Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA36C


Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@KRA Wukasz

@Chopin

Hmm.. Ciezka sprawa.. bede misial dzis jeszcze raz go rozkrecic... A moze Wy mi opiszecie jak sie powinien zachowywac "prawidlowy" karabin AEG? Co to znaczy zasieg skuteczny 40-50 metrow? -Ze kulka leci na takim dystansie po lini prostej lub zblizonej?

 

Jeszcze jedna taka mala kwestja: Po przesunieciu klapki za ktora miesci sie pokretlo hop-up'u zauwazylem ze widac kulke tzn. miedzy ta dolna czescia (do ktorej sie wpina magazynek) ktora w swojej konstrukcji ma "prowadnice" kulek z maga pod wylot powietrza z cylindra,a koncem "ukladu" hop-up (koncem czesci G36200320P) jest przertwa jakies 1.5-2mm. Czy to jest "naturalne"?

 

Wielkie dzieki!

 

Cze

Link to post
Share on other sites

@Chopin

Takie male pytanie do Ciebie odnosnie Twojego karabinu widniejacego na zdjeciu/avatorze:

Czy w tym "dlugim" fore grip'ie jest cos co podtrzymuje lufe zewnetrzna? Bo lufa zewnetrzna jest przymontowana do tej (standardowej) czesci trzymajacej lufe wewnetrzna i ciagnie sie po calej dlugosci fore gripa.. Tak?

 

Dzienx

Link to post
Share on other sites
tora w swojej konstrukcji ma "prowadnice" kulek z maga pod wylot powietrza z cylindra,a koncem "ukladu" hop-up (koncem czesci G36200320P) jest przertwa jakies 1.5-2mm. Czy to jest "naturalne"

Jestem jeszcze trochę zaspany ale wywnioskowałem że chodzi ci o air nozzle... Ta część jest ruchoma i jest poruszana przez tappet plate znajdujący się wewnątrz gearbox'a. W momencie strzału jets przesuwany do przodu... Mówiąc ogólnie :)

Bo lufa zewnetrzna jest przymontowana do tej (standardowej) czesci trzymajacej lufe wewnetrzna i ciagnie sie po calej dlugosci fore gripa.. Tak?

Tak. Nic nie podtrzymuje lufy zewnętrznej i mówiąc szczerze nie widze takiej potrzeby... Nigdy nie miałem takiego problemu żeby mi kulki zachaczały o wewnętrzną część lufy zewnętrznej a używałem luż trzech różnych luf wewnętrznych o różnej długości. Moim zdaniem to po prostu bajer którym się chciął STAR wyróżnić :)

Pzdr

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

wiem że nic mi do G36 ale z tego co pamietam to "klikanie" selektora jest spowodowane przeskakiwaniem małej kuleczki pomiedzy odpowiednimi dziórkami ... ta kuleczka jest dociskana spreżynką. Jesli nie klika to albo dziórki moga być za płytkie(czytaj:krawędzie zjechane) albo spreżynka za mało dociska... albo wogóle nie ma tej kuleczki. Pokombinuj...

Jeśli sie mylę to prosze na mnie nie krzyczeć... wystarczy wytłumaczyć to lepiej albo zupełnie inaczej...

 

sorki za orty ale sie śpieszyłem. PEACE!! :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Heh :) THx... Nie ma kuleczki... I Skąd ja to małe gówno wezmę? [scanner Activated]

 

Ja jak dostałem CA36C to mi lewy selektor ognia (ten ze sprzezynka i takim metalowym dziubkiem do przeskakiwania) odpadl mi po 10 min ponieważ sprezynka za mozno napierala. Wywalilem to i przykrecilem selektor bez.. Poniewaz bylo bardzo duzo prawdopodobienstwo ze odpadnie znowu.. Nauczylem sie ustawiac na wyczucie tak selektor zeby strzelal odpowiednio single lub semi..

 

cze

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

hm... mam CA36 od paru dni, poszło już koło tysiąca kulek, i.... nic nie odpadło :lol: jeszcze... nic się nie popsuło (nie licząc drobnego pęknięcia na hi-capie ale to już wina tej suki - grawitacji), a po wyregulowaniu hop upa strzela celnie, prosto i daleko. Nie wiem czy to z czego jest zrobione body to na prawdę włókno szklane, ale jest zaje..fajne! ogólnie nie zrobił mi jeszczę "brzydkiego numeru" więc jest najwspanialszy na świecie :D

 

jak cos się spsuje to napiszę na forum żeby jeszcze bardziej pogorszyć opinię o nim :)

 

mnie i tak się podoba - miłość od pierwszego wejrzenia i te sprawy...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pytanie do użytkowników: Jak skomentujecie kawałek opisu z FA:

Niestety wykonanie daje wiele do życzenia. Górna szyna jest wykonana w całości z plastiku co wpływa na jej trwałość. Nie zbyt dokladne odlewy całego korpusu co wpływa ujemnie na wygląd tego modelu. Niestety nie posiada oryginalnych oznaczeń H&K tylko oznaczenia producenta.

Link to post
Share on other sites
Pytanie do użytkowników: Jak skomentujecie kawałek opisu z FA:

Niestety wykonanie daje wiele do życzenia. Górna szyna jest wykonana w całości z plastiku co wpływa na jej trwałość. Nie zbyt dokladne odlewy całego korpusu co wpływa ujemnie na wygląd tego modelu. Niestety nie posiada oryginalnych oznaczeń H&K tylko oznaczenia producenta.

