Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mikadorus SDW

Użytkownik
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 2,8 J, ale ze śrutu o mniejszym kalibrze niż kulki asg. Jeśli nawet znajdziesz kulki z tworzywa to ich waga będzie wynosić ok. 0,13-18g, więc będzie "kupa". Problem będzie taki, że osiągi na tej gramaturze i tych fps będą gorsze niż na tanich replikach asg (brak HU), będziesz musiał strzelać z bardzo bliska, a energia kulki bardzo szybko będzie zmniejszać. Spodziewałbym się ok. 10-15m zasięgu i strzelania lekkim lobem. Kto strzelał na 0,12g wie, że pomimo kosmicznych fps kulki wytracają energię w błyskawicznym tempie.
 2. Na 90% to wina spustu. Nie wiem jaki typ siedzi w tej replice, ale zarówno 45 jak i 90 stopni mogą się tak zachowywać. Spróbuj podkładkować tj. zrobić odpowiednią przerwę pomiędzy triggerboxem a komorą zamka. Większość podobnych objawów rozwiązywałem w ten sposób. To raczej nie problem ze sprężyną/łożyskami, bo to co opisujesz dzieje się najczęściej po wstawieniu nowych części. Wyjmij tłok, sprężynę i prowadnicę i ściśnij. Zobaczysz czy wszystko ok. Edycja: naskrobałem dłuższego posta, ale ktoś go usunął?
 3. M14 G&G wersja ebr lub veteran/typ57. Wychodzi mega fajnie i klimatycznie. Bebechy w tej konfiguracji są wieczne. W zasadzie na starcie masz te fps i precyzyjną lufę (którą i tak wymienisz z czasem na pdi/promyka). Z tego co podałeś to brałbym CA25. Tuning też będzie przyjemny i prosty.
 4. Dobry dział... karabin wyborowy jak znalazł. AKSU cyma/boyu w metalu chodzi za 300-400zł. Biorąc plastikową cymę w przestarzałym systemie robisz najgorszy możliwy wybór. Ten sprzęt był fajny 13 lat temu... a i wtedy nie był jakiś super.
 5. Po przejrzeniu kilku termowizorów (opinie, artykuł bodajże Logana i wizyta w myśliwskim) wybrałem LTO leupolda w wersji HD. Wersja z krzyżem jest obecnie gorzej dostępna, ale można ją załatwić z Austrii (ostatnio dla znajomego sprawdzałem). W sumie jakieś 4400 zł wychodzi. Budżet z tematu w sumie wzrósł mi do 9k zł, czyli podobnie jak u Ciebie, ale ostatecznie przekonały mnie wymiary i kilka opcji montażu (tj. jako luneta lub bok repliki, jako wspomaganie do lunety nocnej). Często można spotkać się z opinią, że iluminacja ekranu zdradza strzelca (co jest prawdą na wysokich opcjach oświe
 6. Hej, szukam lunety termo lub samego monookularu. Oprócz thor atn są sensowne opcje? Leupold LTO hd średnio mnie przekonuje... Czy można gdzieś w UE kupić te termowizory? W USA wychkdza po 1200dolarow. Niestety ATN nie potrafi mi odpowiedzieć czy wyślą do Polski. Ew. czy jest jakiś sensowny sprzęt w tej cenie do dostania w kraju?
 7. Cylinder masz dobry, nawet często ciut przyduży (chociaż to zależy od firmy, sorbo, gum na głowicy itp.). Najprościej to sprawdź na jakich kulkach karabin najlepiej nosi. Bo zmiennych, których nie ujmowałeś jest choćby waga tłoka (cięższe tłoki lubią cięższe kulki). Ja w swojej m4 G&P na 380fps (0,2g) cylinder JBU typ 2 z oknem przedłużonym pomiędzy typ 2/3 używałem kulek 0,36g, bo najlepiej na tym latały (SEMI oczywiście, bo automatu w asg nie uznaję).
 8. Próbował ktoś gumek ML? O ile uszczelnienie mnie nie przekonuje to flat już bardziej. Niestety większość opinii jest zza wielkiej wody przy ograniczeniach 550fps dla snajp.
 9. Myślę, że bart nie byłby szczęśliwy, że podajesz jego imię i nazwisko... Takie sprawy załatwia się PW.
 10. Z mojego "krótkiego" doświadczenia tylko spring. Działasz sam, jesteś zdany na siebie. Przy klasycznym napędzie sprężynowym ograniczasz niechciane wpadki do minimum. W ciągu 12 lat tylko dwa razy miałem awarię w springu. Raz siadła sprężynka od spustu aspro (-15c a spust miał z 2 lata), drugi raz rozpadła mi prowadnica .
 11. Te części można tłuc młotkiem. Warrior to ta sama konstrukcja co maruzen 96.
 12. Szajs. Fajne tylko na ścianę jeśli miałoby zakryć plamę po soku z winogron. W innej wersji się nie nadaje. Nawet na Facebookowej ASG POLSKA, by wpadli, że to niewypał.
 13. Kolega od tego czasu mógł spłodzić drzewo, zasadzić dom i zbudować syna.... Nawet kilkukrotnie.
 14. Do asg ma znaczenie co kupujesz. Minimum to DOC (lepsze niż pseudo leupoldy itp.). Kiedyś dawałem tu nawet poradnik jak usprawnić leupolda (syf straszny jak zajrzysz do środka). Co do jakości optyki: DOCem można czesać teren bardzo późnym wieczorem, a nawet strzelać w nocy (w pewnych warunkach). Na kilku imprezach udało mi się zobaczyć przeciwnika w ciemną noc. Optyka za 1-2k pozwala już na jako takie celowanie w księżycowe noce. Ale są to ciężkie kobyły. Na tyle duże, że luneta stanowiła prawię połowę wagi mojej starej VSR. Kończąc wywód - do 1000zł nie znalazłem o
×
×
 • Create New...