Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA36C


Recommended Posts

nie moze i dlatego bedzie niedlugo daaalllekkooo za pozostalymi producentami

 

a co do nie mozenia - to uwazam, ze to w dobie globalizacji nie jest problem - przenosza sie do innego kraju i nie ma problemu

 

natomiast osobiscie podejrzewam, ze TM co innego trzyma - koszt przejscia na nowa technologie - nowe maszyny itd.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kozi ty tylko o upach i o upach ;) Panowie rozmawiaja o stockach.

wydaje mi sie poprostu ze większosć ludzi decydujacych sie na zakup CA kieruje sie własnie mozliwosciami "rozbudowy" sprzetu. Czego nie uświadczymy w takiej skali w żadnym TMie.

 

łożyska kulkowe

wzmacniane GB

metal body

 

PS

w dwuch modelach CA (wiecej ich eni było) nie miałem żadnych problemów z HOPEM w TM zresztą też

Link to post
Share on other sites
Ritter ale gdzie jest napisane, ze CA36 ma mniejszy zasieg od TM? Byla mowa o M4

 

Fakt, mowa była konkretnie o M4 (czyli M15) z CA vs. G36, zgapiłem się.

Osobiście miałem porównanie zasięgu stockowego AUGa ze stockowym M15A4. Nie wiem, czy w tym wypadku CA miało na świeżym powietrzu, w "warunkach bojowych", zasięg większy niż o 2-3 metry. Widoczna była wyraźnie większa prędkość kulki z CA na pierwszych kilkunastu metrach lotu.

Wracając do CA36 - w którejś z recenzji porównawczych CA36 vs G36 TM, zaraz po pojawieniu się CA36 na rynku, wyczytałem że stockowy G36 z tych dwóch porównywanych egzemplarzy miał trochę lepszy zasięg i lepsze skupienie. Może pechowy egzemparz CA36, składany w poniedziałek na tajwańskim kacu, kto wie.

 

Nigdy nie spotkalem sie z tym, aby stockowe TM mialo wiekszy zasieg od CA z nowych serii - a widzialem juz sporo replik (pomijajac te, ktore sam mialem).

 

A ja sie wielokrotnie spotkałem z tym że CA drugiemu CA nierówne. I tego nie lubię w tej firmie. Masz pecha, to walczysz z bronią jak wspomniany przez VIPERA kolega Jacek Pirat z Poznania. Czy inny nasz kolega Wonski.

 

Wałkowaliśmy temat CA vs TM tutaj setki razy, wiadomo że nie ma sensu robić tego kolejny raz. Tylko co byś Hargin (czy ktokolwiek inny) nie mówił, to statystyk awaryjności nie zmienisz. I niestety sprzedawcy o tym również wiedzą najlepiej.

 

Sam się zastanawiałem nad kupnem CA w początkach zabawy.

Tylko że miałem wiarygodne informacje (ze źródeł mocno zbliżonych to pierwszego sklepu który w Polsce miał CA) o tym jaki procent tych zabawek wraca na naprawy gwarancyjne. Sam znałem takie patologiczne przypadki z poznańskiego podwórka (kilka wysyłek do naprawy w ciągu kilku miesięcy - więcej naprawiania niż strzelania).

 

Na szczęście od tego czasu CA mocno się polepszyło. Ale to nie zmienia stanu rzeczy - od początku zabawy w ajersoft widziałem tylko jednego czy dwa stockowe TM, który padły mechanicznie w trakcie strzelanki. I dziesiątki razy CA oraz ICS.

 

Co również nie zmienia faktu, że gdybym miał się bawić w łupgrejdy to poszedłbym w CA. Zgadzam się, że mają większy potencjał łupgrejdowy. Świadome ryzyko, że tak powiem.

 

Poza tym na urzadzeniu takim jak chronometr wychodza fpsy takie, a nie inne. Te dane tez sa niewiarygodne?

 

A gdzie ja napisałem drogi kolego, że te dane są niewiarygodne?

