Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Skręcające kulki


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu mam problem z torem lotu kulek. Przez pierwsze 25-30 metrów lecą prosto po czym zaczynają skręcać w prawo. Żeby było ciekawiej jedna na 5-6 leci prosto, niektóre skręcają bardziej, inne mniej. Sprawdzałem sprzęt na kombinacjach 407 Promyka, 363 oraz 273 stock z gumkami Guardera czarną, Systemy oraz stockową. W każdym przypadku sytuacja się powtarza obojętnie czy hopek jest włączony czy też nie.

Info:

kulki 0.25 G&G

komora NIE jest zapaćkana silikonem

układ z cylindrem 0 jest szczelny

moc około 400fpsów (m120)

lufa wew. nie jest krzywa

nie jest to wina wiatru-sprawdzane w różnych warunkach atmosferycznych, w tym w bezwietrznych

Macie jakieś pomysły?

 

Małe uaktualnienie: po przechyleniu repliki w prawo lub w lewo kulki dalej skręcają w tą samą stronę, i nie co 5-6 a co 2-3 kulka leci prosto, czasami 2 pod rząd.

Edited by Phoesis
Link to post
Share on other sites

Za lekkie kulki jak na 400 fps wg mnie powinny być 0.25

Info:

kulki 0.25 G&G

 

Problem został częściowo zdiagnozowany, po wymianie cylindra na typ 1, głowicy i dyszy kulki lecą dość prosto. Czy to możliwe, że krzywo ułożona dysza powodowała ten problem?

 

Edit: no jednak nie do końca zdiagnozowany, kulki lecą dużo lepiej, ale tak jak wcześniej co kilka strzałów kulka leciała prosto, to teraz co te kilka strzałów kulka skręca lub leci wyraźnie bliżej (hopek wyłączony). Może teraz to wina zmiany cylindra na typ 1 (założona 407mm)?

Edited by Phoesis
Link to post
Share on other sites

Kiedyś miałem taki przypadek, jak gumka założona na lufie wchodziła z oporem do komory(bez skojarzeń), okazało się , że gumka nie układała się tak jak powinna, a kulki w prawo ciągnęło. Jak już wpadłem na to, że gumka pewnie siedzi krzywo, wziąłem papier ścierny i delikatnie podtarłem komorę we wnątrz. Na gumkę nałożyłem delikatnie kremu NIVEA, ale nie na kołnierz [!], tak troszkę na środku, weszło elegancko i po problemie. Teraz jak wkładam gumki do komory zawsze je delikatnie smaruje, żeby miały poślizg ;)

Link to post
Share on other sites

Wina gumki to raczej też nie jest, próbowałem 3 różnych. Stockowa wchodziła bez problemów, pozostałe dwie z oporami. Na wszystkich trzech był problem ze skręcającymi kulkami. Nawet jeśli to byłaby wina złego ułożenia lufy to przecież kulki skręcały by w różne strony przy różnym ułożeniu repliki. A tak nieważne czy strzelam z repliką przekręconą na prawo czy lewo, kulka zawsze skręca w prawo.

Edited by Phoesis
Link to post
Share on other sites

Żeby nie zakładac nowego tematu spytam się tutaj. Jak strzelam karabinem Boyi rk 08 to strasznie rozrzuca mi kulki w pionie tzn. że raz podkręca mocniej a raz słabiej. Czy przyczyna może być to że mam cylinder pełny (Bore up guardera do ak) w karabinie przy lufie 363mm? :uśmiech:

Edited by Mulan
Link to post
Share on other sites

Problem juz zlikwidowany, wystarczyło docisnąć gumke w komorze tzn. wcisnąć głebiej. I jeszcze zadam przy okazji takie jedno pytanie, a mianowicie niedawno stuningowałem swój karabin (bore up guardera, m120, precka systemy) i zasieg z którego moge trafić człowieka to 50 metrów, to dobry czy słaby wynik?

Link to post
Share on other sites

Wiesz, trafić to ja z kamienia trafie za XX próbą kogoś. Jakie warunki, ile strzałów, jaka pogoda. Jeśli znasz swoją replikę to nie widzę problemów z trafianiem. Wynik jeśli na full auto hicap to wynik kiepski, jak na 2 strzały single to wynik dobry.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Witam, nie będę zakładał nowego tematu, może do tego ktoś zajrzy mimo, że minęło w 3 i trochę czasu. Mam ten sam problem opisywany przez Phoesis-a. Co któraś kulka leci skręca w lewo. To samo było na stockowej lufie, to samo mam na świeżo założonej preclufie od Guardera. Tak samo działo się na stockowym cylindrze typ 1 i stockowej dyszy, to samo dzieje się na nowym cylindrze typ 0 i nowej doszczelnionej dyszy (precka ma 455mm w przeciwieństwie do stockowej lufy, która miała 363mm stąd zmiana cylindra z 1 na 0). Stawiałbym tu na kulki, albo komorę, ew. na gumkę, ale sam nie wiem co mogłoby być z nimi nie tak, skoro komora to jedna z lepszych bo King Arms, kulki też nie byle jakie tylko 0.25g G&G, a gumka to nic innego jak zielone G&G. Ktoś z Was miał może taki problem, ktoś go rozwiązał? Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź komorę hopka. Moja stockowa G&P ma tą dziurę przez która wychodzi dystanser przesuniętą lekko w lewo (po prostu jest krzywo...) Bez względu na to na jakiej lufie / gumce kulki skręcały mi w lewo. Żeby było ciekawej to przypadek taki sam, bo co któraś leciała prosto. Teraz mam Prowina i jest cud i miód. Wszystko osiowe i strzela jak powinno. Zapłaciłem za nia 79 PLN na ehobbyasia. Pozdrawiam

 

Edit: Oczywiście zmieniaj komorę po wyeliminowaniu innych czynników jak gumka, dystansery :D

Edited by adrIan
Link to post
Share on other sites

Dystanser też już zmieniałem z typu h na normalny, bo zastanawiałem się czy może on nie jest jakoś krzywo odlany, ale też nie, więc chyba tylko gumka hu mi została, mam gdzieś jeszcze w zapasie nowego przeźroczystego guardera, o którym kiedyś mi się zapomniało to na nim spróbuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...