Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pare pytań bo się nie znam za bardzo, więc proszę o wyrozumiałość:)

 

Czy magi na CO2 wystarczą aby z m14 zrobić karabin snajperski z prawdziwego zdarzenia tj czy zasięg rzeczywiście się aż tak zwiększy...

 

Czy bebechy RaTech czy jak to tam się pisze przy CO2 są już wymagane i co dokładnie daje (po za regulacją mocy) układ ratech?

 

Co trzeba wymienić żeby w polu walki ten gaziak mógł konkurować z Veteranem G&G, może go przesicignąć?

 

Czy konwersja RAS G&G będzie do tego modelu pasować.

 

to tyle...

 

 

Z Amerykańskiego forum wyczytałem że trzeba wymienić zespół spustowy chociaż wydaje się pancerny, ja zakupiłem dyszę (niby) 500 fps dedykowaną do przerobienia karabinu na snajperkę. Ra-tech robi tylko części które są wymagane do sprawnej pracy karabinu - czyli poprawiają wadliwe części stockowych karabinów. Ew robią fajne dodatki takie jak np nowy upper reciever czy bolt catch działający jak w ostrej wersji ( wystarczy go zaciągnąć) Ja zamawiam preclufę oraz npas oczywiście kiedy będzie dostępny. Po konsultacji z tokarzem wystawię plany żeby można było go sobie zrobić tu- na miejscu na kilka złotych a nie 150 +... Na magazynki Co2 czekam z niecierpliwością chociaż z tego co słyszałem to we sobie to oleje... RA-Tech CNC Part No.43, 49 - to jest mus. Ogólnie na 30-40m karabin jest okej (stock). Trzeba do niego włożyć trochę żeby strzelał przyzwoicie ( npas jest tutaj obowiązkiem dla stabilności fps ) jak na snajperski karabin chociaż nie przebije to na pewno "jinggongowego" bara na częściach PDI, chociaż świetnie będzie się nadawał na parasnejperkę której niejeden by nam pozazdrościł :)

 

PS: co do konwersji trzeba trochę podłubać, amerykanie robili już takie operacje a nawet widziałem na youtube jak jakiś chiniec czy inny wietnamczyk strzelał z we właśnie z konwersją. ( pozatym są nowe od ra-techa )

Edited by Kuodek
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam.

1. Może się ktoś wypowiedzieć jakie lufy i gumki hopupa wchodzą do tej m14 ? od VSR ? z tego co widziałem bo zdjęciach z rozbierania to gumka była VSR'owska.

 

2. Ładował już ktoś może to co2 lub propanem ?

 

3. używaliście może: http://azteko.pl/madbull-adapter-co2-xc03-p-620.html lub http://azteko.pl/madbull-adapter-co2-xc02-p-1774.html do nabijania magów m14 ?

 

4. montaż na lunete pasuje ten cymowski czy trzeba zakupić coś z wyższej półki ?

 

Niedługo planuje zakup tej m14 i chce z tego zrobić (powoli ale zrobie :) ) ładną parasnajperkę :)

 

Pozdro !

Link to post
Share on other sites

okej rozumiem, właśnie troche czytam na forum co i jak.

Wiadomo, że co2 ma większe ciśnienie niż gg, ale jakby zastosować regulator, to też by nie dawało rady ?

 

Szukam jakejś tańszej i mocniejszej alternatywy niż gg :)

Z tego co widziałem na azteko.pl gg od Guardera ma ponad 150 psi (ponad 10 bar), ale kosztuje 44 zł za butelke.

Edited by hob3k
Link to post
Share on other sites

Tak tylko potrzebujesz oddzielnie zewnętrzny regulator i butlę na zewnątrz, inaczej nie da rady, a podpinanie regulatora do magazynka na 20kulek wygląda komicznie...

 

No GG guardera ma większe ciśnienie (szczególnie 2000ml). Nie wiem jednak czy standardowy zespół spustu zbije zawór w magazynku.

Do tego przy używaniu dłuższym m14 zespół spustu trzeba wymienić na stalowy od Ratech'a bo stock pada po 5k kulek...

Link to post
Share on other sites

no właśnie czytałem, ale stopniowo wszystko wymienie na stalowe :)

Narazie temat gazu zostawie,

Teraz mnie bardziej interesuje lufa i gumka. Z tego co widziałem to chyba będzie pasować od VSR'a.

Jaką lufe w takim razie najlepiej kupić (coś z wyższej lub średniej półki)?

Gumkę to chyba KM Head RH55 ?

 

A i jeszcze NPAS. Są różne wersje do różnych karabinów, czy NPAS ze SCARA, PDW.. podejdzie do M14?

 

pozdro.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej kup gumkę HU od Ratecha, będziesz miał pewność, że będzie pasować.

Lufę też z Ratecha, ewentualnie prometheus do VSR 555mm z tego co pamiętam najdłuższy jaki jest produkowany.

 

NPAS jest do wszystkich replik WE w systemie Open bolt więc jedynie dyszę musisz modyfikować podczas montowania NPAS'a. Są tutoriale jak to zrobić...

Link to post
Share on other sites

Jak zawsze w Polsce to ani gumki ani lufy nie można dostać...

