Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

vim

Moderator I
 • Content count

  217
 • Joined

 • Last visited

About vim

 • Birthday August 10

Recent Profile Visitors

5134 profile views
 1. Dobra zmiana:) Może w końcu uda mi się zmusić grupę byśmy przyjechali tą całą Polskę na Fedrunek;p
 2. Ostatnio popełniłem tekst na FB, odnoszący się do problemów, czy ASG to Pay To Win: W skrócie, jak komuś nie chcę się zbyt dużo czytać - tak, pieniądze dają przewagę, ale ta przewaga nie jest decydująca. Zazwyczaj jest jednym z wielu czynników, decydującym o wyniku starciu. Za to jest ulubionym czynnikiem do zwalania winy za przegraną:) Organizuje sporo imprez, większość jebanek ale mislimy też się zdarzają - i mogę niestety potwierdzić, iż przepływ "jebankowców" na milsimy/semimilsimy jest minimalny. Jak organizuje duże zwykłe strzelanie - to zdecydowana większość milsimowców się pojawi na nim. W drugą stronę, już parę razy musiałem odwoływać imprezę, bo było za mało chętnych Tylko, iż powód dlaczego tak się dzieje jest dla mnie inny. Odnoszę bowiem często wrażenie, iż jak dojdzie już do milsima/semimilsima ulubioną rozrywkową milsimowców jest umniejszanie jebankowców (zwłaszcza, jak ci wygrają). Nic dziwnego, że więcej jest zainteresowanych jebankowców na wyjazd na duży zlot kosztujący grubą kasę, niż na milsim do sąsiedniej wsi. Dodatkowo (z punktu widzenia orga) dochodzi kwestia, iż przy wszystkich milsimach obowiązkowe jest narzekanie na zasady: Czemu nie kart trafień?/Czemu są karty trafień?/Jesli jest po 60 kulek to nie milsim/Kto wymyślił że ma być 30 kulek etc.
 3. vim

  G&G cm16 raider-l

  Sprawdzałeś czy masz dobrze dobraną dyszę? Być może masz ją za długo i należy albo skrócić albo wymienić. Jakie gumki sprawdzałes?
 4. Bardzo polecam tą serię imprez:) Zdecydowanie jedne z najlepszych imprez w Polsce:)
 5. vim

  PMR od zera - Baofeng i dodatki

  Słuchawki dołączone do zestawów przez Baofenga, potrafią się zepsuć od samego patrzenia na nie. 80-90% z nich nie przetrzymuje pierwszego strzelania.
 6. vim

  RK-01W czy CM.045

  Kiedyś tych dwóch producentów stało na mniej więcej równym poziomie - kwestią gustu było wybieranie, kto jakiego producenta wziął. Niestety ostatnimi czasy słychać wiele głosów, iż nowe kałasze Boyia czyli seria RK-01,RK-02 etc znacznie opadły na jakości. Innymi słowy bierz Cymę:)
 7. vim

  NOKTOWIZJA

  Kolega kupił sobie nowego ATN X-Sight Pro 4k z nowym sensorem-https://www.atncorp.com/x-sight4k-pro-day-night-rifle-scope-3-14x. (Został uprzedzony o ATN) Taka krótkie wrażenia z użytkowania tego sprzętu Pierwszy egzemplarz który dotarł, miał usterkę, iż nie ładował się akumulator. Został wymieniony na gwarancji, ale za przesyłkę ze stanów kolega zapłacił jak za zboże. W dzień luneta działa dobrze, nieco gorzej niż normalne lunety myśliwskie. Jedynym większym problemem, jest to iż nieco zbyt jasna, gdy dzień jest słoneczny. W ciemny dzień, jest bardzo dobra. W nocy bez doswietlacza widać bardzo niewiele - raczej nie wyraźne zarysy. Jak ktoś wie, ze ktoś tam stoi, to ma szanse go dostrzec, ale bez tego nie ma szans. Z doswietlaczem, jest znacznie lepiej da się obserwować do kilkuset metrów na otwartym terenie. Porównując do Gen1+ i cyfrowych (Gen 2-3 w Olsztynie nie ma) Jest nieco lepiej od Gen1+ - przede wszystkim widać znacznie dalej przy doswietlaczu. Ale ta różnice nie jest zbyt duża. Dodatkowo, cyfrowa umożliwia użytkowania doswietlaczy o dłuższej długości fali Od innych cyfrowych, też jest znacznie lepiej, acz to wciąż nie jest skok o generację
 8. vim

  Co wybrać replika do 600 zł

  To wszystko emki cymy. Te nie są najwyższej jakości (delikatnie rzecz ujmując). W tej cenie, chyba najbardziej się opłaca ta Specna: https://gunfire.pl/product-pol-1152200030-Replika-karabinka-Specna-Arms-SA-B01.html
 9. vim

  Gunfire.pl

  Parę ostatnich zamówień wysłali błyskawicznie.
 10. vim

  Jaka preclufa lepsza?

  Jak dla mnie zdecydowanie Steelbull. PDI Raven są mniej trwałe.
 11. vim

  Jaka preclufa lepsza?

  Znam przypadek, gdy zmiana kulek na cięższe powodowała wzrost energi o 50%. I nie jest to wynik błędu pomiarowego. Zakładając że masz dobre chrono i wazysz kulki przed pomiarem, błędy takich pomiarów są warte około 0.5%
 12. vim

  Jaka preclufa lepsza?

  Tak lopatologicznie, to nie, energia kulki 0,2, nie musi być taka sama co kulki 0.28. Jak nie wierzysz, to weź chrono i sprawdź.
 13. vim

  Jaka preclufa lepsza?

  Zasada zachowania pędu (i energii) jest dla calego skomplikowanego układu składającego się z powietrza, kulki i karabinu, a nie tylko samej kulki. Jak zrobisz pomiary że różnice nie są pomijalnie małe - znam karabin gdzie są na poziomie 50% Co do uranu, to cie to zdziwi, ale fizyka jest jedna :) Dokładnie na tym przykładzie pokazywano nam to na 1 roku fizyki Efekt Mangnusa nie tyle pcha kulkę co powoduje że ona nie opada. I oczywiście chodzi o prędkość względem lzejszej kulki.
 14. vim

  Jaka preclufa lepsza?

  By być dokładniejszym, to co ma znaczenie, to stosunek gęstości kulki do gęstości powietrza - to co zatrzymuje kulki to uderzania cząstęczek powietrza w kulkę i powolne przejmowanie pędu. Można wyprowadzić, iż gęstość pocisku i materiału przez który przechodzi ma dużo większe znaczenie, niż sama prędkość. To właśnie dlatego, w pociskach przeciwpancernych, stosuje się zubożony uran - bo ma bardzo dużą gęstość To raz. Dwa, pęd i energia kulek się absolutnie zmienia w zależności od masy. Zależność ta jest różna dla różnych replik. Trzy - kulki 0,23 będą miały większą prędkość na początku, ale później większą prędkość będą miały 0,28, bo będą mniej spowalniane. Dokładne zależności, zależą już od repliki(patrz punkt nr 2) i amunicję zawsze trzeba wybrać pod konkretny karabin, nigdy nie ma pewności która będzie lepsza.
 15. Titan Basic, jest wciąż droższy o 100PLN od Peruna. Fakt, znacznie mniej niż "pełny" Tytan, ale wciąż. Wymiana spustu pomogła na mój problem - wczoraj Perun śmigał jak miło:)
×