Nie wpychaj mi dziecka w brzuch... :D

Ja będę jedynie powtarzał - nie chcesz robić łupgrejdu i mieć swięty spokój z repliką - bierz TM.

 

Over & out... :wink:

 

-

Link to post
Share on other sites

Ponieważ obijam się tu między różnymi wypowiedziami to wtrącę swoje trzy grosze.

 

1) Chciałbym zdementować pogłoski o moim jakoby awaryjnym m15 (model 2003, plastikowy HU itd. aktualnie 1,5 roku). 99% awarii wynikało z faktu, że uczyłem się go obsługiwać (od maja do wrzesnia rozkręcałem go średnio pewnie z 2-3 razy tygodniowo). Borykałem się z :

 

-- tłokiem, który zostawał z tył (moja wina, bo wkładałem przewody w rączke po obu stronach silnika zamiast po jednej)

-- strzałem podwójną kulką i zacinaniem się na auto (raczej wina CA - wymieniełm HU na jednoczęściowy, metalowy i jest super)

-- kultura pracy była nierewelacyjna (pisk, długi okres naciągania sprężyny - moja wina, po wyregulowaniu silnika i nasmarowaniu chodzi jak marzenie)

-- głośność strzału - wg mnie wida metalowego body oraz sprężyny 120%. Sądzę, że głośnośc uderzenia tłoka jakoś nieliniowo rośnie względem siły sprężyny.

 

Sytuacja z tłokiem była absurdalna, bo pisałem na forum, wysłałem klamkę do Camo itd i nikt nie wiedział o co chodzi. Zalecali silniejszy akumulator. Aktualnie nasmarowana m15 z PDI150% ładnie strzela nawet na 9,6V 600mAh. Oczywiście używam 10,V 1700mAh.

 

Jak widzicie nauka zajęła mi kilka miesięcy, na początku byłem zupełnie zielony, aktualnie sam serwisuję swoje m15. Strzela daleko i celnie (wyjąłem PDI 150% i teraz mam stockową sprężynę), niczym nie odstaje od 3 miesięcznego egzemplarza kolegi Kmiecia (model 2004 ze wszystkimi dobrodziejstwami).

 

Jeśli chodzi o zasięg to musiałbym porównać. Dodam tylko, że sytuacja na którą powołuje się Viper rzeczywiście miała miejsce, ale

1) moja klamka nie była wtedy u szczytu swoich mozliwości

2) Viper miał "przekręcony" HU, kulki szły mu na końcu do góry, a ja miałem HU ustawiony na płaski tor lotu

3) celność rzeczywiście była lepsza w g36C, ale po wymianie HU w moim m15 naprawdę nie narzekam i jest co najmniej porównywalnie (mam preclufkę 6,04 360mm, Viper ma stockową)

 

Co do g36C - moja opinia: to jest zajebista klamka, cenię ją przede wszystkim za nieskazitelną kulturę pracy. Chodzi jak masełko. Nie da się tego powiedzieć o CA36. W ogóle. To przypomina raczej m15 - głośna, daje się słyszeć pewne zgrzyty itp. Jedyne CA36 jakie na razie widziałem było fatalne, biło w bok i w ogóle wyglądało jakby miało przekręconą lufe wewnętrzną.

 

Uważam, że TM ma zdecydowanie lepszą jakość wykonania gearboxa i HU. Z opinii, które można wyczytac na necie wynika, że G36 ma super szczelność i w ogóle jego dobra celność i zasięg wynikają z dobrej jakości wykonania HU, natomiast bezawaryjna praca z porządnego GB.

 

Uważam też, że CA jest wart swojej ceny z powodu wszystkim dodatków, które oferuje w stocku. Nigdy nie zamieniłbym mojej (m)iotełki na obleśne szare jak piach m4 z TM.

 

Zgadzam się, że CA wymaga poświęcenia mu odrobimy czasu (np. ja od razu zrezygnowałem z serwisu i sam się za to zabrałem - gdybym miał czekac, aż mi Military zlutuje styk jeden to by mnie szlak trafił).

