Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kurt_von_Lope

Użytkownik
 • Content Count

  81
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Niczego nie zarzucam. Wpis mój jest LARPowy toteż ciutkę jest koloryzowany. Z naszej perspektywy nie wiedzieliśmy co wy macie robić. Dowództwo może wiedziało. Otrzymaliśmy rozkaz obrony to czekaliśmy na atak którego nie było ;) Późniejsza walka była już chaotyczna ale pierwszy atak z flanki powiódł się podręcznikowo choć nie był planowany i to tylko dzięki spostrzeżeniom Erwina z jego zwiadu się to udało jak i niespodziewanym posiłkom włoskim. Tak czy siak, śmiechu i kombinacji było dużo a rozgrywka była udana a o to chodzi :)
 2. Gdy po długim odwrocie dotarliśmy już na linie Mareth nie zostało już wiele czasu. Jako rozbite oddziały zostaliśmy połączeni w oddział N2 pod dowództwem Bartoromeo i pośpiesznie przystąpiliśmy do budowy umocnień. W trakcie ich kopania na horyzoncie pojawili się Amerykanie. Spodziewając się ich rychłego ataku zajęliśmy pozycję. Ku naszemu zdziwieniu Jankesi nie zaatakowali. Znudzeni czekaniem moi kamraci postanowili zadrwić z bezczynności przeciwnika i zaczęli kopać okopy coraz bliżej przeciwnika nic sobie nie robiąc z pojedynczych strzałów z jego strony. Obserwowałem to wszystko z uśmiechem n
 3. Chciałbym dodać od siebie jeszcze kilka słów. Zgadzam się co do systemu łusek, gdyby był bazowy przychód nawet niewielki, 15 co pół godzinny czy inny tego typu zlikwidowałoby to możliwość skończenia gry szybciej co jest niedopuszczalne gdy ludzie jadą na gre 2/3 lub więcej godzin. Ewentualnie jak chcemy grać na odcięcia i szybszy koniec to zagrajmy na rundy, runda 3h lub do skończenia łusek. Przerwa 1h i druga runda. Gdyby gra skończyła się szybciej znacznie niż zakładało robimy bitwę o zegar aż do czasu kiedy gra miała się skończyć. Jednak przedewszystkim ogłośmy to na początku zapisów.
 4. Co musi mieć ze sobą sanitariusz lub czego mieć nie może bo nie mogłem tego znaleźć?
 5. Może napisać również na grupie ASH na FB gdzie była gra ogłaszana i przypomnieć o wpłatach? Co niektórzy mogli zapomnieć o tym że płatne z góry a mogą na WMASG regularnie?
 6. Jak sprawa wygląda z kwestią full auto w budynkach? Oczywiście mowa o replikach PMów np. takie MP40?
 7. Chyba faktycznie trzeba było kupić te modify, bo kupiłem 2 inne springi od SHS m110 bo był tani, oraz ultimate zółtą M115. Na testowej replicę (UAR stockowy) obie dały powyżej 410 FPSów... czyli tyle samo co poprzedni spring co siedzi w specnie i daje za dużo mocy. Dla porównania sp120 od guardera generuje w UAR 438 FPSów. Więc chciałem przyoszczędzić i liczyłem że tamte springi będą słabe a tylko straciłem. Będę polować na dalsze springi i testował a tymczasem pojawił mi się inny problem. Wzmocniła się wada selektora. w pozycji semi, replika potrafi walić na full auto. Nie jest to na 100%
 8. Wybaczcie że odświeżam ale na TG pojawiło się znowu MG (AGM 042) lecz w specyfice pokazują FPSy na poziomie 380 przy SP120 z tego co pamiętam wcześniej FPSy tego modelu były wyższe. Ktoś się orientuje czy zmienili konstrukcję na słabszą czy nadal jest to pancerny GB taki jak w replikach M249 lub inny co bez problemu wytrzyma moc na poziomie 400/450 FPSów przy rofie historycznym czyli około 1200rpm.
 9. Okey, short stroke zrobiony, replika działa poprawnie. Niestety wydmuchało mi 370 FPSów na stockowej sprężynie specny to jest taka M120 bym powiedział. Sprężyna ta dawała na przeciętnej szczelności 410 FPSów. Tak więc short stroke zabiera mi ponad 50 FPSów, jaką sprężynę wsadzić by mieć te 340 FPSów najlepiej ? Zastanawiałem się nad jakimiś M115 albo M110. Jakaś spręzyna ktróra daje w zwykłej replice 380 FPSów myślę że u mnie by się sprawdziła.
