Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szwajcarskie kamo....


Recommended Posts

Dzięki pytanko wynika z tego iż zamierzam sobie zanabyć jakiś sympatyczny komplecik umundurowania :twisted: i rozważam kilka opcji między innymi własnie szwajcarski i niemiecki flecktarn i zastanawiam się co będzie lepszze...woodlanda i DPM jest tyl e ze glowa boli trzeba by jakiejś odmiany albo cóś... :D

Link to post
Share on other sites

"Szwajcar" czyli "TASS 57", "Kampftenue 57" albo "Alpenflage" został wprowadzony do służby w 1957, a powstał w 1945 jako "Liebermuster" - ostatni wzór dla wojsk III Rzeszy.

Flecktarn wprowadzono w 1991.

Obydwa są IMO bardzo dobre... chociaż flecktarn chyba bardziej się nadaje na polskie warunki. Alpenflage jest bardziej klimatyczny ze starym oporządzeniem, ale to tyklko moje zdanie.

Obydwa dostaniesz w porównywalnych cenach więc kieruj się własnym gustem.

 

Aha, jest jeszcze TASS 90, obecnie używany. Różni się tym, że ma bardziej stonowane barwy.

Link to post
Share on other sites

Szwajcarski kamuflaż tzw "fasolka - Bean' jest dobrym kamuflażem. Sam go chcę kupić. Mimo dziwnych kolorów sprawdza się - paradoksalnie lepiej niż Woodland USA. Znajomy ma i widzałem go w praniu. Kamuflaż ten był bądź co bądź robiony na europę.

Link to post
Share on other sites
Pitek powiedz mi  czy spotkałes sie w wypadku szwajcarskiego kamo z czymś co  sie nazywa M83 dlamnie jak widzialem fotki niczym się to nie rózniło od innych {wcześniejszych?} modeli

Fakt... jest coś takiego. Chyba tylko krój zmodyfikowali. ChGW

Pitek powiedz mi jeszcze czy {obiektywne oko fachowca :twisted:  

] kpoia patterna w kamo flecktarn nie bedzie bardzo burzyc poczucia estetyki innych graczy  :D  w połączeniu z kurteczką szwajcarską?Jestem pełen obaw :wink:

Aaaa.. ale ze mnie fachowiec :P To co chcesz zrobić jest straszne! Nie będą chcieli z Tobą grać. Stracisz przez to dziewczynę i pracę, wyrzucą Cię ze studiów ;)

Zdaj się na swój gust tak jak wszyscy. Zobacz byle jakie zdjęcie z jakiejkolwiek strzelanki. Każdy jest ubrany i wyposażony tak jak chce/jak mu wygodnie/na ile go stać.

Osobiście nie lubię mieszać kamuflaży, jeżeli interesuje Cię subiektywna opinia "eksperta" ;)

Link to post
Share on other sites

Flecktarn niestety nie specjalnie sprawdza sie w polskim lesie (przynajmniej w tym co ja grywam) latem, chyba, ze caly czas stoi sie na tle pni drzew :). Za to jesienia jest nie do pobicia :D

 

 

Imho mimo wszystko najlepsze sa kamo woodlandowe z mocnym wskazaniem, jezeli chodzi o uniwersalnosc (pola, lasy, pora roku), na DPM.

 

Takie moje male 2 grosze.

 

Co do szwajcara zdania nie mam poza tym, ze mi po prostu nie odpowiada. Podobnie jak wzor belgijski :D http://www.henrikc.dk/camouflage/details.asp?autono=75 Niby tez na Europe... Do kupienia w Opolu, bylo tego sporo. Na zywo jeszcze bardziej oczojebny. (sorry za OT)

Wg fotek Tass 83 (nie widzialem go w Polsce) powinien byc lepszy, i to o wilee, niz Tass 57 (widzialem).

Link to post
Share on other sites

Kup flecktarn :-)

 

1. jest dobry na polski las - w lecie powinien być trochę przybrudzony.

2. materiał jest dobrej jakości, a jak namoknie to nie obciera skóry.

3. w przyszłości możesz dokupić gore-tex flecktarn.

4. jest tani i łatwo dostępny tzn. jak go o coś podrzesz to mała strata.

 

pozdr.

Paula

Link to post
Share on other sites

Uj, ale mętlik... Szwajcarskie Truskawki, Belgijski Gaj Pomarańczowy, Flektarn... a Sony to chyba pisze nawet o austriackim camo...

Wiecie w ogóle o czym mówicie chłopaki? Bo mam wrażenie, że nie wszyscy... :wink:

Dajcie jakieś linki do fotek, bo inaczej to wygląda jak rozmowa ślepego o kolorach... 8)

 

-

Link to post
Share on other sites

Pierwsze -> tak... a druga fotka... Zabij mnie, nie wiem co to :lol: Aczkolwiek z miła chęcia bym sie dowiedział, bo właśnie w takim camo mam to co stoi w komisie... 8)

 

Ktoś bardziej zorientowany od nas....? :wink:

 

Pozdrawiam, PieTrzaK

 

EDIT: "The "Alpenflage" pattern" ? Tak to cus sie nazywa...? :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

haha ale dorwałem zakurzony temat :) (odkopie go i mam nadzieje że mnie za to nie udusicie :D)

mam pytanie, otóż gdzie można by dostac (i w jakiej cenie) mundur zwany TAZ 90?

Ten o stonowanych barwach, dokładnie ten http://camo.henrikc.dk/details.asp?autono=180 . Nie mogę go nigdzie znaleść...

A jeśli ciężko o TAZ90, to skąd najlepiej zakupić M83? Z allegro czy z innych sklepów (chodzi mi o dobrą kolorystyke, bo różnie z tym bywa niestety...)

 

 

z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...