 

Co do Wonskiego - on ma problemy formalne, a nie z m15 (Machinegun wg mnie potraktował go jak śmiecia, ale się nie wtrącam, bo nie znam całej sprawy, w szczególności opinii MG).

 

Co do Majchera - Majcher swoje sprzedał bez podjęcia walki.

 

Co do TM vs. CA - TM+ dużo pieniędzy = CA + czas i praca.

Dla mnie airsoft to hobby. Wliczam w to tez dłubanie w m15.

 

Żeby jednak naprawdę porównać TM i CA trzeba by im zapewnić takie same warunki pracy, czyt. taką sama sprężynę. Nie wiadomo jak długo wytrzymałoby stockowe M4 na PDI150%. Niewiadomo i koniec.

 

Dodam jeszcze, że mam zębatki systemy i gearbox z łożyskami kulkowymi. Leżą na szafie. Używam stockowych części, trzeba je tylko dobrze smarować i dobry shimming zrobić.

Link to post
Share on other sites

i tak i nie

v2 owszem sztokowy (m4)

v3 to juz nie zupelnie (g36 coprawda nie na 210pdi - tylko 120,170)

ale o tym juz jest osobny mrozny topic

 

pisalismy tu o zaletach CA w zwiazku z upgardami

a okazalo sie ze nie jest tak wesolo

 

akurat z moich doswiadczen wynika G36TM

przy malym upgardzie juz dostaje niezlego kopa

a v3 marui nie jest takie slabe jak v2

 

Co do TM vs. CA - TM+ dużo pieniędzy = CA + czas i praca.

nie jest to takie oczywiste

 

jak bedzie z CA36 pozyjemy, zobaczymy

narazie musze powiedziec ze body bardzo ladne i tylko tyle

reszta sie okaze

(patrzac na to co sie dzialo z CA m15 nadal nie jestem

entuzjastycznie nastawiony do chinszczyzny)

 

moj zlom za pare tygodni konczy 2 lata i nie narzekam

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj podczas strzelania w Skwierzynie odpadl mi selektor ognia z jednej strony, naprawy mam zamiar dokonac przy pomocy kleju.

 

A jeszcze przed strzelanka dalem koledze do zamontowania pin ktory trzyma chwyt przedni z bateria, jakos ciezko wchodzil wiec stwierdzil ze przywali nim w slup... nadlamal kawalek tworzywa ale jakos sie trzyma

 

To tyle usterek po 5 dniach uzytkowania guna. Ogolnie jestem bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

no ta wajcha od selektora :) odleciala, byla przymontowana jakims super malym imbusikiem lub inna srubeczka, do takiego wystajacego z body metalowego kolka. no ja chyba zbyt czesto zmienialem tryb ognia. gorzej ze na selektorze z drugiej strony tez zaczynam jakis looz wyczuwac wiec pewnie tez mu sie to zdarzy

 

No nie wiem czy uda sie to skleic selektor i to kolko na ktorym byl osadzony sa metalowe...

-----------------------------------------

EDIT

 

wlasnie przy uzyciu minimalnej sily wyciagnalem drugi selektor - tak jak wczesniej i tutaj pekla srubka

Link to post
Share on other sites

tez przykleilem na cyjanopan, ale selektor z lewej strony troche odstaje bo jest tam taki malutki walec z plastiku na sprezynce ktory wchodzac w malutkie wglebienia podczas zmiany trybu ognia robi "klik" sprezyna jest dosc silna i mimo przyklejenia selektor troche odstaje, wiec na akcje zawsze bede ze soba nosil cyjanopan !! :D

Link to post
Share on other sites

sorryy... nie zatrybilem

 

myslalem, ze "wewnatrz guna" padl ci selektor :D

 

a jesli chodzi tylko o te "przelaczniki" to wypadanie tych wkrecikow to niestety typowa przypadlosc - wywodzaca sie z TM.

 

Jak komus jeszcze te wkrety nie wypadly, to dobrze je jest wykrecic, pozmarowac lakierem do paznokci i krecic na nowo

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...