Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Filip7370

Użytkownik
 • Content Count

  165
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Filip7370

 1. Ja mam pytanie. Mam dwie lufy wewnętrzne. JBU 6.03 363 mm i Guarder 6.02 300 mm. Która daje lepszy efekt?
 2. Instruktor Zero od dawna używa produktów Helikona i sobie chwali.
 3. Z tym może być ciężko. SR25 ma szerokie magi, zatem shingle 3x2 napewno, nie wiem czy będą szersze niż przedni panel. Poza tym co tutaj napisałeś popatrz jak rozwiązesz sprawę nawodnienia się. Napisałeś "radiostacja" ale JAKA? Czy będziesz używał Headset? Jeśli nie to można przyczepić radio na szelce, bo SR25 to raczej nie CQB i będziesz strzelać tylko z jednego ramienia.
 4. Poszukaj na Miwo, albo krawców taktycznych typu Bomblears czy jakoś tak.
 5. Wybacz, starałem się odpowiedzieć wszystkim na raz. Otóż po kolei. Wcześniej miałem dwa 100 round pouche po wewnętrznej stronie paneli, też mają rozmiar 2x3. Config b powoduje że radio jest w tym samym miejscu, co wbrew Waszemu ździwieniu odpowiadało mi. Jak już wspomniałem jestem gruby zatem antena lata sobie, co mi nie przeszkadza. Ciekawi mnie czy umiejscowienie radia pośrodku magazynków nie nastręczy jakiś innych problemów.
 6. Dowcip taki że w w miejsce wewnętrznych kieszeniu do eMki miałem 2 100 round pouche z drugim boxem i narzędziami. Bardzo mi odpowiadało, bo jestem gruby i antena była daleko. To miejsce mi odpowiada. Dziwi mnie tylko czy nie pojawi się coś przeciwko umieszczeniu radia pomiędzy magami. Do ostatniej ładownicy dosięgam bez problemu. Niestety na radio na szelce nie pozwala to iż używam PTT z headsetem. Na tym pasku one są i mnóstwo kabli, które jakoś upchnąłem.
 7. Witam, mam zagwozdkę, którą mam nadzieję koledzy z wmasg mi pomogą rozwiązać. Otóż mam split chesta wykonanego przez PSTG. Jest to Chest ze zdjęcia: https://fbcdn-sphoto...014360299_n.jpg Dotychczas bawiłem się SAW gunnera ale teraz zostaje RTO, zatem wracam do M4. Elementem jest wyposażenia jest naturalnie radio z długą anteną. Muszę teraz upchnąć 3 ładownice M4 niestety antena mi przeszkadza pod pachą. Czy mi pomożecie? Schemat przedstawiający rozwiązanie: Drugi mój pomysł na rozłożenie kieszeni:
 8. Ja też polecę Sparrowa. Masz do 20 litrów, a jak trzeba to ściągniesz i jest mniejszy.
 9. Nie wysyłałem listu, a mail. Jest to błyskawiczny sposób łączności. Chyba nie wymagam za wiele że rano przydałoby się sprawdzać przed wysłaniem, nie oczekuję żeby ludzie siedzieli i co 20 sekund odświerzali pocztę. Co do dzwonienia to miałem na 7:00 pracę i tak niemogłem dzwonić rano.
 10. Gratuluje zoorganizowania sklepu. Wczoraj napisałem że chciałem zmienić zamówienie. Zamiast PTT okazało się że to headset szwankuje i zmienić zamówienie na Laryngofon. Dzisiaj dostaje maila że zamówienie poszło a dokładnie PTT... "Doskonała robota"...
 11. http://allegro.pl/spodnie-acu-a-tacs-atacs-forest-green-icc-i3627861613.html nawet nie wiem gdzie jest nazwa firmy, czy to firma ICC robi taki mundur? Ktoś to widział? Ktoś to macał? Cena niezwykle kusząca, a mi zależy na tanich spodniach by nie płakać ilekroć trzeba pobrodzić, czy upaprać w błocie. Pytanie czy szwy trzymają i czy materiał nie powoduje obtarć.
 12. Wiem że armia Łotwy ma 5000 wojaków. Jednak trzeba od czegoś zacząć, wprowadzić 1-2 kamizelki i ładownice. Wprowadzić i konsekwentnie zamawiać. Samo pytanie kolegi BAGNO to raczej bym powiedział że powinno być KP-12 i zestaw kieszeni na boxy i co tam uważa za przydatne. Albo UKO II albo KT.
 13. Tak jest jak mówisz, ja tylko np bazuję na rozwiązaniu dla Armii Łotewskiej, gdzie dla standardowej kamizelki modułowej dostaje się ładownice dla stanowiska (np. Średnie cargo, radio, 6 x G36, camel) możesz poprosić o wydanie dodatkowych kieszeni jeśli tego potrzebujesz. Zestaw jest bardzo obszerny i jest oparty o MFH. Sama kamizelka to Bear II BA.
 14. Tylko po co wtedy modułowość oporządzenia. Inną kwestią są cechy fizjonomiczne człowieka. Żołnierz może być niższy i np apteczka pod pachą może po prostu nie zmieścić się, lub coś w ten deseń.
 15. Filip7370

