, aby odległość miedzy zębatkami była jak najmniejsza, stykały się możliwie największą powierzchnią zębów, zębatka tłokowa stykała się maksymalną powierzchnią zębów z tłokiem, a luzy wypodkładkować tak, żeby to się jeszcze jakoś kręciło? Czy na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę? Bo jeśli nie to takich ustawień jest wiele, ale za każdym razem kiedy podłącze silniczek i wprawie w ruch same zębatki to nieźle hałasuje.

 

Teraz o regulacji silnika. Polega ona na tym, że przysuwa się go bądź oddala od zębatek? I jak podkładkować silnikową? Czyli jaki docisk powinien być zębatki silnikowej z tą małą na silniczku.

Z góry dzięki i przepraszam za durne pytania, rozebrałem, chciałem ustawić lepiej, a teraz się męczę drugi dzień :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...