Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

pęknięty tłok w replice g&p


Recommended Posts

Hej. Wczoraj odebrałem przesyłke od Ehobbyasia http://shop.ehobbyasia.com/eac-custom-guns...olive-drab.html . Długo sie nie nacieszyłem ponieważ po ok 200 strzałach pękł tłok ( http://shop.ehobbyasia.com/gandp-polyaceta...x-new-type.html taki jak na zdjęciu z tą różnicą że mój ma tylko trzy metalowe zęby, następnie 9, mała przerwa i jeden pogrubiony ząb )

Moje pytanie jest takie : jak będe wymieniał tłok to czy musi on być identyczny jak ten co pękł?

dzięki za pomoc

 

Dodam jeszcze że sklep polecił mi baterie li-po 11V http://shop.ehobbyasia.com/bb-battery/batt...ery-t-plug.html

( osobiście myśle że to trochę za dużo i to jest przyczyna pękięcia tłoka)

Edited by mafo
Link to post
Share on other sites

Mi niedawno pękł ząb na tłoku w Emce G&P, montuję teraz w asgshopie tłok Systema Energy (79zł).

Nie musisz wymieniać na identyczny.

 

Co do batki... no raczej za dużo jak na full stocku (no chyba, że coś wzmacniałeś?).

Ja mam 8.4V 3300 G&P.

Edited by Marnus
Link to post
Share on other sites

Wszystkie standardowe tłoki do AEGów mają tyle samo zębów. Więcej mają tylko specjalne tłoki do przedłużonych gearboxów, ale zawsze w opisie takiego tłoka jest to wyraźnie zaznaczone.

 

Jedyne co, to niektóre tłoki mają usunięty drugi ząb i zamiast niego jest przerwa, powoduje to lepszą współpracę z zębatką.

 

W każdym razie dowolny tłok będzie pasował. Do stockowej repliki polecam żółty tłok CA albo któryś z tańszych tłoków Systemy. Twój tłok, który pękł zapewne był biały a nie niebieski? Syf jakich mało...

Link to post
Share on other sites

Jakoś u mnie ten ,,syf" (biały tłok G&P) jak go nazwałeś przemielił na stocku jakieś kilka kilo kompozytu, pózniej SP120 5 kilogramów , na SP130 jakieś 2 kilko i załapał sie na SP140 i teraz lata nadal w składaku na chińskiej M120 i ma się dobrze :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Jak by użył baterii jaką poleca G&P to by tłok żył baaardzo długo.

 

I tak jest ze wszystkim, tłokami zębatkami, głowicami, itd.

 

Jeżeli będziecie przeginać z złym dobieraniem części czy też zasilania to awarie będą.

Link to post
Share on other sites

Jak by użył baterii jaką poleca G&P to by tłok żył baaardzo długo.

 

I tak jest ze wszystkim, tłokami zębatkami, głowicami, itd.

 

Jeżeli będziecie przeginać z złym dobieraniem części czy też zasilania to awarie będą.

 

 

TO JAKĄ BATERIE POLECA G&P ?

kopując baterie sugerowłem się rekomendacją ehobbyasia (na moje zapytanie na temat baterii zaproponowali tą : http://shop.ehobbyasia.com/bb-battery/batt...ery-t-plug.html )

Link to post
Share on other sites

Wiele zależy od jakości ogniw i ich wydajności.

 

8,4 sanyo / G&P to bardzo dobre ogniwa, nieraz porównywalne z chińskimi 9,6V.

 

Jak by użył baterii jaką poleca G&P to by tłok żył baaardzo długo.

 

I tak jest ze wszystkim, tłokami zębatkami, głowicami, itd.

 

Jeżeli będziecie przeginać z złym dobieraniem części czy też zasilania to awarie będą.

Marzan, masz rację, ale tylko z jednego punktu widzenia.

Dla mnie tłok, szkielet czy zębatki, które nie wytrzymują 11V na M110 jest bezużyteczny. Z drugiej strony, 11V do stocka G&P to trochę przesada.

 

kopując baterie sugerowłem się rekomendacją ehobbyasia

Bo zapewne replika jest zrobiona pod baterię w prowadnicy kolby.

Link to post
Share on other sites

No cóż, ja miałem dwie eMki z tymi "wspaniałymi" białymi tłokami G&P.

W pierwszej tłok padł na pierwszej strzelance, po jakichś 500 kulkach. Na następnej strzelance zdechła zębatka silnikowa.

Tłok w drugiej replice pożył ciut dłużej, ale też nie więcej niż 2tys kulek. Po jakichś 5tys wysypało się jedno z łożysk i urwała ośka zębatki tłokowej...

 

Wszystko to na baterii 8,4. Chyba mi Marzan nie powiesz, ze za mocnej baterii użyłem :D Podobne cyrki działy się u co najmniej 1/3 znajomych posiadaczy G&P, więc ja zwyczajnie twierdzę, ze części tej firmy to ścierwo, i gdyby nie ładne wykonanie zewnętrzne, to pewnie już dawno przesiadłbym się na chińczyka :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam emkę G&P z białym tłokiem. Bebechy stock, zmieniłem tylko kable, wypodkładkowałem i przesmarowałem. Śmigam na 9.9V LiFePO4 i mam taki rof, że ludzie robią wielkie oczka. Wywaliłem grubo ponad 5k kulek i zero śladów zużycia.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście wiadomo że nie ma rzeczy niezniszczalnych.

 

Aczkolwiek przy niektórych bateriach 8,4V, G&P potrafi osiągnąć 26 kulek na sekundę a to sporo...

 

Często mamy problem z nowymi G&P ponieważ po tuningu L1 nawet baterie 7,2V dają za duży ROF.

Link to post
Share on other sites

Postanowiłem pobawić się baterią 11.1V. Rozdzieliłem 3 ogniwa i zlutowałem do kupy 2 z nich, co powinno dać 7.4V ale nie wiem dlaczego ładowarka pokazuje 8.4V ?. Pęknięty tłok wymieniłem na classic army z metalowymi zębami, podłączyłem przerobioną batke, strzał serią i bach - pęknięty tłok. Co wy na to?

Link to post
Share on other sites

Że ładowarka pokazuje 8,4V to wszystko jest OK, moje lipo 11,1V ładuje sie do 12,6V, NiMh 9,6V ładuje sie do 12,2V.

 

Co do tłoka to coś partoczysz przy składaniu, 2 dobre tłoki tak se lecą prawie że bez powodu? Niemożliwe.

 

Jak pisałem mój tłok G&P przepchał ogrom kompozytu na róznych mocnych sprężynach i nadal ma sie dobrze, u kolegi po montażu żółty CA ciągnie SP140 na full auto, tłok PJ to już nie pamiętam ile przewalił kopozytu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...