Cuż... moja pierwsza myśl gdy wyjołe mojego g36 brmiała mniejwiecej tak: "ale gówniany kawałek plastiku". Chwile puxniej się w nim zakochałęm ;) Na żadne nadlewy nie narzekam- wszystko sprawia wrażenie dobrze dopasowanego. Szyna jest dość solidna i nie wyobrażeam sobie jak można ją od tak złamać :? Niestety co do oznaczeń to prawda... :( Troche mnie boli "classic army" z boku guna...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jestem świerzo upieczonym i szcześliwym posiadaczem G36C i jedyne co moge temu modelowy zarzucić to to że po zdięciu tłumika płomienia nie zieje ogniem :twisted: :wink: a tak to jestem nim poprostu oczarowany.

Strzela bardzo ładnie. (daleko i celnie) nie trzeszcy ładnie wygląda i nie jest zabujczo przeważony na llufe jak np. seria M4 dzięki czemu łatwo jest się szybko złożyć do strzału no poprostu cud miód i orzeszki.

 

PS. To mój pierwszy AEG więc sami rozumiecie.:wink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Uffff!

Przebiłem się przez te 8 stron i wtrącę tu swoje 3 grosze. Od tygodnia jestem posiadaczem G36 z TM. Zastanawiałem się nad CA, ale zniechęcił mnie opis na Firearmsie (tu proszę kolegę Hargina o niewypisywanie rzeczy w stylu - napisali tak bo mieli interes i prowadzą sklep - bo to bzdura). Poprzednio miałem AK 47 TM. Miał ze 4 lata i działał świetnie tylko dlatego, że nikt przy nim nie grzebał. Tego samego oczekuję od obecnego karabinu, a TM mi to gwarantuje. Nie jestem fanem upgrade'u, nie chcę i nie umiem grzebać w bebechach więc potrzebuję karabinu bezawaryjnego. Co do CA36c, to miałem go w ręku i rzeczywiście plastik jest fajniejszy.

dodane : magazynki TM i CA są w pełni kompatybilne, choć jak na moje CA jest duuużo brzydszy.

 

[ Dodano: 12.10.2005, 12:29 ]

Czy ktoś z Classicomaniaków może to skomentować ?

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1115

 

Przypadek czy specyfika firmy?

Nie sądzę, żeby producenci supergiwer z Hong Kongu nie wiedzą, że AEGi najlepiej strzelają z kulek 0,25?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Problem - czy ktos się z tym spotkał? G36c CA jeszcze stock, bateria 9.6V 1200. Problem jest taki że raz strzela a raz nie - spust działa ale nie zamyka obwodu - po wyjęciu GB z silnikiem problem znika - moja teoria jest taka ze spust poiera się o otwór w body i nie naciąga do końca - podpiłowałem trochę ale problem nie zniknął do końca - jeszcze czasem jest - zwłaszcza na singlu. Jeszcze raz zaznaczam że wyjety GB hula. Miał ktos cos takiego? może ktos ma jakąś inna koncepcję niz moja?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Hmm z tego co wiem w wielu elektrykach jest tak ze czasami w trybie single przestaje strzelac,wtedy przelacza sie na auto puszcza seryjke i mozna spowrotem wrocic na single ale to normalne w AEG i chyba nie o to Ci chodzi.

Moze kabelki sprawdz?

 

Ja w swoim g36c mialem chyba w 5 miejscach zdarta izolacje z kabli szczegolnie w foregripie ( wydaje mi sie ze podczas wsadzania baterii i nasuwania foregripa plastik moze zachaczac o kable, moze jakies przebicie masz)

 

PS.czy ma ktos jakis sprawdzony sposob na reanimacje midcapow stara? wydaje mi sie ze zostawilem jeden z kulkami w srodku na pare dni i teraz nie zabardzo chce podawac kulki, rozciaganie sprezyny cos da ? jesli tak to jaka jest jej standardowa dlugosc ?

Link to post
Share on other sites

hehehe - zreanimowałem - działa, strzela, huczy i śmiga jak marzenie - wystarczyło jeszcze bardziej podpiłować palstik budy - spust się poierał o body zanim zamykał obwód - musiałem usunąć ok 2-3mm plastiku ale całą sobotę działało bezproblemowo

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam problem z moim g36c, mianowicie sprezyna wrac z tlokiem blokuje sie roznych pozycjach,najlepsze ze rozlozylem caluski gearbox i wszystko tam wygladalo bezproblemowo,zlozylem osadzilem w body,strzelalo jak nalezy... powiedzmy

Typuje tutaj slaba baterie jako przyczyne

 

Ale gorsze jest to ze aeg wypucha z siebie strumien powietrza niewystarczajacy nawet do umieszczenia kulki w komorze hop up !!

 

Dzisiaj zauwazylem ze moja sprezyna ma kolo 14,5 cm dlugosci podczas gdy standardowe maja cos kolo 17 chyba ( sprawdzalem na MG ) calkiem prawdopodobne ze sprezyna pozostawala w stanie skompresowanym

przez pare dni,to moglo ja oslabic ?Poza tym nie zauwazylem zadnych niesczelnosci na lini tlok,cylinder dysza.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...