Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ZłyDuch

Użytkownik
 • Content Count

  98
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ZłyDuch

 1. Poruszyłem temat z Pingwinami i istnieje spora szansa, że się wybierzemy :).
 2. Nie mogę edytować, więc dodam jeszcze pytania - jak wypada wytrzymałość body replik od KWA oraz spasowanie na tle G&P, G&G i CA? Szukam repliki, która nie rozpadnie się przy ostrym tyraniu weekendowo-jebankowo-milsimowym.
 3. Przymierzam się w na początku przyszłego roku do zakupu repliki z tego linku: http://www.asgshop.pl/produkt.php?cat=78&id=5910 Ze względu na wymiary idealnie nadające się do wstawienia długiej lufy, planuję na niej zbudować DMR na ok. 480-490 FPS. Jak obecna seria KWA radzi sobie z SP130? Co musiałbym wymienić w gearboxie?
 4. Moja replika AK-74 z prometheusem 460mm pluje 5.95 0.28g. Testowałem też 0.3g i byłem zadowolony. Świetne kulki. Żadnej zacinki, lecą tam gdzie chcę.
 5. Z wyżej wymienionych bierz Blastery, aczkolwiek ja sam przerzuciłem się testowo z G&G 0.28g na 5.95 0.28g i nie mam zastrzeżeń, pięknie latają.
 6. Pożyczyłem ostatnio od kolegi Turnigy Accucel 6 50W. Bardzo fajna ładowarka w przystępnej cenie (100-120 złotych + zasilacz ok. 30 zł). Naładuje wszystko, NiMh, NiCd, LiPo, LiFe. Istnieje możliwość określenia prądu ładowania. Czytelny wyświetlacz. Wiele trybów w pracy, w tym rozładowywanie oraz ładowanie LiPo do pojemności pozwalającej na bezpieczne przechowywanie.
 7. Od siebie polecam prowina. Szczelna, łatwa w instalacji, nie sprawiała problemów ani w E&L ani w RK-02.
 8. ZłyDuch

  Wycena RK 08S

  Już wyciągam kryształową kulę, poczekaj. Podałbyś przynajmniej przebieg, datę zakupu repliki, którym właścicielem jesteś, jaki jest jej stan zewnętrzny (najlepiej zamieść zdjęcia), czy cokolwiek jest uszkodzone. Dodaj producentów w/w dodatków, mosfetu, magazynka. Czy replika była kiedykolwiek otwierana?
 9. Zobacz, czy nie masz włączonego CTCSS/DCS na Baofengu.
 10. Lonex to nasz Ultimate. Części wew. robią spoko, ale podobno repliki są słabe.
 11. ZłyDuch

  Baza do DMR

  Tak jak powiedział kolega wyżej, 450 FPS i karabin wyborowy mija się z celem. Skoro ma to być DMRka, to znaczy, że chcesz strzelać ze sporej odległości, ergo kulka musi lecieć szybko, aby przeciwnik nie miał czasu na schowanie się za drzewem po usłyszeniu dźwięku silnika. Dźwięk w powietrzu rozchodzi się w prędkością ok. 300 m/s, więc moim zdaniem powinieneś celować przynajmniej w 155-160 m/s (ok. 525 FPS). Potrzebujesz również lufy precyzyjnej klasy prometheusa - skoro masz strzelać na single, musisz mieć świetne skupienie. Budowanie DMRki na półśrodkach to bardzo zła decyzja, ponieważ nie bę
 12. Panowie - poszukuję lipola 11.1V, który będzie pasować pod puchę do AK od E&L (dokładnie http://gunfire.pl/product-pol-1152203967-Kompletny-zestaw-konwersyjny-ELS-74-MN.html#tabs_58676). Na pewno musi to być stick. Dobieranie na wymiar mija się z celem - wziąłem od kolegi LiPola, który powinien wejść na wymiar, a nie zmieścił się. Potrzebuję sprawdzonych rozwiązań.
 13. Nie demonizuj. Wystarczy sprawdzić repliki z HP przed strzelanką, reduktory zaplombować, tych z zbyt chorymi FPSami i/lub ROFem poprosić o zmianę ustawień albo kulturalne opuszczenie miejsca spotkania. Skoro gościa z filmiku dopuszczono do strzelania, to winę za jakiekolwiek niedogodności z tym związane ponosi organizator. Ja osobiście jestem za sprawdzaniem każdej osoby nowej w danym środowisku, bez względu na to, czy ma AEG czy HP. Poza tym należy przeprowadzać wyrywkowe kontrole, ponieważ ustawienia obu w/w mogą się zmieniać ze strzelanki na strzelankę.
 14. ZłyDuch

  AK [E&L]

  Wie ktoś, czy w Polsce dostanę adapter z gwintu 24mm prawoskrętny na 14mm lewoskrętny? Ewentualnie czy macie jakieś źrodło tłumików dźwięku DTK-4 lub PBS-1 na gwint 24mm prawy? Niestety wszędzie gdzie szukam albo nie ma rur na gwint 24mm prawy albo są na 14mm lewy. Silesia factory niby robi PBS-1 na 24mm prawy, ale nas stronie jest niedostępny, na maile nie odpowiadają.
 15. http://www.taiwangun.com/elektryczne/rk-03w-real-wood-boyi?from=listing&campaign-id=19 Live long and prosper.
 16. Mało. Spróbuj z min. 1300 mAh i 25C, na tym prąd rozładowania masz rzędu 32,5A.
 17. Części wewnętrzne są te same. Body jest trochę inaczej wykonane (ale materiał ten sam), tak jak mnie Otto poprawił.
 18. Odpuść sobie replikę karabinu snajperskiego na początek. Snajperstwo w ASG nie jest takie jak sobie wyobrażasz. Aby replika karabinu snajperskiego dobrze strzelała, należy wpakować w nią grube tysiące złotych. Podaj jaki masz maksymalny budżet na replikę oraz jakie typy (eMki, AK, inne) najbardziej cię interesują, to coś znajdziemy.
 19. Przed grzebaniem w GB sprawdź replikę na innej baterii, najlepiej na jakimś LiPo.
 20. ZłyDuch

  AK [E&L]

  Z tymi cylindrami jest cóż... ciekawa historia. Jaką masz długość stockowej lufy?
×
×
 • Create New...