 10. Okey, mam Merfa, aktywny hamulec daje radę. Teraz czas na short stroke i tu pytanie. Mam 2 tłoki na stanie. Jeden SHS z 7 zębami stalowymi resztą plastikowe ale za to ma już fabrycznie wzmocnione te plastikowe żeby (nie wystają, tłok tak jakby ma zwiększoną średnicę i zęby są w wycięciu. ) oraz ma już ucięty fabrycznie 1 ząb (ten co się zwykle ucina). Drugi tłok ma 15 zębów ale wszystkie stalowe. Wolałbym użyć tego z 7 zębami bo tylko 3 zęby będę musiał uciąć a nie 3 + 1 ale nie wiem czy tłok to wytrzyma. W końcu jest tam już spory ROF. Co doradzacie ? Którego użyć ?
 11. Witam, mam już poważne wątpliwości nad zasadnością bezpieczników, niektórzy stosują zawszę, niektórzy nigdy a jeszcze inni w zależności. Sam posiadam Specne z mosfetem GATE nanoASR od 4 lat z lipo 11,1. Tysiące kulek wystrzelanych, upał, zima, deszcz. Wszystko działa tylko silnik stockowy przestał wyrabiać. (to nie ma znaczenia kupiłem nowy pod tuning dodatkowy) Z kolei od 2 lat użytkuję G&G TR16 z ETU i ten ma mosfet płytkowy/nożycowy ? Kolejna replika - Ak od BOIY ma zamontowany przez mnie układ mikroprocesorowy od JeffTrona i tam w instrukcji chcieli bezpiecznik, na wątku poświęconym Je
 12. Kupiłem ten silnik SHSa, high torque i przyznam wzrosła reakcja na spust, pojedynczy dział bardzo sprawnie. Rof mimo wszystko też wzrósł z niecałego 1100rpm do ponad 1300rpm. Teraz kolejny cel to mosfet z hamulcem bo silnik na singlu oddaje 2 strzały czasem, i ogólnie jest to całkiem ciekawe ale wiadomo nie jest czysty single :D. I wreszcie Gb przestał skrzeczeć a oprócz brzęku sprężyny brzmi normalnie.
 13. Przypominam że będę mieć wtedy 2 mosfety na T-dean więc będzie to 2 mosfety na 3 repliki ? Z czego do Specny koniec końców dam coś lepszego. Co do peruna, może się jeszcze zastanowię nad nim lub Asterem. Skoro lepiej high torque to zastanawiam się nad 2 https://azteko.pl/shs-silnik-dlugi-high-torque-p-2163.html oraz https://azteko.pl/gg-silnik-basilisk-17k-high-torque-dlugi-18000rpm-p-30990.html ew ten https://azteko.pl/ultimate-silnik-boost-30k-custom-dlugi-18934-p-25556.html Potem zrobię short stroke i jeżeli replika nie będzie mnie satysfakcjonować po dodani
 14. Mosfet który posiadam to - GATE - MOSFET NanoASR https://azteko.pl/gate-mosfet-nanoasr-p-8313.html - w związku z tym najprościej będzie mi wymienić go na ten sam typ tylko z active breake, choć generalnie chętnie bym dołożył po czasie E.T.U - czemu zamiast peruna ? Bo Perun z tego co wiem jest optyczny i jego ustawienie wiążę się z częstym rozkręcaniem GB czego wolałbym uniknąć. Pozatym do ETU jestem już przyzwyczajony - no i mam TR16 w którym ETU jest i mogę się wzorować jak powinien być on założony. Sinik chyba zakupię Guarder - Silnik High Speed Revolution - Długi - GE-01-12 - https:
 15. Witam mam replikę M4 SA-B02 służy mi dzielnie już przez kilka dobrych lat. Mam w niej wymienione podzespoły takie jak: -lufa na promyka (310mm) - komora KA - gumka G&G niebieska Co do GB: - nowy GB od specny bez systemu szybkiej wymiany, zwykły najtańszy - tłok SHS 14 zębowy - głowica tłoka i cylindra od SHS (doszczelnione) - zębatki są stockowe - dysza metalowa (niestety nie pamiętam producenta lecz przy 11,1 podaje dobrze) - silnik stockowy - prowadnica sprężyny metalowa łożyskowana W replice siedzi mosfet GATE, standardowy bez dodatkowych funkcji
×
×
 • Create New...