 

Czyli w wersji bez open bolt'a trzeba przerabiać dyszę? Tak jak na tym filmiku gdzieś tam na yt? Dobrze zrozumiałem tak ?

Można kupić tylko https://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_gbb_magazynki_i_czesci/dysza_z_regulacja_npas_i_prowadnica_do_scar_we_ra-tech-2443.html czy cały zestaw polecieć https://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_gbb_magazynki_i_czesci/kompletny_zestaw_poprawiajacy_osiagi_do_replik_pdw_we_ra-tech-2451.html ?

 

Czy ktoś mi wytłumaczy o co chodzi z tym tuningiem tutaj: http://www.arms-cool.net/forum/viewthread.php?tid=67370&highlight= chińskiego za bardzo nie znam :D z tego co widze po zdjęciach to ktoś spiłował końcówkę lufy (zdj.27), ale w jakim celu ?

 

pozdro!

Link to post
Share on other sites

Tak wygląda NPAS dla systemu Open bolt:

http://shop.ehobbyasia.com/ra-tech-n-p-a-s-kit-for-we-open-bolt-system-pdw-m14.html

 

To co Ty podajesz to stary system!

 

Z tą lufą to chodzi z tego co pamiętam o to żeby gumka pasowała idealnie, i nie była naciągana co powoduje, że nie idzie złożyć komory HU z inna gumką i lufą niż stockowa. (ale nie jestem na 100% pewien)

Link to post
Share on other sites

No już widze na tym filmie wszystko:

Ten link z poradnikiem też widziałem wcześniej. Przyda się.

 

Narazie wszystko już wiem, dzięki pidzejfat za pomoc ;)

 

 

EDIT:

 

Nie wiecie może gdzie jest dostępny npas i lufa ra-techa do kupienia?

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 years later...

Witam

 

Mam jedno pytanie czy po montażu npas będę miał możliwość regulacji mocy od 200 do 380FPS(tyle ma stockowo) czy moc wzrośnie i regulacja będzie od 200 do np 500FPS ??

 

Pozdro

 

Ryba

 

NPAS nie zwiększa ilości fps'ów.

 

Jeśli chcesz mieć więcej fps'ów to doszczelnij hop up taśmą teflonową oraz zamontuj lufę precyzyjną. Do tego mocnejsze gazy kupuj.

Link to post
Share on other sites

NPAS nie zwiększa ilości fps'ów.

 

Jeśli chcesz mieć więcej fps'ów to doszczelnij hop up taśmą teflonową oraz zamontuj lufę precyzyjną. Do tego mocnejsze gazy kupuj.

 

hmmm to po co ten NPAS i co tam się reguluje tym imbusem? myślałem że NPAS zapobiega skokom mocy i ma możliwość regulacji FPS właśnie w zakresie ok 300-500fps

 

nie jestem specem w GBB, ale właśnie spotkałem się z wieloma wypowiedziami na temat NPAS że zwiększa on moc replik np. cyt: " I dostępny jest NPAS, dzięki któremu po jakimś czasi przestaniesz rozumieć jak można wydawać setki złotych na jakieś bore upy, torque upy, M140 i całą resztę tego złomu, skoro wystarczy wydać $15 na jeden mały metalowy dynks, i kilka ruchów imbusem zmieniają liczbę fps z 350 na 530."

żródło: http://www.kpasg.net...hp/t-25541.html

Link to post
Share on other sites

Npas służy do regulacji fps, dozując więcej bądź mniej gazu, tak więc nie zwiększa ilości fps w sensie tuningowym. Jeśli chcesz zwiększyć ilość fps to załóż ciaśniejszą lufę, stosuj "mocniejszy" gaz, doszczelnij co się da, względnie dorób lepsze części (lepiej pasujące do siebie).

Link to post
Share on other sites

Czyli z punktu widzenia przeciętnego użytkownika GBB którego moc repliki oscyluje w granicach 350-400 fps jest to zbędny gadzet, jakoś nie widze powodu zmniejszania mocy przy i tak już przeciętnych osiągach bo z tego co piszecie więcej niż moc stocka na NPAS się nie uzyska, chyba że oprócz regulacji mocy w DÓŁ NAPS ma jakieś inne "magiczne" właściwości

Link to post
Share on other sites

Nie do końca-primo-zwiększając ilość gazu możesz podbić FPS (kosztem wydajności), tak więc jeśli chcesz sobie zrobić z M14 DMR to bez NPAS ani rusz. Inna sprawa, że nozzle (dysza) z NPASa jest lepiej wykonana niż stockowa dysza, ogranicza straty gazu, więc zmniejsza gazożerność/poprawia wydajność magazynka (ilość wystrzelonych kulek). Dawno już nie robiłem żadnej M14, ale z tego co pamiętam było warto.

Link to post
Share on other sites

aaaaa no to inna para kaloszy :-) więc coś się tam zwiększyć da, zamierzam wcisnąć ja w konwersje EBR,( trochę cena konwersji mnie przeraża ponad 300$) i zrobić taką para snajperkę na cieplejsze dni, gazo żerność w przypadku dosyć ciężkiego suwadła w M14 to chyba norma więc trochę w tą czy w tamtą nie powinno sprawiać większej różnicy ;-)

 

Czyli jak brać NAPS to od razu z nozzle? bo są też dostępne same bez dysz z tego co widziałem

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...