  Bates 2450 M9

  Hej, odkopię temat gdyż mam pytanie odnośnie dokładnie tych butów, nie chcę produkować kolejnego tematu i nie znalazłem niczego na 6 stronach tematu o obuwiach. Otóż po tegorocznej Karbali już nie mogę powiedzieć iż buty pachną w jakikolwiek sposób znośnie. Zatem jak mam swoje Batesy wyczyścić od środka? Słyszałem coś o sprayach czy płykaniu w szarym mydle (całych butów). Jednak takim zasłyszeniom z zasady nie wirzę. Poradźcie Panowie dziejowie...
 16. Ten pomysł się bardzo spodobał, sam nie mam Glocka AEP, ale dużo kolegów nosi po prostu "przepleciony" przez molle.
 17. Hahaha....tego jest ze 100 sztuk w WP, także zapomnij cokolwiek w tej dziedzinie, jeśli zależy tobie na STRICTE reko to nie ma szans poza wykonaniem, ale tylko na zdjęciach bo plany są tajne ze względu na tajemnicę przemysłową. Jeśli chcesz po prostu coś takiego to możesz szukać M320A1 robionego przez producenta Iron.
 18. Ad1 W mairę Ad2 Żadnej różnicy Ad3 Zależy jak upchniesz Ad4 Nie, są łatwe tricki jak zdobyć debry/lepszy sprzęt za mniejsze pieniądze. Jak, polecam np kupić z armyworld demobilową holenderską oporządzeniówkę i do tego nawet zaszaleć i kupić ładownice dedykowane Miwo, albo zaktywizować jakiegoś krawca taktycznego. http://www.armyworld.pl/product-pol-1970-Kamizelka-Modulowa-Holenderska-Wojskowa-DPM-Woodland-Oryginal-.html łap
 19. Zapytam się jaka tradycja, śmiem twierdzić że tradycja najwyżej 20 lat bo przez pozostałe 90 lat współczesnej historii polskiej wojskowości od Legionów po 1993 nie było Żadnych flag polskich na mundurach. Żeby nie było też nie noszę flag na moich wuzetach. Inną kwestią jest że denerwuje mnie to podejście polski do symboli i to "wystawianie na piedestał" wszystkiego. W teorii nie wolno nosić flag, mieć sprzętu WP (nie mówię nawet o broni palnej bo to inna historia), salutować...ludzie takie przepisy to mają sens jeśli jesteśmy blisko frontu wojennego, gdzie każde pomylenie kogoś z żołnierzem je
 20. Szkopuł w tym że "gównianość" munduru to nie jest kwestia wyglądu, lecz tego że po prostu może się ROZLECIEĆ w trakcie np przeskakiwania, albo dynamicznego klękania. Wzór maskowania nie ma wiele do munduru, bo materiał nawet możesz sobie kupić i znaleźć krawca który zrobi mundur.
 21. Tak, standard Midland, do radia Midland G7...
 22. Nie mam niestety możliwości edycji, więc dam post pod postem. Otóż ja zakupiłem w Deltashopie ten zestaw i nie działa mi odbiór. sygnał dochodzi, ale nie słyszę niczego w słuchawce.
 23. Rozumiem chodzi o szare mydło nijakie "Jeleń"? Pytam dla pewności.
×
×
 • Create New...